Kentsel dönüşüm Antalya’da masaya yatıyor

Deprem riski taşıyan ve ayrıca buna bağlı olarak niteliksiz konut stoğuna sahip olan ülkemizi çok yakından ilgilendiren ve gelecek 20 yıl içerisinde e...

 
 

Emlak Rehberi

“Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi” nin 14 Kasım’da Antalya’ da yapılmış olması planlandı.

Deprem riski taşıyan ve ek olarak buna bağlı olarak niteliksiz konut stoğuna sahip olan ülkemizi çok yakından ilgilendiren ve gelecek 20 yıl içinde ekonomimizin lokomotifi olacağı gibi gözüken kentsel dönüşümün, kamuoyunda tam anlamıyla anlaşılmasını sağlamak amacı ile, 7 Aralık da İstanbul’ da, 13 Şubat da Ankara’ da 30 Mayıs da İzmir de, 26 Eylül Adana’ da yapılan“Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi” nin 14 Kasım da Antalya’ da yapılmış olması planlandı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI, İMKON (İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonun) ve ANTALYA MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİNİN destek sağladığı zirveye ek olarak ve KENTSEL DÖNÜŞÜM VE ŞEHİRCİLİK DERNEĞİ ve TÜRKİYE İMSAD gibi sektörel derneklerde destek vermekte.

Harrington Park Resort Otel de yapılacak olan zirve MANAGEMENT PLUS DANIŞMANLIK VE EĞİTİM tarafından organize edilmekte.

Platin sponsorluklarını DENİZBANK yapacağı zirvede, AVEA, PAKPEN, CAPATECT ve YTONG ana sponsorlar oldular. Destek sponsorluğunu TSKB GAYRİMENKUL DEĞERLEME, BİTÜDER ve GAYRİMENKUL HUKUKU ENSTİTÜSÜNÜN üstlendiği zirve de ek olarak HÜRRİYET GAZETESİ ise basın sponsorluğunu üstlendi. Sektörel bilgi sponsorluğunu REIDIN.com, un yaptığı zirvede HÜRRİYETEMLAK.com sektörel iletişim sponsoru, GAYRİMENKUL TÜRKİYE ise sektörel dergi sponsoru oldular.

Arsa sahiplerini, kat maliklerini, konut ve gayrimenkul geliştiricilerini, inşaat sektörünü, inşaat malzemeleri sektörünü ve finans sektörünü yakından ilgilendiren zirveye çok miktarda katılımın olması beklenmekte.

Kamudan ve özel sektörden, üniversitelerden çok değerli konuşmacıların katılacağı zirvede; Antalya’ da kentsel dönüşüm prosesi içinde yapılmış olması gerekenler, kentsel dönüşüm de karşılaşılacak zorluklar ve nasıl aşılacağı, kentsel dönüşümün ülke ekonomisine getireceği katkılar, kentsel dönüşümün finansal ve iktisadi boyutları, arsa sahiplerine ve kat maliklerine düşen görevler, parsel birleştirme ve emsal artışı gibi pek önemli ve kamuoyundan her kesimi ilgilendiren zirve de, bütün bu sorulara yanıtlar aranacak.

Emlak Mimar