Keten İnşaat LTD. ŞTİ.

Sektörde “Nişantaşı’nın mimarı olarak” bilinen firmadır. Keten İnşaat, 1977’de Veli Keten tarafından kurulmuş, 2001’de Selahattin Keten başkanlığında Keten İnşaat Ltd. Şti. olmuştur.

 
 

Şirketler

Keten İnşaat LTD. ŞTİ. ne zaman kuruldu?

İstanbul'un değişik bölümlerinde birçok konut projesine imza atan Keten İnşaat 1977 senesinde Veli Keten tarafından kurulmuş, 2001 senesinde Selahattin Keten başkanlığında Keten inşaat Limited şirketi olarak kendi sektörlerinde hızlı ama istikrarlı bir şekilde genişleyerek büyümüştür.

Keten İnşaat’ın tarihçesi nedir?

Keten Kardeşler Limited şirketi. Zamanı İstanbul'un değişik bölümlerinde birçok konut projesine imza atan Keten İnşaat 1977 senesinde Veli Keten, kardeşi ve oğlu Selahattin Keten tarafından Keten Kardeşler Limited şirketi olarak kurulmuş, ikinci kuşağın bayrağı devralmasıyla 2001 senesinde Selahattin Keten, Rıza Keten ve Murat Keten tarafından Keten İnşaat Ltd.Şti. olarak sektörde hızlı ve istikrarlı bir şekilde genişleyerek büyümüştür.

Keten Kardeşler Limited şirketi. günümüzün modern yapısına münasip, gelecek için tasarlanmış, yüksek kaliteli yaşam alanlarını Veli Keten öncülüğünde 1977 senesinden beri tasarlamış, uygulamıştır. Başta Nişantaşı, Erenköy, Göztepe Kızıltoprak, Kozyatağı, Altunizade, Gayrettepe de konut projelerine imza atmış ve sektördeki "Sözümüz İmzamızdır" ilkesiyle Keten İnşaat Ltd. Şti?ne referans olmuştur.

1977 - 2001 yılları arasında Keten Kardeşler Limited şirketi. takriben 25 projeye imza atmış, Veli Keten ve Selahattin Keten öncülüğünde Türk inşaat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkıda bulunmuştur.

Tarihi yapılara saygılı, kültürel dokusuyla insanlığa yeni vizyon oluşturan, Keten Kardeşler Ltd. Şti'nin tek temsilcisi, lüks evlerin duayeni Keten İnşaat Limited şirketi. olarak bizlere duyduğunuz güvenden güç alarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

Keten İnşaat, Nişantaşı’ndan önce neredeydi?

Kurulduğunda İstanbul'un değişik bölümlerinde çalışmalarına başlayan şirket, sonraki senelerde ağırlıklı olarak Kadıköy'de de inşaat faaliyetlerinde bulundu. Tarihi ve kültürel zenginliği ile İstanbul'un önemli semtlerinden olan Nişantaşı'nda da uzun zamandır semt dokusuna münasip yapılar inşa eden Keten İnşaat ve profesyonel ekibiyle, Nişantaşı Şakayık Sokak'ta bulunan ofisinde konut ihtiyacı olanlara danışmanlık hizmeti veriyor.

Keten İnşaat’ın tarihçesi nedir?

Keten İnşaat, Veli Keten tarafından kuruldu. Veli Keten, Erzurum, Türkiye, Almanya arasında çalıştığı ve kazandığı inşaat sektöründeki deneyimlerini 1976 senesinde kurduğu Keten İnşaat çatısı altında birleştirdi.

Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, firmayı nasıl anlatıyor?

Selahattin Keten'in firmanın internet sitesinden yayımlanan mesajı şöyle;

“İnşaat sektöründeki 30 senelik deneyimine 2001 senesinden bu yana Keten İnşaat Limited şirketi. çatısı altında birleştiren ekibimiz, kaliteli hizmet sunmak için titizlikle çalışıyor. Yönetme idaresi Başkanlığı görevini üstlendiğim Keten İnşaat, müteahhit Murat Keten ve mimar Rıza Keten tarafından yönetiliyor.

