Samut İnşaat 20 yaşında

Türkiye’nin turistik şehri Antalya’nın gelişen mimari yapılanmasında modern yapılarıyla büyük katkılar sunan Samut A.Ş. 1994 yılında merhaba dediği in...

 
 

Emlak Rehberi

Antalya’da işadamı Hüseyin Samut önderliğinde faaliyet gösteren Samut A.Ş. sektöründeki 20’nci yılını kutluyor.

Türkiye’nin turistik şehri Antalya’nın gelişen mimari yapılanmasında modern yapılarıyla büyük katkılar sunan Samut A.Ş. 1994 yılında merhaba dediği inşaat ve gayrimenkul sektöründe 20. yılını geride bırakıyor. Kurulduğu günden bu yana birçok üst düzey projeleri hayata geçiren şirket toplam 40 projeye imza atarak sektöründe üstün başarı grafiği sergiledi.
Özellikle Antalya’nın altın projeleri arasında gösterilen Comfort Palace Gold, Comfort Palace, Oscar Homes, Binbir Gece Konakları, Samut Konakları ve Seven Homes Residance gibi projelere imza atan şirketin, otel ve AVM gibi projeleri de bulunuyor. Müşterileri genellikle ünlü isimler ve alanında tanınmış uzmanların oluşturduğu Samut Yatırım, farklı milletlere mensup birçok yabancı müşterileriyle de dikkat çekiyor.

Finike’den Antalya’ya Uzanan Başarı Öyküsü
Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapan ünlü İşadamı Hüseyin Samut, 16 yaşından bu yana Samut A.Ş.’nin markalaşmasında etkin rol oynayan isim oldu. 27 yıl boyunca TBMM’de Matbaa Şefi olarak çalışan bir babanın oğlu olan Samut’un elde ettiği büyüme hiçte kolay olmadı. İlk konutlarını Finike’de bir portakal bahçesinde inşa eden Samut ailesi bu vesile ile inşaat ve gayrimenkul sektörüne ilk adımlarını atmış oldu. 1998’den bu yana Samut A.Ş.’nin başında olan Hüseyin Samut, 20. yılını kutlayan şirketlerinin bulunduğu konuma kolay gelmediğini ve büyük çalışma ve zahmetlerin olduğunu söyledi. Samut şirketlerinin 20 yıl önce sektöre ilk giriş hikâyesini şu şekilde anlattı:

“”Finike’de portakal bahçemiz vardı ve küçük evimiz vardı. Denize sıfırdı. Babam bir gün portakal bahçelerini söktü ve ‘hepinize daire yapacağım’ dedi. Temele başladık 13 yaşındaydım. Birlikte yapmaya başladık. Kumunu eledik, çimentosunu harcını kardık ustalarla yaptık. Portakal bahçesini kaldırırken çok üzülmüştük ama bu binayı yapınca sevindik. Dairelerin birine oturduk. Sonra diğer evleri sattık. Çok kârlı çıktık. Antalya’ya gelerek bu paralarla arsalar aldık. 1998 senesinden beri şirketin başındayım.”

Şirket yönetimi olarak heyecanlarının 1994’teki ilk kuruluş günlerindeki gibi olduğunu belirten Samut, kendilerini en fazla mutlu eden faktörün müşteri memnuniyeti ve kalitede liderlik ile beraber Antalya’nın modern yapılaşmasına yaptıkları katkı olduğunu söyledi. Sektörlerini ince bir ipliğe benzeten başarılı İşadamı, işini üst seviye ciddiyet ve katıksız dürüstlük içinde yapan gerçek değerlerin yoluna emin adımlarla devam ettiğini ifade etti.

İnşaat ve gayrimenkul alanında ulusal ve milletlerarası markalaşmanın mutlaka kolay bir iş olmadığının özellikle üstünde duran Samut, kullandıkları malzemelerden kalite ve konfora, seçkin müşterilerden modern projelere kadar bütün adımları en iyi biçimde attıklarını belirtti.

Emlak Mimar