Yabancı yatırımcı Ege ve Akdeniz’e ilgi gösteriyor

ERA Türkiye, eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. İlki 7 Şubat tarihinde İzmir’de gerçekleştirilen TeamERA eğitim seminerleri daha sonra Ankara Ant...

 
 

Emlak Rehberi

Türkiye’nin en genç global gayrimenkul danışmanlık markası ERA Türkiye, yaza hazırlık niteliğinde olan eğitim seminerlerini sırası ile İzmir, Ankara, Antalya ve İstanbul’da gerçekleştirdi.

ERA Türkiye, eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. İlki 7 Şubat tarihinde İzmir’de gerçekleştirilen TeamERA eğitim seminerleri daha sonra Ankara Antalya ve son olarak da 16 Şubat tarihinde İstanbul’da gerçekleşti.
ERA Brokerlerinin yoğun ilgi gösterdiği İstanbul seminerinde bir de konuşma yapan Yunan gayrimenkul eğitmeni Kostas, Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline geldiğini söyledi.
Türkiye’nin yatırım yapılması gereken bir ülke olduğunu belirten Kostas Bakas ”Türkiye hem batılılaşmış, hem modernize olmuş, hem de gelişmiş bir ülke... Ben de diğer Avrupalılar gibi Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünüyorum. Özellikle Akdeniz ve Ege’de çok fazla yatırım yapılacak yer var. Bu bölgeler yabancı yatırımcıların ilgi odağı durumunda. Türk ve Yunan brokerlar birbirlerine çok benziyorlar. Türkiye’deki brokerlar eğitim anlamında çok iyiler, çok fazla yönlendirme alıyorlar ve kendilerini geliştirmeye daha odaklılar. Müşterilere ciddi anlamda daha iyi hizmet vermek, kaliteyi arttırmak adına bu bütün eğitimleri takip ediyorlar ve bu konuda gayet başarılılar. Ayrıca Türk Broker’lar çok iyi girişimciler” diye konuştu.
Tüketici tercihlerine de değinen Bakas, “Türkiye’de olduğu gibi Yunanistan’da da ev satın alınırken her zaman kadınların tercihlerinin öncelikli olduğunu görüyoruz. Bir referandum yapmaya kalkarsak birçok konuda olduğu gibi bunda da kadınlar baskın çıkar. Eğer bir kadın bir şey istiyorsa onu alır” dedi.
Eğitimler sırasında konuşma yapan ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, Türkiye’de konut ihtiyacının bitmeyeceğini, geçtiğimiz yıla göre konut satışlarının yüzde 6 arttığını söyledi.
İstanbul, fiyat artışında dünya 3’üncüsü
Baygan, “Özellikle 1+1 1+2 konutlara yoğun talep var. İstanbul, Avrupa ülkelerine göre konut fiyat artışında yüzde 25 oranla dünyada 3. sırada yer alıyor” dedi.
Marmara Bölgesi’nden 95 Broker, Broker Manager, Gayrimenkul Danışmanı katıldığı TeamERA eğitim seminerleri sırasında 2016 yılının son çeyrek bölgesel ödülleri de sahiplerini buldu.

Emlak Mimar