Konut kredisi neden onaylanmaz

Yeni bir eve sahip olmak istiyorsanız ya da yatırım amaçlı bir ev satın almak istiyorsanız hemen hemen her bankanın sizin için sunmuş olduğu bir kredi...

 
 

Emlak Rehberi

Bir ev sahibi olmak istiyorsanız ve hayalinizdeki eve kavuşmak istiyorsanız bir banka ile anlaşmalı olarak konut kredisi çekebilirsiniz. Hemen hemen herkesin çektiği konut kredisi bazı durumlarda onaylanmayabilir. Bu durumlar hangileridir?Konut kredisi neden onaylanmaz, işte detaylar...

Konut kredisi nedir?

Yeni eve sahip olmak istiyor iseniz 3802 yatırım amacı ile bir ev satın almak istiyor iseniz nerede ise her bankanın sizin için sunmuş olduğu bir kredi çeşididir. Her banka içinde değişik faiz oranları değişik vade oranları bulunmaktadır. Size münasip olan banka ile anlaşarak konut kredisi çekebilir ve bir ev sahibi olabilirsiniz.

Ev sahibi olarak konut kredisi hasebiyle kira öder gibi yeni evinizi oluşturabilirsiniz. Konut kredisi için bankanıza bir başvuruda bulundunuz ve bankanız tarafından onaylanmayan bu kredi çeşidi neden gerçekleşmez?

Konut kredisi ne zaman onaylanır?

Bankanız tarafından başvuru yapmanız sonrasında konut krediniz ne hallerde onaylanmadığını merak ediyorsanız işte birkaç önemli madde!

İlk olarak daha önce kullanmış olduğunuz ya da hala daha kullanmakta olduğunuz bir kredi kartı ya da banka kredisi ödemeniz varsa konut kredisi neden onaylanmaz sorusuna yanıt aramış olacaksınız.

Kredi kartları ve banka kredileri; bir sonraki kredi çekim safhasında 3802 bankalarla olan durumlarınızda size kefil olabilecektir. Kredi kartlarınızı eksiksiz ve günü gününe ödemeniz gerekmektedir. Böylelikle Kredi puanınızda bir azalma gözlemlenmez.

Konut kredisi puanı kaçtır?

Konut kredisi çekebilmek için her vatandaşın bir kredi puanı bulunması zorunludur. Bu puan daha önce bankalar ile arasındaki ilişkiye göre değerlendirilir. Bir kredi kartınız var ise ve bu kredi kartınızı eksiksiz ve düzenli biçimde ödemiş iseniz; puanınız yüksek olmak zorundadır. Geciktirmiş olduğunuz 3802 ödememiş olduğunuz bir borç ardından kredi çekme kısmında da zorlanabilirsiniz.

Kredi çekecek olan kişi üstünde açık çek ve senet bulunuyor ise kredi çekim safhasında da büyük zorluk çekeceksiniz. Ek olarak kredi çekim kuralları arasında yaş sınırını da tutturuyor olmanız gerekmektedir. Kredi çekebilmek için 18 ile 70 yaş arasında olmanız gerekmektedir. Böylelikle konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Konut kredisi neden onaylanmaz - emlakmimar.com

Kişinin toplam gelirinin önemi!

Konut kredisi çekim safhasında neredeyse her banka sizden düzenli biçimde çalıştığınızı gösteren bir belge getirmenizi ister. Düzenli bir şekilde vereceğiniz bu belge içerisinde kira olabilir, maaşınız olabilir 3802 diğer gelirlerden bir tanesini gösterebilirsiniz.

Siz de konut kredisi neden onaylanmazsorusuna yanıt arıyorsanız düzenli bir gelirinizin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Böylece düzenli gelir sonrasında morgage alabileceğinizi belirlemiş olacaksınız. Bankanız tarafından otomatik olarak belirlenen bu aşama peşinat verebilmenizi gösterecek. Önce bir miktar bankaya konut kredisi kapsamında peşinat vermeniz gerekecektir. İlk peşinatınız ne kadar yüksek olursa o kadar az kredi ödemeniz olacaktır.

Emlak Mimar