Konteynerden eve dönüşüm

Son yılların tasarım trendi olarak konteynerden ev yapmak, biraz yaratıcılık ve tasarımcının gözü ile dizayn oluşturmaktır. Bir nakliye konteynerin, b...

 
 

Blog

Dünya çapında ağır yükleri taşımak için tasarlanmış 20 metrelik bir metal kutudan ev yapmak, çok da kolay değildir. Lakin çok çekicidir.

Son yılların tasarım trendi olarak konteynerden ev yapmak, biraz yaratıcılık ve tasarımcının gözü ile dizayn oluşturmaktır. Bir nakliye konteynerin, bir şehir içi otelde bulacağınız kadar lüks ve çekici bir otel odasına dönüştürmek mümkündür. Tarzınızı yansıtın ve metal yaşam standardınızı elit yaşam seçenekleriyle formatlayın.

Konteyner Tasarım Stilleri

Konteynerden eve dönüşüm - emlakmimar.com
Nakliye konteynerlerinin yeniden pazarlanmasıyla özellikler Avrupa ve Avustralya’da popüler restoranların açılması, konteynerlere olan ilgiyi artırdı. Konusunda uzmanlaşmış olan ve Batı Avustralya’da açılan bir dizi popüler restoran ve onları en etkileyici şekilde kullanan insanlarla, konaklama sektörüne alternatif kazandırdı.

Sonuç, yüzde 100 taşınabilir olan ve bir adadan çatı katına kadar her yere kurulabilen konteyner evler. Taşınabilir formatta olması, konteynerden eve dönüşüm konseptlerinde farklı seçenekler tasarlanmasını sağladı. Arazi ve işletme sahiplerinin yeni yatırım gözdesi olarak, tek odalı bir otel odası dizaynındadır.

Konteyner otel oda tasarımı

Konteynerden eve dönüşüm - emlakmimar.com
Her odada bir kraliçe yatak bölümü bulunan tasarımlarda, açılan bölüm bulunuyor. Orta bölüm oturma alanı, lavabo ve bar alanı, alanın diğer ucunda tuvalet ve şaşırtıcı derecede büyük bir duşa sahip banyo bulunuyor.

Dışarı katlanan tente ile geçici bir güverte, iç ve dış mekanlarda ise iki katlı kapılar açılarak yeni kullanım alanı elde edilir. Tasarımlar Anatoly Mezhov ve Irene Polo tarafından dizayn edilmekte

Konteynerlerin daha önce hiç bulunmadığı yerlerde kalacak yer sunarak, yeni mekanların deneyimlerini ve kilidini açmayı planladıklarını söylüyor. Anatoly Mezhov; “Ziyaret etmek için çok güzel yerler var... İşte tüm tasarım bu fikirden doğdu.” sözlerini iletti.

Konteyner rahatlığında doğanın istenilen alanına kolaylıkla taşınabilen ve keşfedilecek alanların tadını çıkarabileceğiniz muhteşem bir deneyimdir. Mezhov; ”kısa süreli konaklamalar için güzel, sürdürülebilir, konforlu ve taşınabilir bir otel odası oluşturalım ve dışarı çıkıp bu alanların bazılarını aktive edelim” düşüncesiyle, eşsiz tasarımlar gerçekleştiriyor.

Konteyner otel oda tasarımında uluslararası seyahat özgürlüğü

Tasarımlar doğanın herhangi bir alanına taşınabiliyor. Ancak güç kaynakları ve su ihtiyacı için özel alanlar olması gerekiyor. Konteynerden eve dönüşüm projelerinde golf sahaları, adalar, araziler, mimari depolar veya çatı otoparklarında konaklama sağlanabiliyor. Benzersiz bir keyifle, dilediğiniz her alanda konteyner otel seçkinliği sunuluyor.

Tasarımın mucitleri Mezhov ve Polo çoğu arazi sahiplerinden kiralama sistemiyle konteynerlerini taşıdıklarını ve sistemli biçimde düzen sağladıklarını belirtiyor.

Bazı insanlar karaya ya da bir şarap evine sahip olabilirler. Ancak bu şeylerin konaklama seçeneğine sahip olamazlar. Ya da yatırım yapmak için gereken paraya sahip olmayabilirler, bu yüzden biz de kendi topraklarını kiraladığımız mülk sahipleriyle lisanslı bir kira sözleşmesine gireceğimiz prosedürleri gerçekleştiriyoruz. Konteyner evleri biz kurduk ve onu biz işleteceğiz. ” sözleriyle, projeye olan güvenini sunuyor.

Emlak Mimar