Univa Student Residence 3 bin ön talep topladı

Univa Student Residence Projesi, Erkanlı Grup tarafından hayata geçiriliyor. Proje için 126 milyon lira yatırım yapılacak.

 
 

Projeler

Univa Student Residence Projesi, Erkanlı Grup tarafından kullanıma sunuluyor. Proje için 126 milyon türk lirası yatırım yapılacak. 810 adet 45 metrekare öğrenci evi bulunmaktadır. Amerika’nın en büyük öğrenci evi yatırımcı ve işletmecilerinden Asset Campus Housing ’in işleteceği projede ön talebin yüzde 40’ı yabancıdan geldi.

Erkanlı Grup Yönetme heyeti Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, “Yabancılar benzer sisteme Londra’da, Amerika’da da yatırım yapıyor. 3 bin ön talep var. Hassaten İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya ile Körfez yatırımcısından” dedi.

Tüketicilerin bu öğrenci evlerini satın alabileceklerini anlatan Erkanlı, tapuda ise alınan gayrimenkulün ‘yalnızca öğrenciler için kullanılabileceğine’ dair şerh olacağını ifade etti. Erkanlı, sistemi şöyle anlattı:

“Tüketici alıp satabiliyor. Bu gayrimenkulün sahibisiniz ama bu yalnızca öğrencilerin hizmetine açık bir öğrenci evi. Tapuyu aldıktan sonra bizimle 15+5 senelik işletme anlaşması yapıyor. Türkiye’de konut yatırımı geri dönüşü 20 senesi buluyor. Bu yatırımı verilerle ortaya koyduğumuzda 8 sene ve daha öncesinde dönüşü oluyor. 45 metrekarelik bir öğrenci evinden tüketiciye 1260 lira kira geliri kalıyor. Bizim satış fiyatımız 123 bin beşyüz lira. Bu fiyatla tam 8 senede dönüyor.”

http://www.univa.com.tr/

Emlak Mimar