Semt Kocaeli 249 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışta

Pekdemir İnşaat, tarafından Çayırköy’de hayata geçirilen 280 konutluk Semt Kocaeli Projesi satışa çıktı. Projede satılık daire fiyatları 249 bin TL'den başlıyor..

 
 

Projeler

Pekdemir İnşaat, 22 ayda tamamlayarak, 2019 Mart ayında teslim etmeyi planlamış olduğu yeni projesi Semt Kocaeli ile konutta “lüks” standartlarını tekrar belirliyor. Pekdemir İnşaat’ın, yarım yüzyıllık meşe ağaçlarını korumaya alacak şekilde tasarlanan, yüksek kalitedeki, lüks ve modern yeni projesinin lansman ve satışı başladı. Projenin lansmanı amacı ile gerçekleştirilen basın toplantısında, Semt Kocaeli Projesi ile konutta “lüksün standartları”nı, göz boyayan gösteriş yerine, yalınlık, çevrecilik, işlevsellik, teknoloji ve yüksek kalite olarak tekrar tanımladıklarını vurgulayan Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, “Kocaeli’de, akılcı ücretlerle yüksek yaşam kalitesi ve yatırım potansiyeli sunan, seçkin ve prestijli bir semt doğuyor” müjdesini verdi.

Pekdemir İnşaat’ın, şehir merkezine on dakika, Yahya Kaptan’a 4 dakika uzaklıkta, Çayırköy’deki 34 bin metrekarelik arazi üstünde start vermiş olduğu Semt Kocaeli Projesi, 6 katlı 15 blokta, toplam 280 konuttan oluşacak. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü ile Kocaeli’nin Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve havalimanı bağlantısına yalnızca 1,5-2 km uzaklıktaki, imara yeni açılan ve hızla gelişen bölümde inşaatına başlanan proje, denizden 110 metre yükseklikte, türlü ağaçlarla bezeli yemyeşil bir doğa içerisinde, oksijeni bol temiz havasıyla, eşsiz yaşam ayrıcalıkları sunuyor. Arazinin yüksekte ve önü açık bir görüş alanına sahip olması nedeni ile, projede çok bloğun, doyumsuz bir deniz manzarası bulunmakta. Ödüllü mimar Cem Sorguç’un imzasını taşıyan özgün ve yalın bir mimariye sahip projede, her metrekaresi ideal şekilde değerlendirilmiş, geniş, ferah ve işlevsel 2 1 ve 3 1 ara kat daireler ile 3 1 ve 5 1 dubleksler yer almakta. Projede, hassaten peyzajlı özel bahçelere sahip bahçe dublekslerinin, özgün mimari tasarımla bütünleşmesi dikkati çekiyor. Pekdemir İnşaat, Semt Kocaeli sakinlerine ek olarak, yaşam konforlarını artıracak şekilde, bir tıkla, taksi durağı, market, restoran, yönetim ve güvenliğe ulaşabilecekleri, sipariş, istek ve taleplerini iletebilecekleri bir de akıllı mobil uygulama ayrıcalığı sağlıyor.

Konutta yeni lüks; modern ve çevreci...

Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, basın toplantısında, konutta da, tıpkı otomobilde olduğu gibi tüketicinin lüks algısının çeşitlendiğini söyledi. Lüksü pahalı ve gösterişli olarak algılayanlara yönelik marka ve modellerin yanında, lüksü tasarım, kalite ve güvenliğin bütünleşmesiyle tanımlayan markaların, daha bilinçli ve seçkin bir tüketici kitlesine ulaşabildiğini vurgulayan Mert Pekdemir, “Semt Kocaeli Projemiz, geleneksel Pekdemir inşaat ve hizmet kalitesinin çıtasını daha da yukarı taşıyarak, modern ve çevreci tasarım çizgisiyle, hem daha iyi yaşam, hem daha karlı yatırım için, akıllı, prestijli ve kaliteli bir lüks seçeneği sunuyor” dedi. Mert Pekdemir, Semt Kocaeli Projesi’nde, sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan ortak paydalara sahip seçkin komşularla, doğayla bütünleşmiş, türlü spor olanaklarına sahip sağlıklı, konforlu, huzurlu ve renkli bir sosyal yaşam tasarladıklarını, geleneksel Pekdemir Güvence Sistemi ile profesyonel site yönetim danışmanlığının da, satış sonrası müşteri memnuniyetini güvence altına aldığını belirtti.

