Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) nedir?

Manisa’da faaliyet gösteren emlakçılar tarafından kurulan dernek. Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Başkanı Bahattin Akyüz’dür.

 
 

Sözlük

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD)

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) kuruluş tarihi nedir?

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; Manisa il merkezinde bulunan emlakçıları bir araya toplayarak, birlik ve beraberliklerini temin etmek, yardımlaşmalarını ve dayanışmalarını sağlamak için 1998 senesinde kurulmuştur.

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) amaçları nelerdir?

Manisa il merkezinde faaliyette bulunan emlak işi ile iştigal eden şahıslarını bir araya toplamak, sosyal ilişkilerini geliştirmek, üyeler arasında birlik ve beraberliği sağlamak, emlak alım ve satımlarında yeknesaklığı temin etmek, emlak alım satımlarında vatandaşa yardım eden olmak ve halkla ilişkileri geliştirmek derneğin başta gelen amaçlarıdır.

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hangi haberlere konu oldu?

Konut çıkmazı (Manisa Posta Gazetesi, 06 Kasım 2013)

Konut talebini karşılamakta zorlanan Manisa’nın, Büyükşehir olması ile beraber sıkıntısı daha da artacak. Yeni kurulacak ilçe belediyeleriyle beraber kurumların fazlalaşması,beldelerde çalışanların kente nakledilmesi ve yeni memurların atanacak olmasının barınma sorununu çıkmaza sürükleyeceği belirtiliyor.

İMAR PLANI YAPILMADI

Manisa’daki evlerin talebi karşılayamama problemi her geçen gün büyürken, kentin Büyükşehir olması ile beraber sıkıntının daha da artacağı belirtiliyor. Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Başkanı Bahattin Akyüz, konut sorunun çözülememesinin temel sebebinin imar Revize Planı’nın hayata geçirilememesi olduğunu belirtti. Akyüz, yerel yöneticilerin ve milletvekillerinin de bu konuya karşı duyarsız kalmasından yakındı.

HİZMET BİNALARI YOK!

Kentin Büyükşehir olması ile beraber il genelinde barınma konusunda sıkıntıların yaşanacağını belirten Akyüz, şöyle konuştu: “Kurumların sayısının artacak olması, var olan sıkıntıyı perçinleyecek. Kaymakamlıkların, yeni kurulacak ilçe belediyeleri ve resmi dairelerin hizmet kurumu bile yok. Belde belediyelerin kapanmasıyla, çalışanlar Büyükşehir 3802 ilçe belediyelerine nakledilecek, yeni memurlar atanacak.Konut ve barınma problemi güzelce baş gösterecek.

MANİSA’DA KONUTTA ARZ SIKINTISI BÜYÜKŞEHİR’LE ARTACAK!

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ( MEYDD ) Başkanı Bahattin Akyüz, Manisa'da konut talebinin karşılanamamasının, Büyükşehir olmakla beraber daha fazla sorun yaratacağını belirtti...

Manisa'daki evlerin talebi karşılayamama problemi her geçen gün büyürken, kentin Büyükşehir olması ile beraber sıkıntının daha da artacağı belirtiliyor. Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Başkanı Bahattin Akyüz. konut sorunun çözülememesinin temel sebebinin imar Revize Planı'n m hayata geçirilememesi olduğunu belirtti. Akyüz, yerel yöneticilerin ve milletvekillerinin bu konu üstüne eğilmemesine dikkatleri üzerine çekti.

Arsa bulunamıyor

Manisa'nın 2014 senesinde Büyükşehir olacağını hatırlatan Akyüz, "bu hal, barınma konusunda sıkıntılara neden olacak. Organize sanayi bölümü ve üniversitemizin hızla gelişmesi, kurum ve kuruluş sayılarının artacak olması bu sıkıntıyı bir kat daha artıracak" dedi. Manisa'da kiralık ev sıkıntısı olduğu gibi fiyatların da çok yüksek olduğunu belirten Akyüz, şöyle konuştu: "Manisa sıkışmış bir halde. Şehrin merkezinde arsa olmadığı için. Müteahhitler ilçelerde ve yakın illerde inşaat işlerine başlıyor."

Manisa'daki kiralık ev sıkıntısı yüzünden, üniversite öğrencilerinin, memurların ve sanayi kısmında çalışan işçilerin İzmir'den ev tuttuklarını kaydeden Akyüz, "Büyükşehir ilan edilmemize karşın altyapı oluşturulmadı. Kaymakamlıkların ve resmi dairelerin hizmet kurumu yok. Yeni ilçelerin kurulmasıyla, kapanan belde belediyelerindeki çalışanlar Büyükşehir Belediyesi'ne ve ilçe belediyelerine nakledilecek. Kurum sayılan artacağı için,memur atamaları olacak, vatandaşlarımızın da barınma sorunları ortaya çıkacak" dedi.

Emlak satışları da durma noktasında Manisa'da 15 yıldır emlakçılık yapan Gürcan Emlak'ın sahibi Niyazi Yıldız, şöyle konuştu:

"Kiralık ev fiyatları konum ve mahallesine göre 400 lira ve bin ikiyüz lira aralığında değişiyor. Satışta, eski evlerin metrekaresi bin tl'den, yeni evlerin ise 2 bin tl'den başlıyor. yüz bin liranın altında ev bulmak mümkün değil. Kredi faiz oranlarının artması, emlak satışlarını negatif etkiledi. Piyasada sıcak paranın dönmemesi, satışlarımızı durma noktasına getirdi."

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) yönetim kurulunda kimler var?

Bahattin Akyüz (Başkan) – İl- Ba Emlak

İsa Özdemir (Başkan Yardımcısı) – Yeni Dünya Emlak

Halil Erkan (Muhasip Üye) – İnci Emlak

M. Feza Tunçkan (Genel Sekreter) – Feza Emlak

Timur Özen (Üye) – Efendi Emlak

Nurer Dulkadir (Üye) – Dulkadir Emlak

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) iletişim bilgileri nelerdir?

Adres: 1. Anafartalar Mh. 1604 Sk. No: 1/F 45010 Manisa – Merkez

Telefon: + (90) 236 - 237 38 50

GSM: + (90) 532 - 794 79 01

Faks: + (90) 236 - 237 94 99

E-Mail: bahattinakyuz45@hotmail.com

info@manisaemlakcilarderneği.com

Resmi Web Sitesi: www.manisaemlakcilardernegi.com

Emlak Mimar