Lema Grup

Ankara İncek’te Uptown projesini yapmaktadır. Emre Katırcı, Lema Grup ortaklarındandır.

 
 

Şirketler

Lema Grup neler yapmaktadır?

Lema Grup, yapı malzemeleri ticareti yapmaktadır. Ortaklarından biri Emre Katırcı’dır. Firma; proje, müşavirlik, deprem takviyesi, yapı uygulamaları gibi hizmetler vermektedir. Tadilat dekorasyon, zemin etüdü, keşif ve metraj çalışmaları yapan firma, çok proje çalışması içerisinde yer almıştır.

Lema Grup projeleri nelerdir?

İnşaat Mühendisleri Odası, TEMA, Afet ve Koordinasyon Merkezi ile beraber çok projeye imza attı. Bunların haricinde; AKUT ve Bal Grup ile beraber çalışmalarda bulundu.

Lema Grup çalışmalarında neler yapmaktadır?

1.Proje Hizmetleri

-Betonarme Yapı ve Uygulamaları: Çok katlı konut ve iş merkezi, sanayi, turizm, spor ve tarım uygulamaları, döşeme sistemleri, betonarme yapı çizimleri, maliyet hesaplamaları.

-Çelik Yapı Projeleri ve Uygulamaları: Çelik kontrüksiyon, çelik bina ve villalar, çelik sanayi yapıları, çelik makas çatı ve uzay çatılar, yangın merpen uygulamaları.

2.Müşavirlik Hizmetleri

-Proje Yönetimi

-Yapı Fizilibiteleri

-Maliyet Karşılaştırma ve Analizi

-İş ve Yatırım Programlama

3.Keşif, Metraj ve Hakediş Hizmetleri

-İhale Keşfi Çalışması

-Metraj ve Analiz Çalışması

-Hakedişlerin Hazırlanması

4.Yapı Uygulama Hizmetleri

-Maliyet + Kar Yönetimi ile Uygulama Hizmetleri

-Anahtar Teslimi Yapı Uygulamaları

-Kat Karşılığı İnşaat Yapımı

-Barter Sistemi ile Uygulama Hizmeti

5.Zemin Etüd Hizmetleri

-Jeolojik Zemin Çalışmaları

-Mini Kazık, Fore Kazık

-Ankraj Perdesi

-Kuyu Temel

6.Zemin İyileştirme Hizmetleri

-Jeolojik Zemin Etüd

-Zemin İyileştirme ve Uygulama

-Kuyu Temel

-Ankraj Perdesi

-Mini Kazık, Fore Kazık

Lema Grup - emlakmimar.com

Uptown projesinin özellikleri nedir?

TED Ankara Koleji’nin yanındaki arazide inşa edilmeye başlandı. 36 katlı olarak tasarlandı. 4 yatay bloktan meydana geldi. Projede yer almakta olan evlerin tavan yüksekliği 6.5 metre biçiminde belirlendi. 1+1 loftlardan, 6+1’e kadar 18 ayrı tipte dairelere yer verildi. Projede toplam 226 adet daire bina edildi. Projede teslimlerin 2014 senesi içerisinde yapılmış olması planlandı.

Emre Katırcı Uptown ile ilgili neler söyledi?

Lema Grup ortaklarından olan Emre Katırcı, Ankara İncek’te inşa etmeye başladıkları Uptown projesi hakkında şunları söyledi:

Uptown’ın Konya Yolu’na uzaklığı takriben 3,5 kilometre. Panora ve Parkoran da Konya Yolu’ndan nerede ise benzer uzaklıkta. Kent merkezine benzer uzaklıkta olmalarına karşın, Uptown trafik kargaşasının olmadığı bir güzergahta yer almakta.

1210 metreyle Ankara’nın azami rakımlı bölgelerinden birinde konumlandırılan Uptown’da öyle bir mimari tasarlandı ki, 120 - 130 metre arasındaki kulelerin gölgesi, hemen yanı başında bulunan baza olarak adlandırdığımız yatay blokların üstüne hiçbir zaman düşmeyecek. Hem kuleler aynı zamanda yatay blok yılın tamamında kesintisiz gün ışığı alacak. ‘Uptown’da oturacaklar koyu lacivert çorapla, siyah çoraplarını hiç karıştırmayacaklar’ diye de esprili bir iddiamız var.

Uptown’daki kulelerin ve yatay blokların en üst katları 200 - 250 metrekare, insana özel teras bahçesi bulunan dublex ev olarak projelendirildi. Uptown’da, böylece 130 metre yükseklikte 36. katta villa keyfi yaşanacak. Uptown’da kişilerin dinleneceği, mükemmel Mogan ve Ankara manzarasının keyfini çıkaracakları balkon ve teraslara genişçe yer verdik. Uptown, yaşayan peyzajı ve biyolojik havuzlarıyla da diğer projelerden değişik olacak.

Lema Grup iletişim bilgileri nedir?

Adres:Orta Camii.Mah.Yunus Bey Cad. 12/9 TEKİRDAĞ

Telefon:+90 282.261 76 08Gsm: +90 532 548 69 61

E-mail: info@lemagroup.com

Emlak Mimar