Makyol Santral; 4 bin 875 TL’den başlayan metrekare fiyatlarıyla görücüye çıktı

Mahmutbey-Esenyurt metrosu kapısına gelecek

 
 

Projeler

Türkiye'nin taahhüt sektöründe uluslararası markası Makyol, 50 yılı aşkın deneyimiyle geliştirdiği yeni yaşam projesi Makyol Santral'i yatırımcıların ilgisine sundu. Bahçeşehir-Esenyurt bölgesinin en avantajlı lokasyonunda bulunan Makyol Santral, 16 bin 906 metrekare arsa üzerinde 5 bloktan ve 407 daireden oluşuyor. Makyol Santral, 7.500 metrekare alana sahip peyzajı ve sosyal kulüp deneyimini yeraltından yer üstüne taşıyan yeni nesil sosyal kulüp-yaşam alanı, merkezi lokasyonu, özgün tasarımı ve getiri potansiyeli ile yatırımcıların yeni gözdesi olacak. Kaba inşaatı tamamlanan Makyol Santral, 2019 başında, yani bir yıla yakın bir zaman içerisinde daire sahiplerine anahtar teslimi yapmayı hedefliyor.

Mahmutbey-Esenyurt metrosu kapısına gelecek

D-100, TEM Otoyolu bağlantısının yanında, yapımı 2019 senesinde Makyol tarafından tamamlanacak olan Mahmutbey-Esenyurt metrosunun kapısına kadar geleceği Makyol Santral, Esenkent metro çıkışı ile, sakinlerine İstanbul'un her yerine kolay ve konforlu bir ulaşım imkanı sunacak. Bölgenin tek ve en büyük sağlık merkezi İstinye Üniversite Hastanesi'ne iki dakika uzaklıkta bulunan Makyol Santral, TED, MEF, FMV Işık, Bilfen ve Bahçeşehir Okulları gibi çok eğitim kurumuna yakınlığı ile de değerli bir lokasyonda alıyor. Etrafında bir çok restoran, cafe gibi sosyal ve ticari alanlar bulunan Makyol Santral, Türkiye'nin en ehemmiyetli tenis organizasyonu olan İstanbul Cup'a ev sahipliği yapan spor ve tenis arenasının da yanı başında yeralıyor.

Daire teslimleri 2019 başı

1+1,2+1 ve 3+1 olmak üzere değişik daire tiplerinin yeraldığı Makyol Santral, 407 daire ve ticari alanlarında bulunmuş olduğu, en yükseği 23 kat olmak üzere 5 bloktan oluşuyor. 200 milyon TL yatırımla yaşama geçirilecek olan Makyol Santral'de daire teslimlerinin 2019 senesi başında yapılmış olması hedefleniyor. Metrekare fiyatlarının 4.875 TL gibi uygun fiyattan başladığı Makyol Santral'de, konut fiyatları ise 319 bin liradan başlıyor. Lansmana özel şirket kapsamında '48 ay %0 faiz' gibi avantajlı ödeme planlarının sunulduğu projede, peşin ödemelerde ise yine lansmana özel yüzde on indirim avantajı sağlanıyor.

Yeni nesil sosyal kulüp: Connect

Makyol Santral, sosyal kulübü 'Connect' ile bölümde yeni nesil bir yaşam alanını hayata geçirecek. Londra merkezli I AM firması tarafından tasarlanan Connect, bünyesindeki çok miktarda değişik fonksiyonu ile daire sahiplerine konforlu bir yaşam alanı sunacak. Sosyal kulüp deneyimini çok fonksiyonlu bir duruma getirmenin yanında yerüstüne taşıyacak olan Connect, kullanıcılarına barbekü alanlarından, cep sinemasına, özel tasarlanmış etkinlik ve kutlama alanlarından, sakin çalışma alanlarına kadar değişik imkanlar sunacak.

Merkezi lokasyonda butik yaşam

Projenin lansman toplantısında konuşan Makyol Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Genel Müdürü Gürler Ünlü, 50 yılı aşkın Makyol deneyimi, merkezi lokasyon, özgün tasarım ve bahçe düzenlemesi ve yeni nesil yaşam alanıyla Makyol Santral'in bölgede bulunan diğer projelerden ayrıştığını söyledi. Projenin bulunduğu bölge ve ulaşım olanakları sebebiyle yatırım değeri yüksek olduğuna dikkat çeken Ünlü, 'Makyol Santral; Bahçeşehir-Esenyurt bölgesinin yeni merkezinde bulunuyor. Merkezi konumu itibariyle Metro, TEM, 3. Havalimanı gibi ulaşım ağlarına yakın olan Makyol Santral, özgün, butik bir yaşam merkezi olacak' dedi.

