TOKİ Efendibey'de 48 ticari alan kurası çekildi

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan 1. Ve 2. Alanlardaki iş yerleri için düzenlenen kura çekiminde, isimleri okunan hak sahipleri büyük mutluluk yaşadı.

 
 

TOKİ

Belediye Meclis Salonu’nda yapılmış olan 1. Ve 2. Alanlardaki iş yerleri için düzenlenen kura çekiminde, adları okunan hak sahipleri büyük mutluluk yaşadı.

Heyecanlı anların yaşandığı ticari alanların hak sahiplerini belirleme programında ilk çekilişi yapan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Ufuk Projesi adı verilen Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tamamlandığında, sosyal kullanım alanlarıyla, iş yerleriyle, bulvarları ve konutlarıyla bölgenin Niğde’deki en modern yerleşim alanlarından biri olacağını söyledi.

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan kura çekiminde gerçekleştirdiği açıklamada Niğde’nin Ufuk Projesi olan Kentsel Dönüşüm Projesi’nde konutların hızla yükseldiğini söyledi. Akdoğan, 121 Hektarlık alanı kapsayan Projenin tamamlandığında Niğde’nin Marka Kent olma yolundaki hedefine büyük katkı sağlayacağının altını çizdi.

Bu arada Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki ilk konut satışlarıyla ilgili başvuruların 24 Temmuz’da başlayacağı açıklanmıştı. Yapılmış olan açıklamada 3 Ağustos’ta sona erecek olan 125 konut için başvuruların Halkbankası’na yapılacağı bildirilmişti.

Emlak Mimar