Pekdemir İnşaat, Semt Kocaeli’de yüksek yaşam kalitesi ve yüksek yatırım kazancını beraber sunuyor...

Kaliteli lüksün, akılcı fiyatları 249 bin liradan başlıyor...

Pekdemir İnşaat, Semt Kocaeli projesinde, lüks konut alanında en kaliteli ve prestijli seçenekleri, en akılcı fiyatlar ve ödeme koşullarıyla sunuyor. 2 1 ara kat dairelerin 249 bin tl'den başlaması planlanan fiyatlarla satışa sunulduğu Semt Kocaeli’de, konut fiyatları 3 1 ara kat daireler için 358 bin türk lirası, 3 1 dubleksler için 442 bin türk lirası, 5 1 dubleksler için ise 605 bin tl'den başlıyor. Semt Kocaeli’den daire satın alanlar, Pekdemir’e ödeyecekleri yüzde 20 peşinat, 6 ay sonra yüzde on ara ödeme ve kalanı için 25 ay vadeyle Semt Kocaeli’den daire sahibi olabiliyorlar. Banka kredisi kullanmak isteyenler ise, yüzde 20 peşinatı Pekdemir’e 25 taksitte ödeyip, piyasa koşullarının altındaki aylık yüzde 0,89 oranı faiz ve 120 aya varan vade olanağından yararlanabiliyorlar.

Pekdemir İnşaat’ın konutta “lüksü” tekrar tanımlayan yeni projesi Semt Kocaeli’de, daireler, “akılcı ve cazip” ücretlerle satılmaya başlandı. Semt Kocaeli için daire fiyatlarını, lüks konut kategorisinde kaliteden ödün vermeyecek şekilde en makul düzeyde tutmaya özen gösterdiklerini vurgulayan Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, “Semt Kocaeli’de hem ulaşılabilir ücretlerle lüks bir yaşam kalitesine ulaşmak isteyenler, aynı zamanda üst segmentte bir konut yatırımı hedefleyenler için, lansman zamanında akılcı fırsatlar sunuyoruz” dedi.

Semt Kocaeli projesinde, türlü metrekarelerde ara kat ve özel bahçeye sahip giriş dubleks seçeneklerinden oluşan, 7 değişik daire tipi yer almakta. Proje 93 ve 112 metrekarelik 2 1 daireler, 142 ve 154 metrekarelik 3 1 dairelerle, özel bahçeli, 173 ve 197 metrekare dubleks 3 1’lerden ve 216 metrekarelik 5 1 dublekslerden oluşuyor.

Pekdemir İnşaat, Semt Kocaeli’de lüks daire sahibi olabilmek isteyenlere, banka kredili ve banka kredisiz olmak üzere 2 ana seçenek sunuyor. Banka kredisi kullanmayı tercih etmeyenler için, yüzde 20 peşin yüzde on ara ödeme alternatifleri ile 25 ay taksit olanağı sağlayan Pekdemir İnşaat, banka kredisi kullanacak olanlar için de, dilerlerse yüzde 20’lik peşinatı 25 taksite bölebiliyor. Böylelikle, Semt Kocaeli’den daire satın alacaklara, toplu ödemeyle birikimlerini bozmadan, bütün ödemelerini taksitler durumunda yaparak daire sahibi olabilme olanağı sunuyor. Banka kredisi kullananlar, kullandıkları krediyi de yüzde 0,89 ile piyasa oranlarının altındaki aylık faiz ve 120 aya varan vadelerle geri ödeyebiliyorlar.

PROJE KÜNYESİ

PROJE ADI: Semt Kocaeli

GELİŞTİRİCİ: Pekdemir İnşaat Taahhüt Ticaret A.Ş.

MİMAR: Cem Sorguç / CM Mimarlık

LOKASYON: Kandıra Yolu üstü Çayırköy.

