Termo Teknik’ten komple ısıtma sistemi çözümleri

Termo Teknik, İngiltere’nin en iyi ve en çok tercih edilen kombi ve kazanları arasında yer alan Logic ve Evomax markalarına Türkiye’de 50 yıla yakın z...

 
 

Dekorasyon

Avrupa’nın en büyük panel radyatör üreticilerinden birisi olan Termo Teknik, iştiraki olduğu ısıtma sistemleri devi Ideal Stelrad Group’un (ISG) ileri teknoloji ile üretilen kombi ve kazanlarını Türkiye’ye getiriyor.

Termo Teknik, İngiltere’nin en iyi ve en fazla tercih edilen kombi ve kazanları arasında yer almakta olan Logic ve Evomax markalarına Türkiye’de 50 seneye yakın zamanda oluşturduğu geniş bayi ve servis ağı ile destek veriyor.

İngiltere merkezli ısıtma sistemleri devi Ideal Stelrad Group’un (ISG) Türkiye’deki iştiraki olarak faaliyet gösteren Termo Teknik, ürün gamını genişleterek, kullanıcıların ısıtma sistemlerine ilişkin farklı taleplerine tek noktadan yanıt veriyor. Türkiye’nin köklü panel radyatör üreticisi olarak tanınan Termo Teknik geçtiğimiz iki yıl içinde Ideal Stelrad Group’un (ISG) Kraliçe Ödül’lü (Queen’s Award) Ideal Heating fabrikasında üretilen, sınıfının en yüksek verimliliğine ve en küçük boyutlarına sahip, tasarruflu Yoğuşmalı Kombi Logic’i ve İngitere’de sınıfında pazar lideri olan yoğuşmalı Kazan Evomax’ı Türkiye’ye getirerek satış ve servis desteği vermeye başladı. Böylece Termo Teknik ısıtma sistemlerine ilişkin farklı ihtiyaçları tek bir noktadan karşılama kapasitesine ulaştı.
Termo Teknik Genel Müdürü Cem Nazif Yalçın, Termo Teknik’in yaşadığı değişime paralel olarak geçtiğimiz dört yıl içinde Türkiye’de satış ve hizmet noktaları sayısını iki katına çıkardığını, yeni takımlar oluşturduğunu belirterek şunları söyledi:

“Termo Teknik olarak geçtiğimiz dört senede iç pazarda çok hızlı gelişme göstererek panel radyatör alanında pazar payımızı yüzde seksen oranında artırdık. İki sene önce İngiltere’de üretilen ve Avrupa’nın en iyi kombileri arasında yer almakta olan, sınıfının azami verimliliğine ve en küçük boyutlarına sahip, tasarruflu yoğuşmalı kombi ‘Logic’i Türkiye’ye getirdik. Sınıfının maksimum enerji verimliliğine ve en küçük boyutlarına sahip yoğuşmalı kombisi olarak bilinen Logic mutfakta, iki ayrı banyoda ve ısıtmada aynı zamanda yeterli sıcak su sağlayabilen, yüksek performanslı, tasarruflu, az yer kaplayan yapısı ile dikkati çekiyor.

İngiltere’den getirdiğimiz bir başka ürünümüzde Evomax kazan. İngiltere’de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan ve pazar lideri konumunda bulunan Evomax kazanlarımızı da bu sene Türkiye’ye getirerek satışına başladık. Evomax kazanlar, hata oranı sıfıra yakın sağlam ve kompakt yapıya, 160 kw’a kadar varan yüksek ısıtma kapasitesine ve yüzde 110’a ulaşan üstün verimlilik özelliklerine sahip. Logic Kombi ve Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Evomax’a verdiğimiz destekle ısıtma sistemleri konusunda tek bir noktadan yoğuşmalı kombi, kazan ve panel radyatör ihtiyaçlarının tümünü karşılayabilecek konuma geldik. Önümüzdeki yılllarda sistem tedarikçisi olarak yeni ürünleri Türkiye’ye getirmeye, bayi sayımızı arttırmaya, servis ağımızı genişletmeye devam edeceğiz.”

Termo Teknik’in Çorlu’da yüz bin m2 üstüne kurulu modern tesislerde senelik 4,5 milyon adetlik radyatör üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük panel radyatör üreticilerinden birisi olduğunu vurgulayan Yalçın, şirketin benzer zamanda, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından gerçekleştirilen İhracatın Yıldızları Ödülünü “Panel Radyatör” kategorisinde en fazla ihracat yapan şirket olarak üst üste yedi kez aldığını, panel radyatör alanında da dış ve iç piyasada büyümenin devam edeceğini söyledi.

Emlak Mimar