Tempoint Projesi görücüye çıktı Yüzde 5 peşinat fırsatı

Sultangazi’de inşa edilen Tempoint projesi lansmanı yapıldı. 2019'da tamamlanması planlanan projede yüzde 5 peşinatla ev sahibi olunabiliyor..

 
 

Projeler

Sultangazi’de bina edilen Tempoint projesinin lansmanı gerçekleşti. Gül Proje Yönetme idaresi Üyesi Sönmez Aydın, "uzun senelerdir çokca inşaat firması tarafından tamamlanmaya çalışılan Tempoint Projesinde inşaata başladık. Projeyi 2019 yılının ikinci yarısında tamamlamayı hedefliyoruz." dedi.

Aydın, Gül Proje ve Nata Holding ortaklığıyla Sultangazi’de bina edilen Tempoint Projesinin tanıtım toplantısında projeye ilişkin bilgiler verdi.

Sultangazi’de senelerdir çivi çakılmadan bekleyen AVM’nin hikayesinin 2007 senesine uzandığını anımsatan Aydın, o zamanda Milli Emlak’tan 55 milyon liraya arsayı satın alan Hollandalı Multi Turkmall ortaklığının, şurada 'Forum TEM' adında bir avm center inşa etmeyi planladığını hatırlattı.

Ortaklığın yaşam alanını 2011 senesinde hizmete açmayı planladığını fakat inşa sürecinin ortaklığın planlandığı gibi gitmediğini aktaran Sönmez, şöyle konuştu:

"Multi ile Turkmall’un ortaklığı 2009 senesinde bozulunca inşaat da durdu. Bir sene sonra binanın bulunmuş olduğu takriben 75 dönümlük arsayı Atrium European Real Estate satın aldı. Bu şirket de yarım kalan projeye bir işlemde bulunmadı. Ankara’da gerçekleştirdiği projelerle tanınan Nata Holding, Forum TEM AVM’nin arsasını 47 milyon avroya satın aldı. İlgili arazide hasılat paylaşımı modeliyle karma bir proje gerçekleştirmeyi hedefleyen Nata Holding, Ocak 2015’te Gül Proje ile anlaştı.

Uzun zamandır çok inşaat firması tarafından tamamlanmaya çalışılan Tempoint projesinde inşaata başladık. 2019 yılının ikinci yarısında tamamlamayı hedefliyoruz."

- "Ön satışa çıkan proje büyük ilgi gördü"

Aydın, toplam 885 milyon türk lirası yatırımla 468 konut, 444 rezidans ve 270 mağazadan meydana gelen proje tamamlandığında 1,2 milyar liralık gelir elde etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Projede metrekare fiyatlarının dört bin 100 liradan başladığını ifade eden Aydın, " Projede yüzde beş peşinat ve 36 ay sıfır faiz imkanı bulunmaktadır" dedi.

Tempoint’in de teslimat zamanında yüzde 100 prim yapmasını beklediklerini kaydeden Aydın, "Geçtiğimiz mart ayı ön satışa çıkan proje büyük ilgi gördü. Takriben 2 ay içerisinde projenin yüzde 20’si satıldı. Ek olarak projede yüzde beş peşinat ile ev sahibi olabilmek mümkün. 36 ay sıfır faiz fırsatı sunulan Tempoint’te, vade seçenekleri isteğe göre 120 aya kadar yükseltilebiliyor. KDV’nin yüzde bir olduğu projede, nakit ödemeler ve banka kredili ödemelerde yüzde 20 indirim yapılabilmekte" diye konuştu.

Sultangazi bölgesinin hızla geliştiğine dikkati çeken Aydın, "Sultangazi bulunmuş olduğu bölüm sebebi ile İstanbul’un açıkça kalbinde yer almakta. Yatırımcılar ve ev sahipleri için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyoruz. Diğer yandan projeyle o bölümde yaşayan komşularımız için hatırı sayılır seviyede istihdam sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

- "Kiralamaları JLL Türkiye yapıyor"

Aydın, "konum olarak İstanbul’un kalbinde yer almakta olan Tempoint, hem yatırımcılar aynı zamanda ev sahibi olabilmek isteyenler için büyük avantajlar sunuyor. Projemizde tanıtıma özel metrekare fiyatını dört bin 100 liradan satışa çıkardık. Projenin tamamlanması ile beraber bugüne kadar yaşama geçirdiğimiz bütün projelerimizde olduğu gibi, konut ve ticari alanların asgari yüzde elli prim yapmasını planlıyoruz." diye konuştu.

Merkezi lokasyonu ile öne çıkan Tempoint’in ferah yaşam alanı sunduğunu anlatan Aydın, projenin aile konseptine münasip inşa edildiğini kaydetti.

Yüzde 60’ı yeşil alandan oluşan Tempoint’te, peyzajın makilerden değil, gelişkin bitki formlarından oluştuğunu ifade eden Aydın, "Proje sosyal kullanım alanları arasında yüzme havuzu, fitness, spor sahası, sauna, hamam, kafeterya ve restoran bulunmakta" bilgilerini verdi.

Tempoint’in içerisinde yer almakta olan AVM’de 270 mağaza bulunduğunu aktaran Aydın, JLL Türkiye tarafından kiralamalara başlanılan AVM'nin zincir markalardan ilgi gördüğünü söyledi.

- "Sektörün önü açıldı"

Gül Proje Yönetme heyeti Üyesi Ali Gül ise referandumun sonrasında gayrimenkul alanında yaşanan hareketliliğe de dikkati çekerek, "Hükümetin gayrimenkul sektörüne vermiş olduğu destekler, hem yatırımcılar aynı zamanda sektör temsilcileri tarafından memnuniyetle karşılandı. 16 Nisan öncesi askıya alınan yatırımlar bir bir yaşama geçiyor. Sektörün önü açıldı." ifadelerini kullandı.

- Alibeyköy tramvay hattı güzergahının üstünde

Diğer yandan toplantıda verilen bilgilere göre, projede 1+0 daireler 55 ile 60 metrekare, 1+1'ler 71 metrekare, 2+1'ler 115 metrekare, 3+1'ler 169 metrekare, 4+1'ler 190 ile 202 metrekare büyüklükte tasarlanacak.

75 bin metrekare alan üstünde bina edilen Tempoint 468 konut, 444 rezidans ve 270 mağazadan oluşuyor. Yılın ilk ayında başlayan Tempoint Projesi, 2019 yılının ikinci yarısında teslim edilecek.

TEM otoyolu Gaziosmanpaşa - Alibeyköy çıkışında bina edilen proje, Maslak’a beş dakika, Atatürk havaalanına ise onbeş dakika uzaklıkta. TEM’in yanı başında yer almakta olan projeden İstanbul’un her iki yakasına da kolay ulaşım mümkün.

Önümüzdeki günlerde aktif hale gelecek bölüm metrosuna 150 mt uzaklıkta bulunan Tempoint, yapılmış olması planlanmakta olan Alibeyköy tramvay hattı güzergahının tam üstünde yer almakta.

http://www.tempoint.com.tr/

AA

Emlak Mimar