Klasik banyolarda tarz ve kalite birarada

Eski bir konutun yenilenmesi genellikle binanın karakteri ile daha uyumlu ve ideal tasarıma sahip cömert boyutlarda bir banyoya yer açmak için de bir...

 
 

Dekorasyon

GROHE Grandera™ yenilenen eski binalarda güzel atmosferler yaratılmasına yardım eden oluyor.

Eski bir konutun yenilenmesi çoğunlukla binanın karakteri ile daha uyumlu ve ideal tasarıma sahip cömert boyutlarda bir banyoya yer açmak için de bir fırsat sunar. GROHE’nin sunduğu bu plan örneği, 35 metre kareden az bir alanda yeni GROHE Grandera™ tasarımcı bataryalarını da içeren zarif ve lüks bir özel spanın nasıl oluşturulabileceğini gösteriyor.

Sürgülü bir kapı ile ebeveyn yatak odasından erişilebilen banyonun dekoru, yandaki odanın sahip olduğu zarif, samimi hissi orada da sürdürüyor. Her ne kadar parke zemin için sıcak bir ahşap tonu seçilmiş ola da, kum rengi duvarlar, duştaki doğal taş seramikler ile tam bir ahenk içerisinde. Soyut bir baskının bulunmuş olduğu yuvarlak siyah-beyaz halı ve puflu beyaz koltuk, etrafa konfor duygusunu yayarken ev sakinlerini, yaptıkları işi bırakıp rahatlamaya davet ediyor. Zarif hatlarıyla ayırt edilebilen küvet, yerden küvet bataryası ile tamamlanıyor. Bataryanın eğimli çıkış ucu banyonun modern-klasik ambiyansını da harika halde vurguluyor. Küvetin yakınındaki bir cam yan sehpa mum veyahut vücut bakım ürünlerinin kolayca erişilebilir olması için alan sağlıyor. Bu üç unsurun bileşimi odayı toparlıyor.

Küvetin karşısındaki alan ise, iki tepe duşu ve termostatik duş bataryasının sağladığı sıcak yağmur duşunun tadının, iki kişi tarafından çıkarılabilmesi için yeterli alan sağlayan bir duş kabinini barındırıyor. Çerçevesiz bir cam bölme, duş alanına parlak ve havadar bir his kazandırıyor

Çift lavabo, büyük bir aynanın hemen yanı başında duvarı kucaklarken, mermer tezgah üstüne oturan iki lavabo da bolca alan sunuyor. Arkadan aydınlatmalı aynalar camdan süzülen ışığın oyunlarını tamamlayarak odanın davetkar aydınlığını daha da pekiştiriyor. Lavaboların altındaki özel yapım duvara monte dolap ve raflar, türlü banyo gereçleri için bol yerin peşi sıra bunlara kolay erişim de sunuyor. Beyaz porselen aksesuarlar sıcak ahşap tonları ve parlak mermerden oluşan renk yelpazesini tamamlıyor.

Bu klasik banyonun zarafeti, banyonun bütününe yerleştirilen GROHE Grandera™ batarya ve aksesuarları ile daha da vurgulanıyor. Zamanının ötesine geçen estetiği ve üst seviye işçiliğe olan adanmışlığı ile, GROHE SPA® yelpazesinin bu üst seviye serisi, gittikçe artan, banyoda lüks, kalite ve güzelliğe ulaşma arzusuna cevap veriyor. GROHE bu tasarımda, akıcı feminen formları maskülen kenarlar ile bir araya getiriyor. Batarya, aynı süre içinde hem yuvarlak aynı zamanda köşeli hatları, ışık ve rengi yansıtan krom yüzeyi ile bir heykel gibi odanın merkezinde yer almakta. Benzer tarz hissi, her duşu duyusal bir şölene dönüştüren GROHE Rainshower® Grandera™ tepe duşunda da yansıtılıyor. Lavaboların üstünde, GROHE Grandera™ bataryaları beyaz porselen aksesuarlar ile muhteşem etkileşim sunuyor. Sabunluk ve fırçalıklardan oluşan bu özgün objeler benzer zamanda GROHE Grandera™ yelpazesinin de birer parçasını oluşturuyor ve en ince detayına kadar uyumlu bir dekoru mümkün kılıyor.

GROHE’nin yenilenen eski binalardaki banyolar için sunduğu plan, klasik ambiyansı azami düzeylerde lüks ile birleştirmek isteyenlere ilham veriyor.

Emlak Mimar