Keten İnşaat olarak, Nişantaşı başta olmak üzere İstanbul ve ayrıca Türkiye'nin değişik bölümlerinde semt dokusuna münasip, prestijli konutlar ile fark yaratıp, binalara ve bulunmuş olduğu semte değer katıyoruz. Yalnızca bina değil, güven inşa ediyoruz. Eski binaları Keten İnşaat güvencesi ile tekrar projelendirdiğimiz konut sahipleriyle uzun yıllara dayanan dostluk ilişkileri kuruyoruz. İlkelerimizden ve değerlerimizden asla ödün vermeden, inşaat sektöründeki deneyim ve bilginin getirdiği uzmanlıkla, misal gösterilen projelerle marka olmanın gururunu yaşıyoruz. İş disiplini, kısa zamanda iş bitirebilme, konut projelerimizde alternatif sunma, kişiselleştirilebilir iç tasarımlar, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla sektördeki farklılığımızı ortaya koyuyoruz.

Taklit eden değil taklit edilen olmanın gururu ile mimari dokuyla yaşamınızı dizayn ederek yoluna devam etmekte olan Keten İnşaat olarak globalleşme trendini sürekli izledik ve içinde olmaya çalıştık.Yıllardır beraber görev yaptığım çalışma arkadaşlarımla beraber çıktığımız bu yolda, yaşam kalitenizi yükseltmek adına envaiçeşit özveriyi göstermeyi, teknolojisi yüksek, konforlu, depreme sağlam A plus yapılar inşa etmeyi kendimize ilke edindik. Bu anlayışla sizlere üstün nitelikli hizmetler sunabilmek adına Keten, "Yaşamınızı inşa eder" diyoruz.

Köklü geçmişinden aldığı güç ile değişik, yenilikçi ve sürdürülebilir temelleri üstüne kurduğu çalışma anlayışı ile müşterisinin isteklerine cevap veren, empatiyle hareket eden, sinerji yaratan, müşteri odaklı çalışan profesyonel bir ekip ve iş birliği ile kente değer katan yaşam alanları kazandırmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla,

Selahattin Keten Genel Müdür”

Keten İnşaat’ın yönetim kurulunda kimler var?

Murat Keten Yönetme idaresi Başkan Yardımcısı,

Rıza Keten, Yönetme heyeti Başkan Yardımcısı, Mimar&Proje Yöneticisi

Keten İnşaat’ın başlayacak projeleri hangileri?

Keten Çamlıca Konakları, Keten İnan Apartmanı Projesi, Keten Atid Apartmanı Projesi, Keten Bakır Palas Apartmanı Projesi, Keten Erenköy Projesi, Keten Eyüp Haliç Projesi, Keten Dilek Apartmanı Projesi ve Keten Arno Apartmanı Projesi.

Keten İnşaat’ın devam eden projeleri hangileri?

Keten Tikveşli Apartmanı Projesi, Keten Ulus Projesi, Keten Eyüp Haliç Projesi, Keten Zümrüt Apartmanı Projesi, Keten Levent Projesi, Keten Göztepe Evsan Sokak Projesi, Keten Gül Apartmanı Projesi, Keten Çam Apartmanı Projesi ve Keten Tektaş Apartmanı Projesi.

Keten İnşaat’ın tamamlanan projeleri hangileri?

