MOD Bahçelievler projesi başladı

Bura Residence, Es Kule, Menekşe Sitesi, Medicana, Star Plaza, MOD Bodrum Villaları gibi projelerle adını duyuran MOD Gayrimenkul Yatırım, Bahçelievler'de az katlı yapısıyla dikkati çeken MOD Bahçelievler projesine başladı.

 
 

Projeler

Bura Residence, Es Kule, Menekşe Sitesi, Medicana, Star Plaza, MOD Bodrum Villaları gibi projelerle adını duyuran MOD Gayrimenkul Yatırım, Bahçelievler'de az katlı yapısıyla dikkati çeken MOD Bahçelievler projesine başladı.

Bahçelievler'de Satarcity AVM'ye yakın bir konumda 70 milyon TL'lik yatırımla yükselmeye başlayan MOD Bahçeliveler projesinden sonra Mod Gayrimenkul, bölümde ikinci bir projeye hazırlanıyor.

MOD Bahçeliveler projesinin yapıldığı araziyi 2015 yılının sonuç kısmında Altur'dan satın aldıklarını anlatan MOD Gayrimenkul Yatırım AŞ Yönetme heyeti Başkanı Özgür Yirik, "7 bin 220 metrekarelik arazide 6-78 katlı 3 blok olarak 84 daireli olarak yapılmış olan MOD Behçelievler projemizin satışına ve inşaatına eylül ayında başladık" dedi.

3+1.5 ve 4+1.5 dairelerin ağırlıkta olduğu MOD Bahçelievler projesinde ailere hitap etmeyi hedeflediklerini aktaran Yirik, o neden ile 1+1 dairelere yer vermediklerini söyledi. 2+1'lerin 163 metrekare olduğu projede 3+1'lerin 184-187 metrekare, 4+1 dairelerin 221 metrekare büyüklüğe sahip olduğunu belirterek, "Projeyi tasarlamaya karar verdiğimizde bölümde yaptığımız araştırmada ailelerin içerisinde 1+1 olmayan geniş daireler aradığını gördük ve araştırmaya münasip olarak projeyi hayata geçirdik. Bölümde içerisinde 1+1 olmayan tek proje özelliği taşıyan MOD Bahçelievler'i, çocuklu aileler bu özelliğinden ötürü çok fazla tercih etti ve 4 ayda projenin yüzde 25'ni sattık. Metrekare satış fiyatları dört bin 950 Liradan başlayan projemizde satışlardan memnunuz" diye konuştu. Projede 5 dönüm gibi bir alanı yeşil alana ayırdıklarını kaydeden Yirik, Mart 2018'de teslime başlayacaklarını duyurdu.

İkinci proje home ofis olacak

Yirik, bu sene içerisinde, Altur binasının yanındaki arazide MOD Ekspres adıyla ikinci projeye başlayacaklarını açıkladı. Yirik, Canbebe'den satın aldıkları arazide yapacakları yeni projelerinin içerisinde 1+0 ve 1+1 büyüklüğünde home ofis tarzı dairelerin olacağını kaydetti.

İnşaata çok önemli girdi malzemeleri olan arsayı üretmelerinin gittikçe zorlaştığını aktaran Yirik, "Arsa üretilemediği için maliyetlerimizin minimum yarısını oluşturmaktadır hale geldi. 5 bin lira metrekare fiyatıyla satılan bir projenin 2 bin 500'ünü arsa sahibine veriyoruz. Kalan 2 bin beşyüz Türk lirası ile de her şeyi döndürmeye çalışıyoruz" dedi. Kentsel dönüşümle arsa üretme çalışmalarında ise çıkan yasalara karşın ilerleme sağlanmadığını aktaran Yirik, "bu halde ilerleme sağlanamaması bizim insanımızın yapısından kaynaklanıyor. İnşaat firmaları vatandaşı aşamıyor. Bu neden ile ilk 10'a giren büyük inşaat firmaları dönüşümden uzak kalıyor. Bu firmaların nerdeyse hiçbirinde kentsel dönüşüm projesi yok" dedi.

Dönüşüm projelerinde daire sahiplerine olduğu kadar müteahhidin düşük faizli kredi verilerek desteklenmesinin de önemli olduğunu belirten Yirik, "bu süreç zarfında müteahhide verecek fazladan dairesi olmayan o neden ile müteahhidin yüklenici olduğu dönüşüm projelerinde mülk sahibinden alınan yüzde 18'lik KDV'nin düşürülmesi lazım. Mevcutta 1 milyon türk lirası tutan bir bina için 180 bin liralık KDV ödüyorlar" diye konuştu. MOD Gayrimenkul Yatırım, Bahçelievler'de az katlı yapısıyla dikkati çeken MOD Bahçelievler projesine başladı. 3+1.5 ve 4+1.5 dairelerin ağırlıkta olduğu proje, ailelere hitap ediyor.

Dünya

Emlak Mimar