Torun Center

Galatasaray’ın eski stadı Ali Sami Yen’in arsası üzerine konumlandırılan projedir. Projede yer alan üç bloğun tüm cepheleri, dördüncü katlardan itibaren İstanbul Boğazı’ndan başlayarak, Marmara Denizi'ni görecek.

 
 

Projeler

Proje künyesi

Lokasyon: Mecidiyeköy

Toplam arsa:200 bin metrekare

İnşaata başlama zamanı:2012

İnşaatı bitirme tarihi:2015

Yatırım bedeli: 1 milyar TL

Mimarı:Metin Arolat

Fiyat ve ödeme

Metrekare fiyatları: 2013 Mart ayı itibari ile 3.900 TL’den başlıyor.

Ödeme kuralları:Yüzde 10 peşin, yüzde 50 banka kredisi, yüzde 40 bakiye 6 aylık 4 ara ödeme; Yüzde 20 peşin, yüzde 40 0,79 faiz oranı ile 60 ay vade, yüzde 40 6 aylık 4 ara ödeme; Yüzde 10 peşin, yüzde 90 Torunlar GYO bünyesinde 12 ay vade ile ödeme; Yüzde 50 peşin, yüzde 50 vade farksız 24 ay ödeme; Yüzde 5 peşin, yüzde 45 Torunlar GYO bünyesinde 24 vade farksız, yüzde 50 banka kredisi.

Proje lokasyonu

Çevredeki okullar:Haliç Üniversitesi

Çevre yollara uzaklığı: Beşiktaş 5 dk., Taksim 10 dk., Şişli 2 dk.

İletişim Bilgileri

Web Adresleri:www.istanbulunmerkezi.com / www.torunlargyo.com.tr

Telefon:0212 267 47 47

Torun Center - emlakmimar.com

Torun Center özellikleri nedir?

Torun Center; Torunlar GYO, Torun Yapı ve Kapıcıoğlu İnşaat aracılığıyla Mecidiyeköy’de bulunan Eski Ali Sami Yen stadı üstüne bina edildi. Toplam yatırım bedeli 1 milyon türk lirası olarak açıklanan projenin 2015 senesinde teslim edileceği açıklandı.

Torunlar GYO, Torunlar Yapı ve Kapıcıoğlu İnşaat ortaklığı ile uygulamaya alınan Torunlar Center’da ofis ve konut metrekare fiyatları belli oldu.

İki bloğu 42, bir bloğu 37 olarak toplam 3 bloktan oluşan projede yer almakta olan daireler 1+1’den 4+1’e kadar tasarlandı. Mimarı Metin Arolat olan Torun Center’ın hisselerinin yüzde 65'i Torunlar GYO, yüzde 30'u Torun Yapı'ya ve yüzde 5'i Kapıcıoğlu'na ait olduğu açıklandı.

Toplam inşaat alanı 200 bin metrekare olan Torun Center, A Plus ofislere sahip.

Torun Center - emlakmimar.com

Torun Center’da dikkati çeken özellikler:İç bahçeler,3 katlı otopark,restoranlar,açık teraslar, kafeler, sosyal alanlar, farklı ve zengin peyzaj çalışmaları.

Torunlar GYO-Torun Yapı-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı Şirketi İcra Kurulu yöneticisi Aziz Torun projenin tanıtım toplantısında proje ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından Mecidiyeköy’de gerçekleşmeye hazırlanan proje, kentin modern yüzünün bir yansıması olabilecek biçimde tasarlandı. 2013 nin ilk çeyreğinde satışlarına başlanacak projenin toplam yatırım tutarı takriben 1 milyar TL olacak. Hem Torunlar GYO, aynı zamanda proje ortaklarımız Torun Yapı ve Kapıcıoğlu İnşaat için bir prestij projesi olmaya hazırlanan projeyi 2015 senesinde tamamlamayı hedefliyoruz.

Torun Center proje lansman fiyatları ne kadar?

Torun Center projesinde satışa çıkan 1. ile 10. kat ofislerin metrekare birim fiyatı 2013 Mart ayı itibari ile 3 bin dokuzyüz TL’den satılmaya başlandı. Dairelerin metrekare birim ücretleri ise 5 bin dokuzyüz TL’den başladığı açıklandı.

Torun Center Ali Sami Yen projesi ödeme şartları;

- Yüzde on peşin, yüzde elli banka kredisi, yüzde 40 bakiye 6 aylık 4 ara ödeme,

- Yüzde 20 peşin, yüzde 40 0,79 faiz oranı ile altmış ay vade, yüzde 40 6 aylık 4 ara ödeme,

- Yüzde on peşin, yüzde 90 Torunlar GYO kapsamında 12 ay taksit ile ödeme,

- Yüzde elli peşin, yüzde elli vade farkı olmadan 24 ay ödeme,

- Yüzde beş peşin, yüzde 45 Torunlar GYO kapsamında 24 vade farkı ödemeden, yüzde elli banka kredisi.