Keten Darman ve Melek Apartmanı Projesi, Keten Çınar Apartmanı Projesi, Keten Derbi Apartmanı Projesi, Keten İzmitli Apartmanı Projesi, Keten Melek Apartmanı Projesi, Keten Refet Apartmanı Projesi, Keten Sedes 1 Apartmanı Projesi, Keten Zeynep ve Sertaç Apartmanı Projesi, Keten Sedes II Apartmanı Projesi, Keten Olcay Apartmanı Projesi, Keten Partaş Apartmanı Projesi, Keten Nesrin Apartmanı Projesi, Keten Mine Apartmanı Projesi, Keten Demet Apartmanı Projesi, Keten Hadi Semi Apartmanı Projesi, Keten Altan ve Can Apartmanı Projesi, Keten Can Apartmanı Projesi, Keten Bedia Apartmanı Projesi, Keten Emek Apartmanı Projesi, Keten Kefeli Apartmanı Projesi, Keten Arnavutköy Villa Projesi, Keten Deniz Apartmanı Projesi, Keten Hera Apartmanı Projesi, Keten Maltepe Apartmanı Projesi, Keten Neşe Apartmanı Projesi, Keten Turkuaz Otel Projesi, Keten Bostancı Projesi ve Keten Cem Apartmanı Projesi.

Keten İnşaat’ın satıştaki projeleri hangileri?

Keten Tikveşli Apartmanı 6.normal Kat (arka daire), Keten Tektaş Apartmanı Projesi, Keten Çam Apartmanı Projesi, Keten Gül Apartmanı Projesi, Keten Göztepe Evsan Sokak Projesi, Keten İnan Apartmanı Projesi, Keten Bakır Palas Apartmanı Projesi ve Keten Arno Apartmanı Projesi.

Keten İnşaat’ın Haliç’te hayata geçirdiği markalı konut projesi hakkında detaylar neler?

Keten Haliç: 2 bloktan oluşan Keten Haliç projesinde yer alan konutların metrekare birim fiyatları, Şubat 2013 itibariyle 4 bin dolardan başlangıç gösteriyor.

İstanbul Eyüp Silahtarağa'da bina edilen Keten Haliç'te, 2+1, 3+1 ve dubleks konut tipleri yer almakta. Teslimleri 24 ay sonra gerçekleşecek olan proje, 14 bin 600 metrekare alan üstünde yükseliyor.

Keten İnşaat LTD. ŞTİ. - emlakmimar.com

Keten Eyüp Haliç

A ve B olmak üzere 2 kuleden oluşan Haliç Keten Evleri'nin A blokunda 16 adet 2+1, 16 adet 3+1, 2 adet 4+1 ve 7 adet de 3+1 dubleks olmak üzere toplam 32 adet normal daire ve 9 adet dubleks daireden yer almakta.

B bloğunda 4 adet 2+1, 8 adet 3+1, 3 adet 3+1 ve bir adet 2+1 dubleks olmak üzere 57 dairenin yer almakta olduğu Keten Haliç Konutları B bloktaki evlerin alanları 104 metrekare ile 189 metrekare aralığında değişmekte.

Konut sahibi olabilmek isteyenlerin banka kredisi kullanabildiği Keten Haliç Konutları'nda yer almakta olan dairelerin metrekare fiyatı dört bin dolardan başlıyor.

Telefon: 0212 233 49 10

Web Adresi: www.keteninsaat.com.tr

Keten İnşaat hangi haberlere konu oldu?

Keten Haliç projesi bu ay içinde başlıyor! (Emlak Haberleri, Ocak 2013)

Keten İnşaat Nişantaşı Midpoint'te gerçekleştirdiği toplantıda projeleri hakkında bilgi verdi;

“İstanbul’un gözbebeği Nişantaşı’nda geleneksel mimari anlayışımızla yaptığımız projelerle 30 senesi aşkın süredir sizlerleyiz.

İstanbul’un yeni yüzü yapılanırken mimari dokuya hep beraber sahip çıkalım. Bunu yaparken de gerçekçi bir yaklaşımla bizi biz yapan değerlerimize sadık kalalım.

Yaşamı kalite ile inşa etme anlayışımızı, güven ve huzur içerisinde bir şehir yaratma heyecanımızı sizlerle paylaşalım.

Orada sizlerle 7 Ocak’ta buluşmak, görüşlerimizi paylaşmak bizim için büyük bir gurur olmuştur. Bu gururu beraber çoğaltmak adına yaptığımız bu kahvaltıda sizlerle beraber olmaktan çok mutluyuz ve çok gururluyuz.

