Prestijli bir yaşam Çengelköy'de Nazenin Konakları ile başlıyor

Nazenin Konakları Çengelköy; dünü ve bugünü birleştiren karakteristik mimarisi, kadın ve erkeklerin ihtiyaçlarına özel olarak ayrı ayrı tasarlanan sosyal alanları ile ‘yaşam alanı’ kavramını yeniden tanımlıyor..

 
 

Projeler

Nazenin Konakları Çengelköy; dünü ve bugünü birleştiren karakteristik mimarisi, kadın ve erkeklerin ihtiyaçlarına özellikle ayrı ayrı tasarlanan sosyal etkileşim alanları ile ‘yaşam alanı’ kavramını tekrar tanımlıyor. 9 blok 92 daire ve 15 mağazadan oluşan Nazenin Konakları, geleneksel mahalle kültürü ve komşuluk ilişkilerinin canlanacağı yeni hayat vadediyor.

Yüzlerce senelik tarihi dokusu ve asırlık çınarları ile hızla farklılaşan İstanbul’un öz değerini korumayı başaran en özel semtlerinden Çengelköy, şehrin en değerli projelerinden birine kucak açıyor: Nazenin Konakları Çengelköy.

Dünü ve bugünü birleştiren karakteristik mimari tasarımı ve unutulmaya yüz tutan geleneksel değerlere sahip çıkan duruşuyla Nazenin Konakları Çengelköy, kadınların konfor ve tercihlerine yanıt veren yaklaşımıyla çok yeni bir zamanı başlatmaya hazırlanıyor.

Ergonomi Mimarlık, Nanda Yapı ve Pehlivanoğulları’nın hem arsa ve aynı zamanda proje sahibi olduğu Nazenin Konakları Çengelköy’ün; Mimari Projesi Ömerler Mimarlık, İç Mimarisi Shape Mimarlık, bütün peyzaj alanları BGM Mimarlık, perspektif çalışmalarını ise Atelier Aida Londra üstlendi.

Çengelköy’e ve Boğaz’a hakim bir noktada inşasına başlanan Nazenin Konakları Çengelköy; bölgenin tarihi ve manevi mirasının net bir biçimde hissedilebildiği; geleneksel çizgileriyle ön plana çıkan, kapsamlı sosyal imkanlarıyla şehir hayatının her anını zevke dönüştürmeyi vadeden eksiksiz bir proje. Boğaz hattının hemen üstünde; İstanbul’un bütün güzelliğine hakim bir noktada konumlanan Nazenin Konakları Çengelköy, 12 bin metrekare alan üstünde, 9 blok, 92 daire ve 15 mağazadan oluşacak halde projelendirildi. Bahçe dubleksinden çatı dubleksine kadar 3+1 ile 5,5+2 aralığında farklılaşan daire çeşitlerinin bulunmuş olduğu projenin çok önemli özelliği; geniş ailelere ve komşuluk, misafirlik kavramlarının yaşatılacağı bir yaşam anlayışına hizmet ediyor olması.

KOMŞULUĞUN ‘MECBURİ’ OLDUĞU YAŞAM Orada

Geleneksel aile yapısının korunmasına büyük önem verilen Nazenin Konakları Çengelköy projesinin Yönetme heyeti Üyesi Kaan Pehlivan; komşuluk, misafirlik ve mahalle kültürü mirasını yaşatmak için bütün detayları düşündüklerini aktarıyor:

‘’Projenin her kısmında site sakinlerinin mahremiyetini esas alarak, komşuluk ilişkilerini geliştirebilecek detaylar üstünde çalıştık. Nazenin Konakları Çengelköy’ün mimari karakterinde de mahalle kültürünü yaşatacak bir çizgi olsun istedik. Projemizin yüzde 30’unun satışı henüz temel atıldıktan hemen sonra tamamlandı. Bunda bölüm kültürünü benimsemiş olmamızın ve komşuluk değerine sahip çıkmamızın rolü büyük. Güzel yaşam alanı inşa etmemizin yanında, güzel komşuluklar inşa edilmesine de önemli katkımız olacağını düşünüyoruz. Projemiz temel aşamasındayken gerçekleşen ilk satışların sonrasında satış ofisimizde gerçekleştirdiğimiz ve hanımefendileri ağırladığımız ‘Komşu Buluşması’ndaki sıcaklık, hedefimize ulaşacağımızın bir göstergesi oldu.’’

