Yalı Yeşilköy’ün ankastresinde Alman Miele imzası

Başta Yeşilköy olmak üzere İstanbul’un birçok farklı semtinde ayrıcalıklı konutlara imza atan Depar Teknik Yapı, Yalı Yeşilköy’de lüks konut sahibi ol...

 
 

Projeler

Depar Teknik Yapı’nın lüks, doğa ve teknolojiyi bir araya getirdiği “Yalı Yeşilköy” projesi, beyaz eşya tercihinde de kaliteden ödün verilmedi. 115 senelik tecrübesi ile 5 kıtada faaliyet göstererek dünyanın en iyi beyaz eşya markaları arasında yer almakta olan Alman firması Miele’nin ankastre ürünleri Yalı Yeşilköy’ün evlerini süsledi.

Başta Yeşilköy olmak üzere İstanbul’un çok değişik semtinde ayrıcalıklı konutlara imza atan Depar Teknik Yapı, Yalı Yeşilköy’de lüks konut sahibi olabilmek isteyenler için kalite ve şıklığı buluşturuyor. Denize sıfır konumuyla 6 konuttan meydana gelen yapının iç tasarımında da kaliteden taviz verilmeyerek, ankastre ürünlerinde dünya markası Miele’nin ürünleri kullanıldı.

Beyaz eşya firması Miele; 5 kıtada 115 senelik birikimiyle satış ve pazarlama alanında hizmet veriyor. Depar Teknik Yapı Yönetim başkanlığı üyesi Ahmet Fırat, “Yalı Yeşilköy” ile çok seçkin bir müşteri kitlesine hitap ettiklerini belirterek, “Yalının dış tasarımının yanında iç tasarımında da kaliteyi ve şıklığı ön planda tuttuk. İç tasarımda teknolojinin son ürünlerini kullanan uluslararası düzeyde kendini ispatlamış, dünyaca tanınan markalarla çalıştık. Teknolojik gelişmeleri takip edip çağın daha da ilerisinde ürünler ortaya koymak için devamlı çalışmalar yürüten Alman ürünlerini kendi projemizle buluşturduk” dedi. İstanbul’un en modern yalısına imza attıklarını da belirten Ahmet Fırat, Miele’yi; kullanım rahatlığı ve tasarımındaki incelik için tercih ettiklerini kaydetti.

Bezmen ailesinin yalısıydı
Türkiye’nin en seçkin deniz kıyılarından biri olan Yeşilköy sahilinin en güzel lokasyonunda inşa edilen yekpare bina bir dönem Bezmen ailesinin kullanımında bulunuyordu. Yeni tasarımı ile butik bir yaklaşımla hayat bulan Yalı Yeşilköy, 2 bahçe dubleks, 2 çatı dubleks ve ara kat iki daire olmak üzere toplam sadece 6 daireden oluşuyor. Binada dubleks şeklindeki 4+2 daireler 255 m2, 3+1 daireler ise 155 m2 olarak tasarlandı.

Binada yaşayanlar, fevkalade bir bahçe içine yerleştirilen ve nerdeyse deniz ile iç içe konumlanan özel yüzme havuzuyla doğayla tüm bir hayat sürüyor.

Bütün oda zeminlerinde Macar döşeme masif ve lamine parke, ıslak zemin/koridor ve bütün ortak alanlarda mermer malzeme, binanın bütün iç duvarlarında ise duvar kağıdı kullanıldı. Güneşe ve denizi gören bir manzaraya hâkim olunması gayesi ile boy doğramaları kullanıldı. Dairelerde, panjur kapalı iken bile deniz manzarasından mahrum kalınmaması gayesi ile dış cephe jaluzisi tercih edildi.

Depar Teknik Yapı Yönetim başkanlığı Üyesi Ahmet Fırat, uzun zamandır yer aldıkları inşaat alanında “Yalı Yeşilköy” ile çok seçkin bir müşteri kitlesine hitap ettiklerini belirterek “Gerek lokasyonu gerek kalitesi ile bize göre konutun ‘elmas’ını ürettik. Eşsiz bir lokasyon ve deniz manzarası ile dairenin her ayrıntısında lüks ve konfora yer verdik. İç tasarımından bahçe peyzajına kadar alanının liderleri ile çalıştık” dedi. Binanın eskiden Bezmen ailesinin bir yalısı olduğunu da hatırlatan Fırat, “Önde gelen mimarlık şirketleriyle özel tasarım hazırladık. Tek istediğimiz lüks, kalite ile mahalle sıcaklığını beraber yaşamak isteyenlerle buluşmak” biçiminde konuştu.

Emlak Mimar