Torun Center basın toplantısında nelerden bahsedildi?


Torun Center lansmanı 10 Nisan 2013 tarihinde gerçekleşti. Lansmanda dikkati çeken bilgiler şöyle oldu:

-Kent merkezinde Ali Sami Yen heykeli bulunacak,

-Zeminden 160 metre yüksekliğinde olan iki konut kulesi toplam 42 kattan, ofis kulesi ise 36 kattan oluşuyor.

-69 bin metrekare konut ve 87 bin metrekare ofis ve ticari alan bulunmakta

-bütün cephelerin dördüncü katlardan başlayarak İstanbul Boğazı’ndan başlamak suretiyle, Marmara Denizi, eski İstanbul ve Haliç’e kadar manzara imkanı var olan

-Konut kulesinde metrekare satış fiyatları 5 bin ikiyüz ile sekiz bin 300 Dolar arasında satılmaya başlandı.

-Ofis kulesinde yer almakta olan ilk 10 katta 300 ile 420 metrekare arasındaki ofisler, metrekaresi 5 bin ikiyüz - 5 bin sekizyüz Dolar+KDV arasında, 105-1.130 metrekare arasındaki bahçe ofisler ise metrekaresi 3 bin dokuzyüz – dört bin 900 Dolar+KDV arasındaki ücretlerle satışı başladı.

Torun Center basın toplantısında Aziz Torun nasıl bir konuşma yaptı?


Torun Center basın toplantısında Torunlar GYO Yönetim başkanlığı Başkanı Aziz Torun şu açıklamalarda bulundu:

Şehrin merkezine modern kent meydanı kazandıracak projemiz Torun Center’ın altında bir tarih yatıyor. İstanbul’un hem sosyal hem iktisadi geçmişinde pek önemli bir yeri ve misyonu olan bu arsa milyonların sevincini, hüznünü ve heyecanını barındırıyor. Tarihe tanıklık eden bu önemli arsada İstanbullular için yeni kamusal, kentsel alan yaratmak istedik. Bu neden ile projenin peyzaj alanı takriben 19 bin metrekare dış mekân ve altı bin metrekare iç mekân olmak üzere toplam 25 bin metrekare bazında planlandı. Dış mekân peyzaj alanının ise on bin metrekaresi projenin önünde yer almakta olan meydana ayrıldı. Proje içindeki sosyal etkileşim alanları, restoran ve cafe’leri ve zengin peyzaj olanakları ile sahiplerine ve İstanbullulara yeni soluklanma alanı yaratacak. İstanbul’da bu genişlikte ve büyüklükte yeşil meydana sahip başka bir proje bulunmuyor

Torun Center İletişim Bilgileri:

Web:www.istanbulunmerkezi.com / www.torunlargyo.com.tr

Telefon:0212 267 47 47

Torun Center projesine ulaşım nasıl sağlanmaktadır?

Metrobüs ile Mecidiyeköy durağında inerek projeye ulaşmak mümkünken, Metro hattı da hayli yakın bir uzaklıkta bulunmaktadır. Bundan hariç her bölgeden gelen İETT hatlarının bazıları şöyle;

49 A Akşemsettin- Şişli / 59 K Fatih Sultan Karayolları-Şişli / 59 N Fatih Sultan Mehmet- Şişli / 55 Gaziosmanpaşa-Şişli / 65 G Gültepe- Şişli / 59 H Hareket Sitesi- Şişli / 49 B Hasdal- Şişli / 54 HŞ Hasköy- Şişli- Taksim / 49 B İmar Blokları- Şişli / 29 Ş İstinye Dereiçi- Şişli / 59 A İstinye Dereiçi- Şişli / 64 Ç Kağıthane- Çeliktepe- Şişli / 252 Kartal- Şişli / 59 B Levend Basın Sitesi- Şişli / 251 Pendik- Şişli / 59 R Rumeli Hisarüstü- Şişli / 48 S Sadabat Evleri- Şişli / 41 S Seyrantepe- Şişli / 27 T Şirintepe- Şişli / 77 A Şişli- Vezneciler / 77 Şişli- Yenikapı / 59 UÇ Uçaksavar- Şişli /49 Y Yeşilpınar- Şişli / 49 G Yunus Emre Mahallesi- Şişli / 49 Yunus Emre Mahallesi- Şişli / 66 Z Zincirlidere- Şişli.

Torun Center - emlakmimar.com

Emlak Mimar