Pendik’te Adalar manzaralı yeni proje: Siltaş Marina

Siltaş Yapı'dan 3 yeni yatırım

 
 

Projeler

Bugüne kadar ağırlıklı olarak Kartal-Maltepe aksında çok miktarda iş merkezi ve konut projeleri kullanıma sunan Siltaş Yapı'nın Pendik'teki yeni projesi Siltaş Marina; Silpaş Yapı Yönetme idaresi Başkanı İhsan Özdemir, Başkan Yardımcısı Murat Özdemir ile Satış ve Pazarlama Koordinatörü Erdinç Tunç ev sahipliğinde 8 mayısta gerçekleştirilen basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılmasının sonrasında lansman satışlarına sunuldu.

Pendik’te Adalar manzaralı yeni proje: Siltaş Marina - emlakmimar.com

Tekstil alanında 40 seneden bu yana faaliyet gösterdiklerini ve 2011'den bu yana gayrimenkul projeleri de geliştirdiklerini söyleyen İhsan Özdemir; arsa geliştirmeden projelendirmeye, üretimden teslime ve satış sonrası hizmetlerinde hızlı aksiyon alan bir firma olduklarına dikkat çekerek projelerinde söz verdikleri her unsuru en ince ayrıntısına kadar ele alarak eksiksiz zamanında yerine getirdiklerini söyledi. Proje geliştirdikleri bölümlerde ayrıntılı olarak analiz yaptıklarını ifade eden Özdemir hedef kitlelerinin ve bölgenin ihtiyaç ve taleplerine münasip yüksek teknoloji ve kalitede yapılar hayata geçirdiklerini belirtti.

Pendik’te Adalar manzaralı yeni proje: Siltaş Marina - emlakmimar.com

Siltaş Yapı'dan 3 yeni yatırım

Prim potansiyeli yüksek projelere imza attıklarını aktaran İhsan Özdemir, 2020'ye kadar Siltaş Marina ile beraber 3 yeni yatırım gerçekleştirmiş olacaklarını dile getirerek bugüne kadar 7 senede gerçekleştirdikleri yatırım tutarını önümüzdeki 2 yıl içerisinde yapacaklarını söyledi. Özdemir, Siltaş Marina'dan sonra Sancaktepe ve Kartal'da 2 yeni projeye başlayacaklarını açıkladı.

Siltaş Marina hakkında genel bilgiler

Toplantıda konuşan Siltaş Yapı Yönetim başkanlığı Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, projenin sekiz bin metrekare boyutunda arsa üstünde 20 katlı 2 bloktan meydana gelmekte olan bir kentsel dönüşüm projesi olduğunu söyleyerek projede 2+1, 3+1 ve 4+1 kat planlarında 200 konut ve 4 ticari alan inşa edileceğini söyledi. Proje alanının yüzde 70'inin yeşile ayrıldığını ifade eden Özdemir projenin özel mimarisi vesilesiyle Adalar karşısında panoramik denizi gören bir manzaraya hakim olduğunu söyledi. Projenin lokasyon olarak; Pendik sahile onbeş dakika, Pendik Marina'ya 2 dakika, yapımı devam etmekte olan metro hattının bölüm istasyonuna 3 dakika, YHT ve Pendik İDO'ya beş dakika ve Sabiha Gökçen havaalanına da 13 dakikalık ulaşım uzaklığında yer aldığını belirten Murat Özdemir projeye şirketlerin orta ve üst seviye yöneticilerinden, öğretim görevlilerinden, pilotlardan, hosteslerden, avukatlardan yoğun ilgi geldiğini belirtti.

Pendik’te Adalar manzaralı yeni proje: Siltaş Marina - emlakmimar.com

Siltaş Marina'da LifeX Konsepti

Bu projelerinde ve bundan sonra da hayata geçirecekleri diğer projelerinde de LifeX konseptini başlatacaklarını söyleyen Murat Özdemir 'Bu konsept ile standart sosyal donatılardan değişik olarak yaşama ekstra konfor, kolaylık ve keyif katan bir çok unsuru beraber sağlayarak yalnızca bir ev değil, komple bir yaşam alanı sunuyoruz' dedi. Bu konsept bünyesinde en fazla dikkati çeken donatı alanlarından birinin de proje sakinlerinin yatılı misafirlerini ağırlayabilecekleri otel konforunu aratmayan misafir suiti olduğuna dikkati çeken Özdemir 'LifeX konsepti ile; içerisinde ebeveynlerin çocuklarını güvenle emanet edebileceği kreş, yüksek ses yalıtımı vesilesiyle çevreye rahatsızlık vermeden istenen enstrümanın çalınabileceği ve eğitim alınabilecek müzik odası, proje sakinlerinin aileleri ve arkadaşlarıyla geniş ekranda film ve maç izleyebilecekleri 3802 konsolda oyun oynayabilecekleri cep sineması öne çıkıyor. Akıllı ev sistemi altyapısının bulunacağı projemizde;yeşil enerjiyle çalışan elektrikli araçlar için e-şarj istasyonu, kitap ve kahve keyfini beraber sunan cafe kütüphane,dört mevsim yüzme imkanı bulunan yüzme havuzu, vücut geliştirme salonu ve sauna da yer almakta. Yürüyüş ve bisiklet parkuru, çocuk parkı ve basketbol sahasının peşi sıra proje sakinlerinin temel ihtiyaçlarına cevap vermesi hedeflenen ticari üniteler de bulunmakta' dedi.

Pendik’te Adalar manzaralı yeni proje: Siltaş Marina - emlakmimar.com

Siltaş Marina'da satış fiyatları ve ücret planı

Toplantıda konuşan Siltaş Yapı Satış ve Pazarlama Koordinatörü Erdinç Tunç projede 52 adet açık ve kapalı mutfak alternatifleri bulunan 2+1, 140 adet 3+1 ve 8 adet 4+1 daire bulunduğunu belirterek metrekare fiyatlarının 7 bin beşyüz Liradan başladığını söyledi.

KDV dahil satış fiyatlarının; 2+1 daireler için 595 bin lira, 3+1'ler için 895 bin lira ve 4+1'ler için 1 milyon 270 bin lira olarak belirlediklerini aktaran Erdinç Tunç Lansman dönemine özel kampanyanın dahilinde peşin alımlarda yüzde on indirim ve altmış ay sıfır faiz fırsatı sunduklarını ve projede teslimlerin mayıs 2020'de yapılmasını planladıklarını belirterek sözlerini tamamladı.

Emlak Mimar