Projelerimizin gözbebeği olan Keten Haliç’i, Keten İnşaat’ın kentsel dönüşümdeki duruşu ve inşaat alanında alacağımız taze soluklan konuşmak ve sizlerle paylaşmak istedik.

Eyüp’teki yeni projemiz Keten Haliç, Yılın ilk ayında start alıyor. Keten İnşaat İstanbul’un tarihi ve en köklü semtlerinden Eyüp, lüks ve modern anlayışla buluşuyor.

Eyüp’ün Silahtarağa bölgesinin en güzel lokasyonunda yer almakta olan “ Keten Haliç Projesi” görünüm itibari ile günümüz teknolojisine münasip ve çağda: mimari özelliklerini yansıtacak biçimde bina edilecek. En son deprem yönetmeliğine münasip olarak tasarlanan proje toplam inşaat alanı 14 bin 600 metre kare olan 2 görkemli binadan oluşacak.

Keten İnşaat senelerdir uyguladığı insana özel para vermeden mimari danışmanlık hizmetini “Keten Haliç Projesi'nde de devam ettirecek. Profesyonel bir ekip çalışması sonucu oluşacak “Keten Haliç Projesinde tasarımların her safhasında müşteri ile birlikte yol alınacağının altını çiziyor. Evlerin cephesi ile birlikte mutfak ve banyoların seramik, parke, boya rengi ayrıca kapı kollarına kadar olan detayları müşterilerin seçimleri ve beğenileri doğrultusunda yapılması öngörülmekte. 30 senelik tecrübenin sağlamlaştırdığı Keten İnşaat, kalite ile şehir yaşamını büyülüyor.

Bizce can güvenliği açısından önemli bulunan bir tehdit oluşturan hasarlı evlerin, yalnızca onarılması 3802 güçlendirme çalışması yapılmış olması yetmiyor. Bu evlerin güvenli bir biçimde hayat barıdırabilmeleri için yıkılıp tekrar inşa edilmesi, böylelikle imar yapısı daha sağlıklı şehir amaçlanmalı. Ülkemizin yüz ölçümünün % 42’si birinci derece deprem kuşağı üzerindedir. 20. yy’ın başlarından beri yapılmış olan istatistiki çalışmalar Türkiye’de takribî her iki senede bir yıkıcı deprem, her üç senede bir de bir çok yıkıcı deprem olduğunu gösteriyor. Bu hal Türkiye’de kaçınılmaz bir doğal afet olduğunu ortaya koymaktadır. Toplam nüfusun büyük çoğunluğu deprem tehdidi altındadır. Türkiye’deki yapı stokunun büyük bir bölümü ise depreme dayanıksız halde bulunur. Bu anlamda şehir yaşamına can güvenliğini kalite ile beraber katmak istiyoruz.

Keten İnşaat semtin sosyal yüzüne olan yakınlığıyla Nişantaşı, Teşvikiye ve Şişli’nin piyasadaki tek temsilcisi olarak bilinmektedir. Bugüne kadar yaptığımız projeleri şehir merkezi gibi dokunulması en riskli alanlarda gerçekleştirip, özveriyle altından kalktık.

Yer alacağımız tüm projelerde Keten İnşaat ile beraber güven, kalite ve modern kavramlarını sıkça duyurmaya ve yaşatmaya özen göstermekteyiz. Bu özeni beraber yüceltmek, sektördeki duruşumuzu sağlamlaştırmak için hep beraber hareket edeceğiz.

Siz değerli basın mensuplarıyla bu ilk buluşmamızda kendimizi tanıtıp, beraber aldığımız mesafeyi kutlamak için yaptığımız bu sade kutlama kahvaltısında bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.”

Keten İnşaat LTD. ŞTİ. iletişim bilgileri neler?

Adres: Şakayık Sk. Selahattin Bey Apt. No:14/3 34365 Teşvikiye, İstanbul

Telefon: 0 212 233 49 10

E-Posta: keteninsaat@keteninsaat.com.tr

Web Adresi: www.keteninsaat.com.tr

Emlak Mimar