SeaPearl Ataköy’de yaşam başlıyor

2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle inşa edilen SeaPearl Ataköy’de ilk etapta sona gelindi. Projede anahtar teslimleri Eylül sonu itibariyle gerçekleşecek..

 
 

Projeler

SeaPearl Ataköy’ün ilk kısmında sona gelindi. Projede anahtar teslimleri Eylül sonu itibarı ile yapılacak.

Lansmanı Türkiye ve Dubai’de gerçekleştirilen SeaPearl Ataköy, satışa çıktığı günden bu yana Türk ve Körfezli yatırımcı tarafından yoğun ilgi gördü.

Kuzu Grup Yönetim başkanlığı Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu SeaPearl Ataköy’de gelinen son aşamayı değerlendirdi. Kuzu Grup Yönetim başkanlığı Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu, “Grubumuzun imza attığı en kıymetli projelerin başında gelen SeaPearl Ataköy’de yaşamın başlayacak olmasından son derece mutluyuz. 2 etap durumunda inşa ettiğimiz SeaPearl Ataköy’ün 631 konutluk ilk kısmında sona gelmiş olmak bizler için gurur verici. Yerli ve yabancı yatırımcıdan tam not alan projemiz, sahip olduğu özelliklerle ‘ihtişam’ ve ‘lüks’ kavramlarını tekrar yorumluyor. Körfez ülkelerinin üst seviye aileleri, prensler, ülkemizin sanat, siyaset ve spor alanında ün yapmış isimlerinin ilk etabımıza gösterdiği ilgiden son derece mutluyuz. Şimdi sırada ikinci etabımız var. Bütün enerjimizi yeni etabımıza ve işletmesini Jumeirah’ın üstlendiği otel birimimize vereceğiz. Söz verdiğimiz tarihte 2. etabımızı da tamamlayıp sahiplerine teslim edeceğiz” diye konuştu.

Kuzu, durumu hazırda yurt içerisinde İstanbul ve Ankara, Türkiye dışında ise İran ve Cezayir’deki projeleriyle ilgilendiklerini belirterek, yeni projelere ikibin onsekiz senesinde start vereceklerini de söyledi.

2 milyar 700 milyon dolarlık yatırım

Toplam 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değerine sahip SeaPearl Ataköy’de toplam 1401 konuta yer veriliyor. 20 katlı 4 bloktan ve 631 konuttan meydana gelmekte olan ilk kısımda, alanları 88 ile 398 metrekare aralığında farklılaşan 1+1’den 4,5+’1’e kadar değişiklik gösteren konutlar bulunmaktadır

Yeryüzünü gökyüzüyle buluşturuyor.

SeaPearl Ataköy, ihtişamlı yaşamı en tutkulu haliyle mimarisine de yansıtıyor. Dalgalardan ilham alan dış hatlarıyla, denizin ruhu blokların görünümüne yansıyor. SeaPearl Ataköy’deki 4 blok, alt katlardan yukarıya çıktıkça, yeşil tonlarından gri ve mavi tonlara dönüşerek, yeryüzünü gökyüzüyle buluşturuyor. Ataköy’e bakan arka cephesinde yer almakta olan modernize edilmiş Selçuklu motifleri ve görkemli girişleriyle İstanbul’un siluetine özgün bir hava katıyor.

Bin 200 metre sahil bandı

Barok tarzı büyüleyici peyzaj alanı, Osmanlı ile Fransız saray mimarisinden esinlenerek tasarlanıyor. Geçmişten geleceğe benzersiz dokunuşlar ile duyguları taçlandıran ve araç girişi olmayan 33 bin metrekarelik bu alan, 1.200 metre uzunluğundaki sahil bandıyla bütünleşiyor.

Zengin sosyal olanaklarıyla da dikkati çeken SeaPearl Ataköy’de her bloğun kullanımına özel 150 ile 200 metrekare aralığında değişen fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanında çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş imkanı, tenis oynama sahası, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası ve barok tarzı peyzaj alanı da bulunmaktadır

Jumeirah markası SeaPearl Ataköy’de

Proje dahilinde, aldığı ödüller ve hizmet kalitesiyle dünya genelinde tanınan Jumeirah’ın işletmesini üstlendiği 2019 senesinde hizmet vermeye başlaması düşünülen 202 oda ile 62 rezidanstan oluşan beş yıldızlı otel, içerisinden sular geçen benzersiz bir lobi alanı ve mimari tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Rezidans biriminde alanları 44 ile 298 metrekare aralığında farklılaşan 1+1’den 4,5+1’e kadar değişiklik gösteren konutlar bulunmaktadır. Otel biriminde ise alanları 47 ile 480 metrekare aralığında farklılaşan standart, junior suite, executive suite, hospitality suite ve presidental suite yer almakta. Bu alanlarda 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 2 bin sekizyüz metrekare VIP Club, 244 metrekare VIP business center, 1400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare denize sıfır restoran, 3 bin 265 metrekare fitness center, 900 metrekare market alanı, Türk Hamamı, fitness- spa alanı, açık/kapalı yüzme havuzu ve butik dükkanlar da bulunmakta. Otelin dış mimarisi de diğer birimler gibi Evrenol Architects imzası taşıyor. Otelin iç mimarisi ve dekorasyonu için ise Burj Al Arab gibi tasarımlara imza atan dünyaca tanınan iç mimar Khuan Chew ile çalışılıyor.

Kuzu Grup, 2017 senesinde da Dünya’nın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesinde

Yurt içi ve Türkiye dışında çok miktarda proje uygulamaya sunan Kuzu Grup, bu sene 11 basamak yükselerek, ENR listesinde 130’uncu sırada yer aldı.

Takriben 75 yıldır inşaat alanında faaliyet gösteren, tamamlanan 500’ün üstünde proje ve 100 binden fazla konut sayısıyla Kuzu Grup, uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record (ENR) tarafından hazırlanan Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde 2015 senesinde 151’inci, 2016 senesinde ise 141’inci sırada yer almıştı.

www.kuzugrup.com

Emlak Mimar