Yılbaşı Tatili Planları

Yeni yıl tatil planı hazır olmayanlar veya karar veremeyenler için birkaç dikkat çekici yılbaşı tatili seçeneği...

 
 

Tatil ve Otel

FEST Travel, bu yıl da sizin için yeni yılı dünyanın en güzel coğrafyalarında; doğanın içinde, tarihi öğrenerek veya yerel lezzetlerin tadına vararak karşılayabilmeniz için en güzel rotaları tasarladı.

İşte yılbaşında gidilebilecek bazı tatil beldeleri...

MEDENİYETLERİN AKDENİZ’E AÇILAN KAPISI BEYRUT

Yılbaşı tatilinizde vizesiz bir destinasyon seçmek istiyorsanız Lübnan’ı öneriyoruz. Lezzetli yemekleriyle, medeniyetlerin Akdeniz'e açılan kapısı, gezginlerin sık uğradığı durak, Osmanlı ve Haçlı'ların izlerinin birbirine karıştığı tüm zamanların şehri “Ortadoğu’nun Paris’i”Beyrut'ta farklı bir yılbaşı.Ortadoğu’nun bu önemli başkenti dışında, gezinin odağında “Dünya Mirası” kentler, tarihi Neolitik çağa uzanan Biblos, Baalbek antik şehri ve tarihi yerleşim Anjar bulunuyor. (30 Aralık 2018 ile 2 Ocak 2019 arası)

OECONOMICA KÜBA'DA YILBAŞI

Sizin için yılbaşı demek müzik, dans, eğlence demekse işte burası tam adresi! Yılbaşını Havana'da geçirip ertesi gün Küba'nın en iyi plajlarından biri olan Varadero'da gün boyu denizin, kumun ve kokteyllerin tadını çıkarıp dinleneceğiz. Fidel Castro, Che Guevara ve Ernest Hemingway’in ayak izlerinde, müziğin, dansın ve devrimin ülkesi Küba’da unutulmaz bir yılbaşı… (28 Aralık 2018 ile 6 Ocak 2019 arası)

TAŞIN BELLEĞİ YILBAŞINDA MARDİN - MİDYAT – HASANKEYF

Yılbaşında uzaklara gitmeden, yurtiçinde geçirmek isteyenlerin rotası! Bir dağın tepesine kurulmuş taşın kalbi Mardin'de Mezopotamya'nın kucağındaki Dara'ya, Deyrulzafaran ve Mor Gabriel'e, sular altındaki Hasankeyf'in son anlarına, ezan sesiyle kilise çanının birbirine karıştığı taş sokakları birbirine bağlayan meşhur geçitlere, bambaşka lezzetlere doğru doyamayacağınız bir seyir gezisi. (30 Aralık 2018 ile 1 Ocak 2019 arası)

PORTEKİZ’DE YILBAŞI

Avrupa'nın en batı ucundaki konu­muyla tarih boyunca pek çok halkın kaynaştığı Portekiz’de, yerel tatlarla tatil keyfinizi katlayabilir, Portekizlilerin romantik mizacının yansıması olan ezgiler eşliğinde eğlenebilir, Kuzey Portekiz’in incisi Porto, neolitik dönemlerden beri ayakta olan Lizbon, Heronimos Manastırı ve Belem Kulesi, Sintra, Alcobaça Manastırı, Douro Nehri’nde tekne gezintisi gibitarihi içinize çekmenize olanak sağlayan yerlerride içinde barındıran güzel bir yılbaşı gezisi geçirebilirsiniz. (28 Aralık 2018 ile 1 Ocak 2019 arası)

YILBAŞINDA UMMAN SULTANLIĞI

Arap Yarımadası’nın petrol zengini olup şaşaadan uzak kalmayı başarabilen ülkesi Umman Sultanlığı, zengin kültürü, geçmiş medeniyetlerin gururla taşıdığı mirası, doğal güzellikleri, mütevazı kentleri ve eğitimli genç nesliyle, Arabistan Yarımadası’na dair algılarınızı değiştirecek. Umman, bozulmayan doğası, derin kanyonları, göz alıcı kumulları ve yemyeşil vadileri ile adeta çölün ortasında bir serap gibi gezginleri büyüleyecek bir yılbaşı gezisi. (28 Aralık 2018 ile 4 Ocak 2019 arası)

Emlak Mimar