Şehir merkezine on dk, Yahya Kaptan’a 4 dakika mesafede; Gölkay Park, Kocaeli

Üniversitesi Umuttepe Kampüsü, üçüncü köprü ve 3.Havaalanı bağlantılarına yakın...

ARAZİ BÜYÜKLÜĞÜ: 34.000 m2

BLOK SAYISI: 15

KAT SAYISI: 6

TOPLAM DAİRE SAYISI: 280

DAİRE TİP VE BÜYÜKLÜKLERİ: 2 1 A / 93 m2

2 1 B / 112 m2

3 1 A / 142 m2

3 1 B / 154 m2

3 1 Dubleks A / 173 m2

3 1 Dubleks B / 197 m2

5 1 Dubleks / 216 m2

SOSYAL DONATILAR: Oyun Parkı

Basketbol oynama sahası

Vücut geliştirme salonu

Yürüyüş yolları

Market

Restoran

Mimaride yükselen bir marka değeri: Cem Sorguç

Semt Kocaeli Projesi’nin özgün mimari tasarımına imza atan CM Mimarlık kurucusu Mimar Cem Sorguç, 1968 senesinde doğdu. 1986 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölgesinde başladığı mimarlık eğitimini 1993 senesinde tamamladı.

Mimar Cem Sorguç, 1987-1992 yılları arası yarı zamanlı, 1992-2000 yılları arası ise tam zamanlı olarak proje ve şantiye mimarlığı yaptı. Sorguç, 2000 senesinden beri kurucusu olduğu CM Mimarlık Ltd. kapsamında mimarlık yapıyor. Mimarlar Odası 23939 no’lu üyesi ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) üyesi olan Mimar Cem Sorguç, Mimar Sinan Üniversitesi mimari proje atölyesinde davetli öğretim görevlisi olarak katkıda bulunmakta

2014 Ulusal Mimarlık Ödülü sahibi...

Türkiye’de mimari alanında marka değeri yükselen bir imza olarak göze çarpan Mimar Cem Sorguç, alanındaki başarısını 2014 senesinde bir ödülle taçlandırdı. Cem Sorguç, Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri bünyesinde 2014 senesi Yapı Dalı Başarı Ödülü’nü aldı.

Pekdemir İnşaat’ın 73 yıllık, 3 kuşak başarı öyküsü

İnşaatçılığının temelinde marangozluk vardı... İsmail Pekdemir, Gümüşhane’de, altı kardeşiyle paylaştığı ilk gençlik yıllarını, marangozluk ve kalıpçılığın inceliklerini öğrenerek geçirdi. Çok yetenekliydi. İlerleyen senelerde, onu tanıyanlar bu özelliğini “Hani eline bir rendeyle testere verseniz, ağaçtan insan yapar” diye anlatacaktı. Esasen, ailede inşaatçı yoktu ama o senelerde Gümüşhane’nin genelinde nerdeyse tek geçim kapısı inşaatçılıktı. İşsizliğin yoğun yaşandığı kentte, umutlar kuma, çakıla, harca bağlanmıştı. Tarihler 1940’lara yaklaşırken başlayan ve 3 sene Ağrı Doğubeyazıt’ta geçen askerlik, genç İsmail’i Türkiye’nin zor şartlarında marangozluğun zirvesine taşıyan dönem olacaktı.

Gölcük’te “donanma” rüzgarının estiği yıllardı. İlerleyen devirde kentin gelişmesinde büyük rol oynayacak olan Gölcük Donanması’nın inşasına başlanmıştı. İsmail Pekdemir’in İzmit yaşamı da ekmeğin karneyle dağıtıldığı İkinci Dünya Savaşı’nın sıkıntılı günlerine; 1942 senesine rastladı. Gümüşhaneli müteahhit Fazlı Yüce donanmanın yaparken çalışıyordu. Bu zorlu işte aklına İsmail Pekdemir geldi. Yüce, telgrafla onu İzmit’e çağırdı. İsmail Pekdemir elinde kendi yaptığı tahta valizi, sırtında yatağıyla İzmit’e adım attığında, bu yeni kentte hiç kimseyi tanımıyordu. 1940’ların İzmiti 30 bin nüfuslu “içerisinden tren geçen” bir şehirdi. O tren de fakat gün içerisinde bir defa uğruyordu. İsmail Pekdemir artık Gölcük Donanma inşaatının bir parçasıydı. Kısa bir zaman içinde dürüstlüğü, çalışkanlığı ve iş disipliniyle Gölcük’te de dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Bu da donanma inşaatı bünyesinde daha büyük işler alması demekti. Memleketinden 15-20 hemşehrisini getirten İsmail Pekdemir ilk kez kendine ait bir ekip kuruyordu. Sonrasında ihalelere girmeye, “müteahhit” sıfatıyla işler yapmaya başladı.