Yatırımcılara iyi bir getiri fırsatı

Makyol'un bütün projelerini zamanında, yüksek kalite standartlarında tamamlayıp teslim ettiğine dikkati çeken Ünlü, Makyol Santral'in de 2019 senesi başında ev sahiplerine teslim edileceğini vurguladı. Finansal olarak Türkiye'nin en güçlü taahhüt şirketlerinden biri olan Makyol'un yatırımcılarına münasip fiyat ve ödeme planı sunduğuna dikkati çeken Ünlü, 'Makyol olarak bütün işlerimizde kazan-kazan anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu projemizde de benzer anlayışla bölümdeki ücretlerle kıyasladığımızda münasip fiyat politikası belirleyerek yatırımcılarımıza çok ciddi getiri fırsatı sunuyoruz. Bugün Makyol Santral gibi merkezi lokasyonda bulunan projelere baktığımızda 2.000-3.500 dolar aralığında farklılaşan fiyatları görüyoruz. Biz ise 4.875 Türk lirasından başlayan metrekare fiyatı belirleyerek yatırımcılarımızın da iyi bir getiri elde etmesini arzuladık. Ek olarak Makyol Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme olarak firma kapsamında yatırımcılara, 48 ay %0 faizle ödeme çizelgesi sunmanın yanında altmış ay, yüzde 0 faizle banka kredili ödeme imkanları sunuyoruz.' dedi.

Hedef emlak sektörünün yenilikçi, öncü markası olmak

İnşaat ve taahhüt alanında yarım asrıaşkın bilgi birikimi ve iş deneyimi ile sunduğu kreatif çözümlerle Türkiye'de olduğu gibi uluslararası alanda da saygın ve tercih edilen firmalardan biri olan Makyol, çokca ülkede çok miktarda büyük proje faaliyete geçirdi. Büyük altyapı projelerinin yanında ek olarak gayrimenkul alanında de önemli projelere imza atan Makyol, bugüne kadar Etiler Le Meridien, Levent Mövenpick, Bodrum Doria Otel, Kaş Marina, Etiler Konut projesi, Beylikdüzü Makyol Yaşam gibi çok miktarda projeyi başarıyla gerçekleştirdi. Makyol Santral projesi ile gayrimenkul sektöründeki konumunu sağlamlaştırmaya devam etmekte olan Makyol, gayrimenkul alanında bir maraton koşucusu olmayı ve yenilikleriyle sektöre öncülük etmeyi hedefliyor.

Basın toplantısında bir konuşma yaparak proje hakkında bilgiler veren Genel Müdür Gürler Ünlü; Makyol Santral'in bulunduğu bölge ve ulaşım olanaklarıyla yüksek yatırım değerine sahip olduğunu belirterek yatırımcılara iyi bir getiri fırsatı yaratacağını söyledi.

Bölümde metrekare fiyatları artacak

Açıklama sonrası basının sorularını yanıtlayan Gürler Ünlü, bölümdeki metrekare fiyatlarının 1600-1800 liradan 5 bin türk lirası seviyelerine geldiğini söyleyerek, İstanbul'un yeni merkezinin Esenyurt-Bahçeşehir olduğunu belirtti. Ünlü'nün görüşüne göre metrekare fiyatlarında daha da artış olacak.

beşyüz bin metrekarenin uzerinde bir arazi stokları olduğunu söyleyen Ünlü, Haramidere-Carrefour arazileri için yeni planları olduğunu belirtti.

Kaba inşaat bitti

Makyol Santral'ın kaba inşaatı tamamlandı ve dış cepheye gecildi. 2019'un ilk çeyreginde inşaat tamamıyla bitip teslime kullanıma hazır duruma gelecek.

Projede ticari alanlar dışarıya açık olacak ve cadde dükkanı halinde konumlandırılacak.

Yüzde elli ön satış gerçekleşti

Makyol Santral'de yüzde elli etrafında ön satış gerçekleştirildi.

Proje içerisinde belirtilen dairelerin yüzde 50'si 1+1'lerden kalan yüzde 50'si ise 2+1 ve 3+1'lerden oluşuyor.

Emlak Mimar