TOKİ Malatya’da 383 konut yapacak

TOKİ tarafından yapılacak projenin ihalesi yapıldı. İhale kapsamında 383 konutun yanı sıra 6 dükkan, cami, mahalle odası ve okuma odası ile altyapı ve...

 
 

Projeler

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, 'Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi bünyesinde, Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi'nde 383 konut bina edilecek.

TOKİ tarafından yapılacak projenin ihalesi yapıldı. İhale bünyesinde 383 konutun peşi sıra 6 dükkan, cami, mahalle odası ve okuma odası ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer almakta.

Projenin daire türleri

Projedeki evlerin yükseklikleri zemin+4 ve zemin+6 ve 4'ü 1+1, 171'i 2+1, 208'i ise 3+1 planında yapılacak.

TOKİ ile Yeşilyurt Belediyesi arasında 'Malatya Yeşilyurt İlçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'ne ait protokol, 10 Mayıs 2017 tarihinde imzalanmıştı.

TOKİ Malatya’da 383 konut yapacak - emlakmimar.com

Takriben 42 bin metrekarelik alan

Proje çerçevesinde iktisadi ömrünü tamamlamış evlerin bulunmuş olduğu ve yeterli sosyal donatısı bulunmayan 42 bin metrekarelik alanda 'yerinde dönüşüm' esas alınmak suretiyle, hak sahiplerine nitelikli bir yaşam alanı oluşturulması amaçlanıyor.

Projede geleneksel ve modern mimari sentezlenirken, bina cephelerinde 1. kat seviyesine kadar yöresel taş kaplamalar, ahşap görünümlü fibercement kaplamalar, estetik görünümü zenginleştiren söveler ile geniş pencereler kullanıldı.

Emlak Mimar