Orint Grup

Ataşehir’de Orint Park projesini hayata geçiren gruptur. Celal Oruç ve Mimar Süha Eyisoylu tarafından 2011 yılında kurulmuştur.

 
 

Şirketler

Orint Grup’u kim ne zaman kurdu?

2011 senesinde, Hollanda’nın en başarılı işadamlarından Celal Oruç ile alanında 20 senesi aşkın tecrübeye sahip 3D YAPI Mühendislik Ltd. Şti.’nin kurucu ortağı Mim. Süha Eyisoylu ile stratejik işbirliği yapılarak Orint Grup İnşaat Tic. San. A.Ş. kurulmuştur.

Orint Grup’un taşeron işlerini hangi firma yapıyor?

16 senesi aşkın bir zamandır benzer taşeron kadro ile çalışabilme ayrıcalığını elinde tutan inşaat grubu, MS Project ile yapılmış olan inşaat programını ahenk içerisinde ve limitler dahilinde pratik olarak yürütebilmektedir.

Orint Grup’un yöneticileri kimlerdir?

Celal Oruç: 1960 doğumlu Celal Oruç iş hayatına 19 yaşında Hollanda'da başlamıştır. Hollanda nın en başarılı 500 iş adamı listesine girerek hızla yükselen bir başarı ile Telekom, Finans, Enerji, Sigorta ve Gayrimenkul sektörlerinde halen faaliyet gösteren kurucusu olduğu Oruç C&C Holdingde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Mim. Suha Eyisoylu: 1961 doğumlu Suha Eyisoylu, 1986 Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur. 1986-1989 yılları arasında çeşitli mimari bürolarda birçok konkur projesinde çalışarak önemli deneyimler kazanmıştır. 1989 yılından itibaren mimarlık yaşamına kendi proje ve uygulama çalışmalarını yaparak devam etmiştir.

Ek olarak eser olarak nitelendirilebilecek birçok villa, konut eski eser ve ticari gayrimenkul projelerini başarıyla tasarlayıp uygulamıştır. 2000 senesinde kurmuş olduğu "3D Yapı" firması ile proje geliştirme ve inşaat alanlarında birçok projeyi de başarıyla hayata geçirmiştir. Tasarımdan, uygulamaya, işlevsellik,sağlamlık ve estetiğin ön planda olduğu kalıcı olmak adına daha iyi projelere imza atmak için Orint Grup İnşaat A.Ş. kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

Orint Grup’un Yeşil Bina konsepti nedir?

Doğal kaynakların azalmamasını temin etmek, finansal yatırım değerlerinin artmasını sağlamak ve iklim değişiklikleri ile mücalede etmek, kısaca sürdürülebilirlik temin etmek, Orint projelerinin vazgeçilmeyen unsurudur. Uluslararası sürdürülebilirlik anlayışı yanda ifade edilen temel üçlü kavramlar ile açıklanabilir.

Yeşil binalar, doğanın yolunu kesmeden kendi varlığına yol açan, belli standartlarda tasarlandığı ve yapıldığı için, yaşayanlara ve çevreye, standart binalardan çok çok az zarar veren, iklim değişiklikleri ile mücadelede azami performans sağlayan, tasarım ve inşaat pratiğidir. Bütün proje etüdlerimiz yeşil bina stantartlarına münasip yapılmaktadır.

Konvansiyonel (Standart) Evlerin, hangi yüksek teknoloji ile yapılırsa yapılsın, çevreye olan etkileri kaçınılmazdır. Aşağıda ifade edilen rakamlar 2009 senesinde Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmış olan WGBC çalışması olup, meskenlerin çevreye verdikleri etkileri nümerik olarak ortaya koymaktadır.

Orint Grup’un tamamlanan projeleri hangileridir?

Ihlamur Konakları, Çekmeköy Park Konaklar, Park Plato, Tarabya ve Küçükyalı.

Orint Grup tarafından planlanan projeler hangileridir?

Orint Grup Çekmeköy Projesi ve Orint Grup Bağdat Caddesi Projesi.

Oruç C&C Holding hakkında detaylı bilgiler nelerdir?

Oruç C&C Holding, merkezi Hollanda da bulunan ve geniş alanda projeler üretip geliştiren, bir yatırım - gayrimenkul kuruluşudur. Kendi bünyesindeki enerji, sigorta, finans ve gayrimenkul yatırım şirketlerine finans desteğinde bulunarak, çatısı altında bulunan bu şirketlerin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlar

Oruç C&C Holding ek olarak, piyasada var olan ve gelecek vaat etmekte olan küçük şirketlere ortak olarak veyahut kendi bünyesine katarak, bu şirketleri büyütme stratejisi yürütmekte ve finans desteği sağlar. Holding dinamik devamlı olarak sektörel unsurları takip ederken, pazardaki boşlukları analizini gerçekleştirip, stratejik hizmet ve ürünleri geliştirmek gayesi hakkında sahalarda çalışma yapan gruplarla ortak bir dayanışma platformu oluşturur

Orint Grup iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir?

Adres: Orint Grup İnşaat Ticaret Sanayi A.Ş.Barbaros Mah. Çiğdem Sok. No:1 MyOffice İş Merkezi K:6 D:26 34746 Ataşehir / İstanbul

Telefon: +90 (216) 688 81 88

Faks: +90 (216) 688 81 93

E-Posta: orint@orintgrup.com

Web Adresi: www.orintgrup.com

Emlak Mimar