Modern East, 141 Mağazası İle Yarın Açılıyor

Planlanan ikinci fazın da gerçekleştirilmesi ile alışveriş merkezinin kiralanabilir alanı 90 bin m2'ye ve mağaza sayısı da 240'a ulaşacak. Böylelikle ...

 
 

Projeler

Modern East Avm center, 19 Mayıs, Perşembe günü, İstanbul'un yeni finans merkezi Ümraniye'de kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Dört kat üstünde 141 mağazası, 1.500 kişi oturma kapasitesine sahip geniş yeme-içme alanı, 36 kafe ve restoranı, terasları, hizmet ve eğlence üniteleri ve 3 bin araçlık otoparkı ile Modern East, 60 bin m2 kiralanabilir alandan oluşuyor.

Planlanmakta olan ikinci fazın da gerçekleştirilmesi ile alışveriş merkezinin kiralanabilir alanı 90 bin m2'ye ve mağaza sayısı da 240'a ulaşacak. Böylece İstanbul'un en büyük alışveriş destinasyonlarından biri hayata geçirilmiş olacak.

Modern East, 67 bin m2 kiralanabilir alandan oluşan üç ofis kulesi ve takriben 600 lüks konutun yer almakta olduğu rezidans bloğunun da dahil olduğu karma projenin bir parçası. Aktif olarak kiralaması devam etmekte olan LEED sertifikasına aday ofis bloklarında, katlarda 350 m2'den 1.450 m2'ye kadar değişik büyüklüklerde A+ ofisler bulunmaktadır. 200 milyon Euro yatırım hacmine sahip Alışveriş Merkezi'nde 2 bin dokuzyüz kişiye iş imkanı sağlanırken, bürolarda de takriben altı bin 500 kişi istihdam edilecek. ECE Türkiye, Alışveriş Merkezi'nin konsept optimizasyonu ve kiralamasının yanında uzun dönemli yönetimini de üstleniyor.

Anadolu Yakasının Nüfusu En Büyük İlçesi
Modern East, yaklaşık 700 bin nüfusu ile İstanbul'un en büyük dördüncü ve Anadolu yakasının en büyük ilçesi olan Ümraniye'de yer alıyor. Ümraniye, son on yılda hayata geçirilen yeni ofis, ticaret ve konut yatırımları sayesinde büyük bir gelişim gösterdi. Şehrin en büyük projelerinden olan ve önümüzdeki yıllarda İstanbul'un ilk aşamada bölgesel, daha sonra da küresel bir finans merkezi olmasını hedefleyen 'İstanbul Finans Merkezi' de ilçe sınırları içerisinde bulunuyor.

Modern East'in yakın etrafındaki beşyüz bin m2 ofis alanı, takriben kırk bin beyaz yakalıya ev sahipliği yapıyor. Yeni konut projelerinin de tamamlanması ile Alışveriş Merkezi'ne yürüme uzaklığında 2 binden fazla konut yer alacak. Bu projeler, bölgenin nüfus artışı ve gelişimine ivme kazandırırken Ümraniye'yi İstanbul'un en hızlı büyüyen iş ve konut merkezi durumuna getiriyor. Modern East'in çekim alanında üç milyondan fazla kişi yaşıyor.

Tasarımda Santiago Bernabeu'dan Esinlenildi
Dünyaca ünlü futbol kulübü Real Madrid'in ev sahibi olduğu Santiago Bernabeu Stadyumu'nun mimarı tarafından tasarlanan Modern East, doğal gün ışığı ve iç mekandan en iyi şekilde faydalanmak üzere tasarlanmış fonksiyonel bir mimariye sahip. Yaratılan peyzaj alanları ve teraslar, alışveriş merkezinin müşterileri, konut sakinleri ve ofis çalışanlarına açık havada keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Her katta yer alan aile WC'leri, emzirme koltukları ve süt ısıtma üniteleri ile donatılmış geniş bebek bakım odaları ile Modern East, aynı zamanda aile dostu bir Alışveriş Merkezi.

Modern East Nerede
Modern East, İstanbul'un en önemli kavşaklarından biri olan Ümraniye kavşağında yer alıyor. Avrupa ve Anadolu'yu birleştiren, aynı zamanda İstanbul'un ana arterleri olan TEM ve E-5'i birbirine bağlayan bu kavşak, Şile otobanına ve yapımı devam eden 3. Köprü bağlantı yoluna da doğrudan erişim sağlıyor. Konumunun getirdiği avantajla, şehrin yoğun nüfuslu ilçeleri olan Kadıköy, Üsküdar, Çekmeköy ve Ataşehir'den ve her iki köprüden de Alışveriş Merkezi'ne gerek özel araçlar gerekse toplu taşıma araçları ile hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor. Bölgede yapımı devam eden projelerden, 2016 sonuna kadar tamamlanması planlanan Üsküdar-Tepeüstü-Çekmeköy metro hattı, Tepeüstü transfer merkezi ve kavşağı, Modern East'e toplu taşıma ile ulaşımı daha da kolaylaştıracak.

Emlak Mimar