Tarihler 1944’ü gösterdiğinde, ilk “iş bitirme belgeleri”ni eline almıştı İsmail Pekdemir. Özenle saklayıp bugünlere ulaştırdığı ve artık Pekdemir Müzesi’nin en değerli objeleri arasında yer almakta olan bu ‘’iş bitirme evrakları, Pekdemir İnşaat’ın kuruluşunu da müjdeliyordu. 1950 senesinde, Ticaret Odası’na kayıt zorunluluğu getirildiğinde, şirket “Pekdemir İnşaat ve Ticaret Müessesesi” adıyla Ticaret Odası’na kaydoldu. 1944 senesi da kuruluş tarihi olarak kayıtlara geçirildi.

1940’larda başlayan serüven, Sami Pekdemir ve nihayet Mert Pekdemir ile üç kuşaktır sürüyor. “Güven ve kalite”yi temel değerleri olarak benimseyip, Kocaeli’nde, bu özelliğiyle ün yapan Pekdemir İnşaat, altyapıdan üstyapıya, konut inşaatından resmi binalara, stadyumdan gölet, köprü, iskelelere kadar yaptığı her işi başarıyla tamamladı. Pekdemir İnşaat 1980’li senelerde, sanayileşme sürecini tamamlayan kentte, daha fazla konut yatırımlarına öncelik verecek, 2010’lu yıllara ise “bütünleşik gayrimenkul geliştiricisi” kimliğiyle adım atacaktı.

Pekdemir Müzesi

Pekdemir İnşaat, İsmail Pekdemir tarafından kurulduğu 1944 senesinden beri, faaliyetleri hakkında ciddi ölçüde belge, bilgi, araç ve gereçleri özenle saklıyor. Bugünümüze kadar gelen bu süreç zarfında, üç nesilden beri, geçmişine duyduğu saygı nedeni ile belgelerini arşivleyen Pekdemir İnşaat, Yönetim Merkezi’nde yer almakta olan müze kısmında bir kısmını özenle sergiliyor. Pekdemir müze bölgesinde sergilenenler arasında şu tarihi değerler yer almakta:

İlk Nivo aleti (1948)

İlk Tabela (1950)

İlk Daktilo (1950)

İlk Hesap Makinesi (1950)

İlk telefon (1953)

Inovasyonda Pekdemir imzası; Pekdemir İnşaat’ın ilkleri...

Yenilikçiliği, üç kuşaktır bir şirket kültürüne dönüştüren Pekdemir İnşaat, seneler içerisinde inşaat alanında çok miktarda “ilk”e imza attı. Kullanıma sunulduğu senelerde, tuğlaya alternatif olan, hafif, yüksek yalıtımlı YTONG adlı ürün çok yadırganmıştı. Benimsenmesi seneler alan YTONG’u, Kocaeli’de ilk kullanan firma Pekdemir oldu. Türkiye’de bile sayılı şirket, bu yeni ürünü denemeye zorlukla ikna olmuşken, 1968’de Türkiye’nin o dönem 7. büyük oteli olan Otel Asya inşaatında, YTONG kullanıldı. Gören her bireyin “Kireç gibi şeyle inşaat mı yapılmaktadır” dediği malzeme seneler sonra inşaatçılıkta vazgeçilmeyen olacaktı. Pekdemir İnşaat YTONG’u ilk kez uyguladığı 1968 tarihinden tam 40 sene sonra, 2008’de “Villam 2” sitesiyle YTONG’dan “uygulama ödülü” aldı.

