TOKİ müzayedesi 1 Haziran’da

Müzayede Bilkent Ankara’daki TOKİ Konferans Salonu ve İstanbul Şişli’deki Radisson Blu Hotel’de eş zamanlı düzenlenecek. Ankara ve İstanbul salonların...

TOKİ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin mülkiyetinde bulunan iş yeri ve konutlar 1 Haziran 2017 tarihinde saat 11:00’de açık artırma ile satılacak.

Müzayede Bilkent Ankara’daki TOKİ Konferans Salonu ve İstanbul Şişli’deki Radisson Blu Hotel’de eş zamanlı düzenlenecek. Ankara ve İstanbul salonlarına gelmeden müzayedeye katılmak isteyenler turyap.com.tr adresinden internet canlı yayını ile teklif verebilecekler.

30 bin TL’den başlayan fiyatlar
Bitlis Merkez, Çorum Alaca-Dodurga-Kargı, Diyarbakır Kayapınar, Erzincan Merkez, İzmir Çeşme, Konya Cihanbeyli, Kütahya Tavşanlı, Niğde Ulukışla, Rize Merkez, Sakarya Sapanca-Taraklı, Sivas Şarkışla-Zara, Yozgat Aydıncık-Saraykent, Zonguldak Gökçebey’de 151 adet iş yeri için teklif alınacak. İş yerleri, yüzde 25 peşin, 120 aya varan vade seçenekleri ile satılacak.

Önceki TOKİ müzayedesinde 86 iş yerinin satıldığı Bitlis, iş yerleri arasında öne çıkıyor. Bitlis’te satışa çıkan 24 adet iş yerinin muhammen bedel toplamı ise 8 Milyon 700 Bin lira. Sakarya’da 35, Rize’de 23, Sivas’ta 19, Erzincan’da 13, Çorum’da 7 adet ve diğer illerdeki toplam 151 iş yeri 30 bin liradan başlaması planlanan fiyatlarla alıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

55 bin 100 TL’den başlayan fiyatlar
Ankara Altındağ-Ayaş, Bingöl Merkez, Bursa Gürsu-Orhangazi, Elazığ Merkez, Erzurum Palandöken, Giresun Alucra, İstanbul Ataşehir-Tuzla, Kocaeli Çayırova, Malatya Merkez, Manisa Yunusemre, Nevşehir Gülşehir, Samsun İlkadım’daki 136 adet konut 55 bin 100 TL’den başlayan fiyatlardan teklif alacak. Konutlar, yüzde 10’dan başlayan peşinatlar, 180 aya varan vade seçenekleri ile satılacak.

İstanbul’da muhammen bedel toplamı 11 Milyon 584 Bin lira olan 33 adet konut açık artırmaya çıkacak. Konut fiyatları Tuzla’da 227 Bin lira, Ataşehir’de 289 Bin liradan başlıyor.

Ankara’daki 69 adet gayrimenkulün muhammen bedel toplamı ise 7 Milyon 255 Bin lira. Evlerin fiyatı ise 92 Bin türk lirasından başlıyor.

Emlak Mimar