Sosyal alanlar KADIN - ERKEK OLARAK AYRILIYOR

Nazenin Konakları Çengelköy, sosyal tesis alanlarıyla da var olan bütün projelerden dikkate değer biçimde ayrışıyor. Açık havuzun yer almadığı ve 2 bin m2’si kapalı alanda ve 2 bin beşyüz m2’si açık alanda olmak üzere iki ayrı sosyal tesis alanı bulunan projede, kapalı alandaki bütün sosyal tesis alanları KADIN-ERKEK olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Kadın ve erkekler için ayrı ayrı tasarlanan kapalı sosyal tesis alanlarında; havuz, fitness salonu, pilates ve yoga stüdyoları, masa tenisi, squash, sauna, Türk Hamamı, buhar odası, masaj odası ve bilardo etkinlik alanlarının yanında; site sakinlerinin komşuluk değerlerini paylaşabileceği; biri açık biri kapalı olmak üzere kapsamlı 2 adet kafe de yer almakta.

Aralık 2017’de tamamlanması hedeflenen projede, ev sahiplerinin her çeşit ihtiyacını karşılamak adına, bütün dairelerde geleneksel aile yaşamının bir parçası olan oturma odalarına, balkon alanlarına ile mutfakların konfor ve genişliğine dikkat edildi.

Her şeyden önce kadınların mutlu olması ve çocukların site içerisinde kapsamlı ve kaliteli vakit geçirmelerinin büyük önem taşıdığı Nazenin Konakları Çengelköy projesinin ortak alanlarında bu düşünceden hareketle;

Kadın ve erkekler için 2 ayrı sosyal tesis

Kadın ve erkekler için özel yarı olimpik kapalı yüzme havuzları

Kadın ve erkeklere özel spor salonu

Sauna, Türk hamamı, buhar odası, masaj odası

Squash, masa tenisi, bilardo, playstation odası

Kadınlara özel pilates ve yoga stüdyosu

Çok amacı ile açık spor alanı (basketbol, futbol, voleybol)

Paten alanları

Yürüyüş, bisiklet sahaları

Dairelerden ortak alanları izleyebileceğiniz kapalı devre kamera sistemi

Kapalı otopark (her daireye asgari 2 araçlık otopark ve misafir otoparkı)

Çocuklar için parti ve oyun alanı için özel tasarlanmış peyzaj alanları

Kreş

Her daireye 5m2’lik depo alanları oluşturuldu.

Proje, öz değerlerinin yanında ek olarak, değişik ayrıcalıklar sunuyor olması ile da dikkati çekiyor. Altı yolun kesiştiği noktada eşsiz bir doğal konuma sahip olan Nazenin Konakları Çengelköy, metro ve toplu ulaşıma yakın merkezi lokasyonu, Çengelköy’ün en büyük ve en yeni camisinin yanı başında, Kandilli Rasathanesine yürüme uzaklığında konumlanırken; İstanbul’un en sağlam zeminine sahip bölümünde yer almakta.

Nazenin Konakları Çengelköy Proje Koordinatörü ve Yüksek Mimar Gülşah Örs Demir, projeyi büyük bir hayalin ürünü olarak tanımlıyor: ‘’Bizim bir hayalimiz vardı ve bu hayalimizi gerçekleştirdik. Estetiği de fonksiyonelliği de ele aldık ama odağımız hiç değişmedi. O da, sakinlerimizin evlerine bile girmek istemeyeceği, eski çocukluk günlerini tekrar yaşayabilecekleri, komşuluk temelli bir mahalle sıcaklığını, çocuklarına miras bırakacakları bir hayattı. Çünkü bütün bunlar, esasen yaşam hakkıydı ve ulaşmak bu kadar zor olmamalıydı. Bu nedenle de uzun ve kapsamlı bir konsept proje çalışmamız oldu.’’

Nazenin Konakları Çengelköy Satış ve Pazarlama Müdürü Duygu Taj da, yakın zamanımızda komşuluk ile beraber azalan misafirlik kültürünün de bu proje ile canlanacağına dikkati çekiyor: ‘’Komşuluk ilişkilerinin canlılık içerisinde yaşandığı, misafirperverliğin en üst düzeyde hissedildiği bir doku oluşturmak istedik. Hem mahalle kültürünün izleri, hem tam bir yaşam alanı, aynı zamanda geleneksel değerlerinin beraber toplandığı bu proje, sakin ve dingin, bütün ihtiyaçları birlikte sunan, Boğazın içerisinde yeni boğaz köyü olarak öne çıkıyor...’’

http://www.nazeninkonaklari.com.tr/

Emlak Mimar