İlk hazır beton, ilk vinç ve ilk kule vinç de, Pekdemir İnşaat şantiyelerinde görücüye çıktı. Çalışanlarının iş güvenliği kadar toplum güvenliğini de dikkate alan Pekdemir İnşaat, bu duyarlılığını, ilk “tüp tünel”e imza atarak ortaya koydu. Kocaeli’ndeki Soydan İş Merkezi’nin yapımı esnasında, halkın geçiş güvenliğini sağlamak için, inşaat çevresinde tüp tüneller kullanıldı. 1990’lı senelerde, henüz İstanbul’da bile uygulama alanı bulamayan bu çalışmanın çıkış noktasını, Pekdemir İnşaat’ın ikinci kuşak başarılarının mimarı Sami Pekdemir’in Almanya’daki gözlem ve incelemeleri oluşturdu.

Yenilikçi Müşteri Memnuniyeti Teknolojisi; Pekdemir Güvence Sistemi...

Pekdemir İnşaat, hesaplarında ilk bilgisayarlı muhasebeyi kullanarak Kocaeli’de öncülük yaparken, bilişim teknolojilerindeki gelişmeler, sonraki senelerde da, Pekdemir kalitesinin çıtasını daha da yükselten bir itici güç oldu. Satış sonrası müşteri memnuniyetinin en ehemmiyetli dayanaklarından birini oluşturan Pekdemir Güvence Sistemi, inşaat sektörüne misal olacak bir bilişim altyapısı ile desteklendi. Pekdemir İnşaat, müşteri talep ve başvurularını, internet ile direkt yönetim merkezine ulaştıran ve hızla sonuçlandıran Pekdemir Güvence Sistemi ile alanında ilk olma özelliği taşıyan bir yazılım tasarımına imza attı. Pekdemir Güvence Sistemi’nin bilişim altyapısı, daha gelişmiş nitelikler kazandırılarak güçlendirildi ve güncellendi.

Kocaeli’nin Tek Etap’ta En Büyük Projesi Evimiz Kocaeli...

Pekdemir İnşaat, Kocaeli’deki “ilk”leri, “en”lerle de bütünleştirdi. Pekdemir İnşaat’ın inşaatını 730 gün içerisinde tamamlayarak 2015 Temmuz’unda teslim ettiği 936 konutluk Evimiz Kocaeli Projesi, Kocaeli’de ilk kez tek etapta gerçekleştirilen en büyük markalı konut projesi oldu. Pekdemir İnşaat, Evimiz Kocaeli gibi büyük ölçekli bir projede de, Pekdemir Güvence Sistemi’ni başarıyla uygulayarak, daire sahiplerinin inşaat kalitesi ve yatırım kazancı gibi bir çok alanda olduğu gibi satış sonrası hizmetlerde de müşteri memnuniyetini en üst seviyeye ulaştırdı.

Belgelendirilmiş kalite yönetimi...

Kalite, Pekdemir İnşaat, toplam kalite yönetimini benimseyen ve bütün süreçlerinde kalite, iş sağlığı ve güvenliği prensibini ve gerekliliklerini dikkate alarak devamlı gelişmeyi amaçlayan bir kuruluş oldu. Bu doğrultuda yaptığı çalışmalar nihayetinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi Sertifikasyonlarını almaya hak kazandı. Pekdemir İnşaat, 10002 belgesini Kocaeli'de alan ilk inşaat firmasıdır ve bütün yönetim sistemlerinin kural ve prensipleri, şirketin her kademesinde hassasiyetle uygulanmaktadır.

İlk mobil uygulama

Pekdemir İnşaat’ın müşteri memnuniyetine yönelik yenilikçi bilişim teknolojileri uygulamalarının son halkası ise, yeni projesi Semt Kocaeli’de, hayatı kolaylaştıracak özgün bir mobil uygulama olan SmartApp. oldu. Mobil uygulama vesilesiyle site sakinleri, taksi durağı, market, restoran, yönetim ve güvenliğe tek tıkla ulaşıp, sipariş, istek ve taleplerini, hem hızlı, hem kolay şekilde iletebilecekler.

www.pekdemirinsaat.com.tr/

Emlak Mimar