Sur Yapı Marka’da geri sayım başladı

Ulusal ve uluslararası bilinen markalara ev sahipliği yapacak olan Sur Yapı Marka Alışveriş Merkezi’nde 250 mağaza bulunuyor. 23 – 24 Kasım tarihlerin...

 
 

Emlak Rehberi

Sur Şirketler Grubu kapsamında bulunan Sur Yapı, Ekart ortaklığıyla kullanıma sunduğu 650 milyon dolar yatırım hacmine sahip karma kullanımlı Marka projesinin Alışveriş Merkezini, 13 Nisan 2017 tarihinde ziyaretçileriyle buluşturacak.

Ulusal ve uluslararası bilinen markalara ev sahipliği yapacak olan Sur Yapı Marka Alışveriş Merkezi’nde 250 mağaza bulunuyor. 23 – 24 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Perakende Günleri’ne yatırımcıyı temsilen katılan Sur Yapı ile kiralama ve yönetim firması ECE Türkiye, Alışveriş Merkezi’nde yer alması planlanan markaları açıkladı.

Perakende Günleri’nde Sur Yapı Marka, Axis İstanbul, Metrogarden, Axis Kağıthane Alışveriş mağazaları ile Corridor, Mirage, Lavender gibi alışveriş caddelerini tanıtan Sur Yapı’nın ECE Türkiye ile beraber gerçekleştirdiği davette, Sur Yapı Marka Ticaret merkezi hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Sur Yapı, tanıtım davetinde inşası devam eden ve Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan Sur Yapı Marka projesinde yer alan alışveriş merkezinin açılış tarihini duyurdu. 75 bin metrekare kiralanabilir alan ve 250 mağazanın yer aldığı alışveriş merkezinde ziyaretçiyle buluşacak bazı markalar da açıklandı. Sur Yapı Marka Alışveriş Merkezi’nde Inditex Grubu markaları olan Massimo Dutti, Zara, Zara Home, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear ve Oysho’nun yanı sıra H&M, Decathlon, LC Waikiki, DeFacto, Koton ve Migros’un yer alması planlanıyor. Marka’da ayrıca 35 adet kafe ve restoran, bin 400 kişi oturma kapasiteli yeme-içme alanı, çocuklar için büyük bir eğlence ve oyun alanı, 3 bin metrekarelik alanıyla 9 salonlu bir sinema ve fitness merkezi ile bin 800 araçlık otopark da yer alacak. Alışveriş merkezinde toplam 3 bin kişiye istihdam sağlanacak.

Sur Yapı Yönetim başkanlığı Başkanı Altan Elmas“Sur Yapı olarak her yıl yeni bir alışveriş merkezini daha bünyemize katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2013 yılından bu yana 3 alışveriş merkezi projesini hayata geçirdik. Axis Kağıthane, Metrogarden ve Axis İstanbul. Bu yıl yine bir açılış heyecanı içersindeyiz. Bursa Nilüfer’de yer alan Sur Yapı Marka projemizin alışveriş merkezini 13 Nisan 2017 tarihinde ziyaretçilerimizle buluşturacağız” dedi.

Projenin, geçtiğimiz aylarda gördüğü yoğun ilgi sonucu büyütüldüğüne dikkati çeken Elmas, “50 milyon dolarlık ek yatırım ile Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM‘nin toplam yatırım tutarı 650 milyon dolara ulaşırken eklenen 30 yeni mağaza ile mağaza sayısını da 250’ye çıkardık. Oluşan talep ve başarılı ev satışları Bursa’ya olan inancımızı pekiştirdi ve yatırımımızı büyütme kararı almamızı sağladı. Sur Yapı Marka AVM ile Bursa’da ilk mağazalarını açacak dünyaca tanınan markaları Bursalıların hizmetine sunacağız. Sur Yapı Marka Alışveriş Merkezi’mizi de uzun zamandır çalıştığımız ve beraber güzel işlere imza attığımız ECE Türkiye’ye teslim ettik. ECE Türkiye, Sur Yapı Marka AVM’nin konsept optimizasyonunu, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlendi” halinde konuştu.

ECE Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Nuri Şapkacı: “Türk emlak sektörünün lider kuruluşlarından olan Sur Yapı ile yakaladığımız güzel sinerjiyi, Sur Yapı Marka Alışveriş Merkezi’ne de taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. 13 Nisan 2017 tarihinde, Türkiye’nin en büyük ve iktisadi açıdan çok önemli illerinden olan Bursa’da, çokca önemli markayı ziyaretçilerimizle buluşturacağız. Bu büyük montanlı projeyi Türkiye’ye kazandıran Sur Yapı ve Ekart yatırımcı gruplarına destek vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

ECE Türkiye Kiralama Direktörü Fulya Durak da Marka’nın kiralama durumu hakkında bilgi verdi. Durak, Sur Yapı Marka projesi ile Bursa’ya çokca yeni marka kazandırmayı planlıyoruz. Alışveriş merkezinin yüzde 90’ı için yerli ve yabancı büyük markalarla anlaşmalar şimdiden sağlandı. Büyük metrekareli mağazaları 2016 senesi tamamlanmadan, önümüzdeki günlerde teslim edeceğiz. Sur Yapı Marka ile Bursa’ya çok yeni bir ses ve tat getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sosyal tesisleri, Uludağ manzarasıyla Marka‘da, 373 lüks rezidans dairesi ve home ofisi bulunmaktadır. Bursa’nın en prestijli karma projesi olarak satış ve inşasına hızla devam edilen Marka, 21, 18 ve 14 katlı rezidans ve home ofis bloğundan oluşuyor. Kulelerin alt kesiminde 250 mağazadan oluşan bir alışveriş merkezinin bulunacağı proje, bölgenin en görkemli ve ayrıcalıklı yaşam alanı olacak.

Emlak Mimar