TOKİ Amasya Merzifon 4.Etap'ta kuralar çekildi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin Adana Merzifon'da gerçekleştirdiği 232 adet 4.Etap Toki Konutları'nın kura çekilişi gerçekleşti..

TOKİ

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin Adana Merzifon'da gerçekleştirdiği 232 adet 4.Etap Toki Konutları'nın kura çekilişi yapıldı. Alt Gelir Grubu bünyesinde toplam 153 konut için 757 kişi başvuruda bulundu. Sosyal daire Projesi 3+1 konutlar için ise 212 başvuru yapıldı.

Emekli konutları dışında kalan 153 konut içerisinden 3 tanesi şehit ailelerine kurasız biçimde verildi.

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen kura çekim töreninde izdiham oluşurken 232 konut çekilen kura nihayetinde sahiplerini buldu.

TOKİ Uzmanı Hüseyin Ayhan ve Merzifon Noter Katibi Selma Özbaşar'ın nezaretinde gerçekleştirilen kura çekim programına Merzifon Kaymakamı Ozan Balcı, Emniyet Müdürü Seyfettin Süer ve İlçe Müftüsü Mustafa Altun da katıldı.

Çekiliş öncesi kura ve kura sonrası yapılacak işlemler hakkında vatandaşları bilgilendiren Toki Uzmanı Hüseyin Ayhan; "Yaptığımız kura çekilişinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yoğun bir katılım var. Konut çıkmayan vatandaşlarımızın üzülmemesini rica ediyorum. Merzifon'da böyle bir teveccüh olduğu müddetçe hükümetimizin ve devletimizin Merzifon'a yatırımlarının süreceğini inanıyorum. Emekli konutlarıyla ilgili bilgi vermek gerekirse emekli vatandaşlarımızı belirlemiştik. 143 vatandaşımız bugün emekli konut projesinden ev sahibi oldu. Konutları belli olan vatandaşlarımız 25 Nisan ile 5 Mayıs tarihleri aralığında Toplum Bankası Merzifon Şubesine peşinat yatırarak sözleşme imzalayacaklar. Emekli vatandaşlarımızın 2 alternatifi var. Ya %12 peşin verecekler 180 ay vadeyle ödeyecekler yada %20 peşinat verecekler 240 ay vadeyle ödeyecekler" dedi.

MERZİFON'A YATIRIM DEVAM EDECEK

Alt gelir grubu dahilinde ev sahibi olacaklara hatırlatmada bulunan Hüseyin Ayhan; "8 Mayıs 18

Mayıs tarihleri aralığında Toplum Bankası şubesine gittikçe sözleşme imzalayacaklar. İmzalamayan hak sahibi olduğu durumda yedek hak sahiplerine fırsat tanınacak. 80 adet 3 artı 1 konutumuz var bunlar içerisinde 212 başvuru bize ulaştı. Ödemeler Haziran'da başlayacak. Konut sahibi olamayanlar inşallah üzülmezler. Merzifon'da toki projelerine süratle devam edeceğiz" diye konuştu.

Pusula Amasya

Emlak Mimar