KREA Gayrimenkul Lizbon’a açılıyor

İstanbul’un tarihi bölgesi Tophane’de Tomtom Gardens’ı yatay dönüşümle mahalle dokusunu bozmadan geliştiren Krea Gayrimenkul, başarılarını yurt dışına...

Emlak Rehberi

Krea Gayrimenkul Yönetme idaresi Başkanı Hakan Kodal, Sirius veOptylon işbirliğiyle Tomtom Gardens başarısını Avrupa’ya taşıyor.

İstanbul’un tarihi bölgesi Tophane’de Tomtom Gardens’ı yatay dönüşümle mahalle dokusunu bozmadan geliştiren Krea Gayrimenkul, başarılarını yurt dışına taşıyor. Kentsel dönüşümün odağına insan ve yaşamı koyan Krea Gayrimenkul, Lizbon’a açılıyor. Krea, 10. yılınıTomtom Gardens’da yapımına yeni başlayacakları Palazzo Tibaldi’de kutladı. Krea bu özel gecesinde, ilk defa Avrupa’da bir projeye imza atıyor. Böylece ilk defa bir Türk şirketi Portekiz’de gayrimenkul geliştirme projesi yapıyor.

Tomtom Gardens’tan Lizbon’a sınırları aşan başarı
Krea, Siriusile Tomtom Gardens’da başladığı ortaklığın devamında, Fransız Optylon iş birliği ile Lizbon’da Prima Collection’ı hayata geçiriyor. Projenin konsepti, 1800’lü yıllarda yapılmış tarihi binalarda yeni bir otel/ev karma yapı oldu. Böylece müşteriler dairelerini konaklama amaçlı kullanabildikleri gibi Lizbon’da kalmadıkları dönem için de getiri garantisi alıyor.

Krea Gayrimenkul Yönetim başkanlığı Başkanı Hakan Kodal: “Krea Gayrimenkul olarak 10 senede Türkiye’nin en ehemmiyetli lokasyonlarında çok başarılı projeler yaptık. Kentsel dönüşümün insan odaklı ve yatay projelerle gelişmesi gerektiğini savunuyoruz. Krea-Sirius işbirliğiyle Tomtom Gardens projemizde kazandığımız tarihi binaları kent dokusuna münasip dönüştürme tecrübemizi, dünyanın en fazla gelişen ve yıldızı parlayan kentlerinden Lizbon’a taşıyoruz. Çözüm ortağımız Optylon vesilesiyle Lizbon’daki Prima Collection projemizin müşterileri, bu yatırımlarını ister konaklama ister kısa dönem kiralama yöntemi ile getiri amacı ile kullanabilecek. Türkiye’de ilkleri başarmaya alışık bir kurum olarak Avrupa’nın kalbine adım atmaktan ve gelişen Portekiz pazarına imzamızı atmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Emlak Mimar