Milyarların havada uçuştuğu ihale onaylandı

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün yapılan yazılı açıklamaya göre; Özak GYO, Yenigün İnşaat ve Delta Proje’nin en yüksek teklifi verd...

 
 

Emlak Rehberi

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kazlıçeşme ihalesini onayladı.

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün yapılmış olan yazılı açıklamaya göre; Özak GYO, Yenigün İnşaat ve Delta Proje’nin azami teklifi vermiş olduğu Kazlıçeşme ihalesi Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı tarafından onaylandı. Yılın ilk ayında gerçekleşen ihale, Emlak Konut GYO’nun tarihindeki azami fiyatlı ihale olmuştu.

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Yenigün İnşaat ve Delta Proje İnşaat ortaklığı Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki arsaya 4 milyar 240 milyon liralık teklif vermişti. Şirket Emlak Konut GYO’ya 1 milyar 568 milyon 800 bin türk lirası pay ödeyecek. Arsaya konut, ofis, otel, eğitim ve dini tesis yapılacak.

NELER OLMUŞTU?

111 dönümlük arsa için yapılmış olan ihalenin ilk oturumunda maksimum teklif 1 milyon 800 bin lirayla Aşçıoğlu İnşaat ve Nokta Yatırım Grubu’ndan gelmişti. İkinci oturumda ise 3 teklif alınmıştı. Yarıştan galip çıkan Özak GYO- Yenigün- Delta ortaklığı ihalenin ilk oturumunda 500 milyonluk teklif vermişti. Teklifini 4 milyar 240 milyona çıkaran ortaklar firmaların iştahını kabartan arsanın sahibi oldu.

Emlak Mimar