SeaPearl Ataköy'de teslimler Temmuz'da

Satışların yüzde 50’sinin bittiği SeaPearl Ataköy projesinin ilk etabı bu sene Temmuz ayında teslim ediliyor..

 
 

Projeler

Kuzu Grup tarafından uygulamaya alınan SeaPearl Ataköy projesinin ilk etabı temmuzda teslim edilmekte. Satışların yüzde 50’sinin bittiği projenin ilk kısmında metrekare fiyatları sekiz bin dolardan başlıyor. İstanbul'un her geçen gün gelişen ve değerlenen bölgelerinden Ataköy'de Kuzu Grup tarafından uygulamaya sunulan SeaPearl Ataköy projesinde inşaat ve satış çalışmaları bütün hızıyla devam etmektedir. İki etap durumunda bina edilen projenin ilk etabı Temmuz 2017 itibarı ile teslim edilecek. 5 ay gibi kısa bir zaman sonra sahiplerine teslim edilebilmesi planlanmakta olan ilk kısımda, satışların da takriben yüzde 50'si tamamladı. SeaPearl Ataköy projesini 'ihtişamın doğuşu' olarak yorumlayan Kuzu Grup Yönetme idaresi Üyesi Özen Kuzu, "İstanbul'da yaşamakla İstanbul'u yaşamak arasındaki fark, bizim hikâyemizin başlangıç noktası oldu. Denizsiz yaşanamazdı İstanbul... Düşünceler hayallerle birleşti, İstanbul'un en nezih ve merkezi semtlerinden Ataköy'de, denize tam sıfır noktasında ihtişamlı bir hayat projesi ortaya çıktı. SeaPearl Ataköy, standartları en yükseğe, prestij sahiplerinin bulunmuş olduğu zirveye çıkarıyor" dedi.

DENİZ MANZARASI VAR

Şirketten yapılmış olan açıklamada şöyle denildi: "SeaPearl Ataköy, mavinin her tonunun, yakamozların, yunusların, martıların, yıldızların, güneşin doğuşu ve batışının eşsiz güzelliği içerisinde, en değerli inciler gibi parıldayan bir yaşam SeaPearl Ataköy'de ev sahiplerini bekliyor. SeaPearl Ataköy, ihtişamlı yaşamı en tutkulu haliyle mimarisine de yansıtıyor. Dalgalardan ilham alan dış hatlarıyla, denizin ruhu blokların görünümüne yansıyor. Olağanüstü manzaralı kat bahçeleri, malzemesinden tasarımına, prestij sahiplerinin yaşamındaki kaliteyi, eşi benzeri olmayan bir görsellikle buluşturuyor." SeaPearl Ataköy'deki 4 blokta, üsk katlara çıktıkça, yeşil tonlarından gri ve maviye dönüşerek, yer ve gökyüzünü temsilen mimari bir tasarım hayata geçirildi. Ataköy'e bakan arka cephesinde, modernize edilmiş Selçuklu motifleri, 1. sınıf malzemelerle tasarlanıyor.

Misal dairelere ilgi büyük

SeaPearl Ataköy'de Fatih Kıral Mobilya ve Dekorasyon tarafından dekore edilen, alanları 119 metrekare olan 1,5+1 ve alanları 385 metrekare olan 4.5+1 tipindeki misal daireler projeyi ziyaret eden yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Her katta bahçe ve deniz

SeaPear l Ataköy'de, yaşam alanının her odası Marmara denizi manzarasına sahip. Projede, ahşap zeminli, doğal çimli ve teraslı kat bahçesi yer almakta. Projede barok tarzı peyzaj alanı, Osmanlı ile Fransız saray mimarisinden esinlenerek tasarlandı. Geçmişten geleceğe dokunuşların olduğu ve araç girişi olmayan 33 bin metrekarelik bu alan, 1.200 metre uzunluğundaki sahil bandıyla bütünleşiyor. Sosyal olanaklarıyla da dikkati çeken SeaPearl Ataköy'de her bloğun kullanımına özel 150 ile 200 metrekare aralığında farklılaşan fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanında ek olarak çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş imkânı, tenis oyunu sahası, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası ve barok tarzı peyzaj alanı da bulunmaktadır

JumeIrah markası SeaPearl Ataköy'de

Projenin bünyesinde, aldığı ödüller ve hizmet kalitesiyle dünya çapında tanınan Jumeıirah'ın işletmesini üstlendiği 2019'da açılması planlanmakta olan beş yıldızlı 202 odalı otel ile 62 rezidans ünite yer almakta. Otel, içerisinden sular geçen lobi alanı ve mimari tasarımıyla dikkatleri üstüne çekiyor. Rezidansta, 44 ile 298 metrekare aralığında farklılaşan 1+1'den 4.5+1'e kadar konutlar bulunmaktadır. Otelde ise 47 ile 480 metrekare aralığında farklılaşan standart, junior, executive, hospitality ve presidental suite yer almakta. 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 2 bin sekizyüz metrekare VIP Club, 244 metrekare VIP business center, 1.400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare denize sıfır restoran, 3 bin 265 metrekare spor yapma alanı, 900 metrekare market, Türk Hamamı, fitness- spa alanı, açık/kapalı yüzme havuzu ve dükkânlar da bulunmaktadır. Otelin dış mimarisi Evrenol Architects imzası taşıyor. İç mimari ve dekorasyonu için ise KCA International Designers, Khuan Chew'la anlaşma sağlandı.

Resmi Web Sitesi: www.seapearlatakoy.com

Sabah

Emlak Mimar