Okkalar İnşaat'tan 4 yeni proje geliyor

Okkalar İnşaat 2017 yılında üçü İstanbul’da biri Konya’da dört yeni projeye imza atıyor..

 
 

Emlak Haberleri

İstanbul ve Konya başta olmak üzere, şehrin merkezinde ve yüksek yaşam standartlarında doğayla uyumlu projeleri uygulamaya sunan Okkalar İnşaat, 2017’de dört yeni projeyi daha inşa ediyor. Yeni projelerle birlikte 2017’den hayli umutlu olduklarını belirten Okkalar İnşaat Yönetim başkanlığı Üyesi Mahmut Okka, “Türkiye genelinde takriben 6,5 milyon yeni konut ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı inşaat sektörü bu sene da ekonomideki lokomotif sektörlerden biri olmaya devam edecek. 15 Temmuz prosesi sonrası devletimizin aldığı önlemler sektörü çok rahatlattı. Özel olarak ev alacaklar için peşinatın yüzde 20’den yüzde 5’e çekilmesi ve Türkiye’de ilk kez 240 ay vadeli konut satımı yapılmış olması sektöre canlılık kazandırdı. 2017 senesinin ilk çeyreğinde, bu rahatlamanın etkilerini görüyoruz ve yeni yatırımlarımızı süratle sürdürüyoruz. 2017 senesinde üçü İstanbul’da biri Konya’da olmak üzere dört yeni projeyi hayata geçireceğiz” biçiminde konuştu.

“Yüzde 20’lik istihdam artışı sağlayacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın patronlara yönelik istihdam seferberliği çağrısını değerlendiren Mahmut Okka, “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını çok yerinde buluyoruz. Ekonomi çarklarının işleyebilmesi için biz işverenlere büyük iş düşüyor. Elimizi taşın altına koymalı ve istihdamı artırmalıyız. Okkalar İnşaat olarak 2017 senesinde yüzde 20’lik bir istihdam artışı sağlayacağız” dedi.

Sektör açısından geçtiğimiz senesi da değerlendiren Okka, “ev satışları, 2016 yılının ilk yarısında 2015 senesine oranla artma göstermiştir. Bilhassa yabancıların yatırımlarında büyük oranda artış yaşandı. 2016 senesi hedeflerimiz öngörüldüğü biçimde ilerlerken, yaşanan 15 Temmuz prosesi bir çok sektörü etkilediği gibi sektörümüzü de negatif etkiledi. Tüketiciler yatırım yapma konusunda tereddüt yaşadılar. Devamında kredilerin düşmesi ve firmaların kampanyalar düzenlemesine firmamız da sessiz kalmadı. Düzenlediğimiz kampanyalar ile yılın üçüncü çeyreğinde son dönemlerde yaşadığımız azami cirolara ulaştık” dedi.

“Sektörün zorluklarını bilmeyen firmalar piyasadan kayboldu”

2016 yılının benzer zamanda hevesle inşaat sektörüne giren, ama sektörün zorluklarını bilmeyen firmaların piyasadan kayboldukları bir sene olduğunun da özellikle üstünde duran Okka, “Bizim gibi köklü firmalar yeni yatırımlarına durmadan devam etti ve yepyeni projelerini satışa sundu. 2016 senesinde taahhüt etmiş olduğumuz projeleri daha erken teslim etmenin gururunu yaşadık. 78 dairelik Kayra Park, 60 dairelik Tuana Park ve 260 dairelik Arma Park ve Arma Liva projelerimizi de sahiplerine teslim ettik. Benzer zamanda yeni proje çalışmalarımıza da hız kesmeden devam ettik” diye konuştu.

Resmi Web Sitesi: http://www.okkalar.com/

Emlak Mimar