Kent Art İnşaat

İstanbul’da Terra Ataşehir ve A’la Erenköy Projesi; Ankara’da Termal Tatil Köyü projesini hayata geçiren firmadır. Kent Art İnşaat’ın temeli, Süreyya Aydemir ve İsmail Çorbacı tarafından 1993’te atılmıştır.

 
 

Şirketler

Kent Art İnşaat’ın tarihçesi nedir?

Temeli 1993 senesinde, Yönetme heyeti Başkanları Süreyya Aydemir ve İsmail Çorbacı tarafından münferit projelerle atılan KentArt İnşaat, kurum ölçeğinde ele alındığı zaman çok kısa sayılabilecek 20 senelik bir zaman diliminde, uluslararası ölçekte inşaat projelerine imza atabilecek bir büyüklüğe ulaşarak sektörün öncü firmaları arasında anılmaya başlamıştır.

Kent Art İnşaat hangi yıl, ne yaptı?

Faaliyetlerini, 1998 Şubat’ından başlayarak Ayçoka İnşaat adıyla sürdüren firma, kısa bir zaman içinde tamamladığı bir dizi konut projesinin sonrasında, 2008 senesinde Emirtaş 1 Evleri Projesi’ni izleyen süreçte Emirtaş Emlak Kiralama firmasını devralarak, büyüyen iş hacmini Ayçoka ve Emirtaş İnşaat adıyla iki ayrı firma üstünden yürüttü.

1998 senesi itibariyle Türk Ytong A.Ş.’nin bayiliğini de üstlenmiş bulunan KentArt İnşaat; bu zaman zarfında Ayçoka ve Emirtaş İnşaat adıyla gerçekleştirdiği inşaat ve taahhüt faaliyetlerinin yanında; Timur Gayrimenkul, Mesa A.Ş., ve Ferko A.Ş.’nin taahhüt işlerini de üstlendi.

İnşaatına 25 Mart 2013 tarihinde başladığı ve dünyaca tanınan Socar firmasının “işveren statüsü”yle yürüteceği İzmir-Aliağa Liman Dolgu altyapı projesinde, Yenigün İnşaat’ın “alt yüklenicisi” olarak Kent Art İnşaat yer alır.

Kent Art İnşaat, Alibeyköy-Yeşilpınar’da 75 dairelik Sağlıkçılar Sitesi; Koleksiyon Mobilya için 2 villa; ve Zekeriyaköy-Zitaş A.Ş. için 100 villa projesini yaşama geçirdi.

Kent Art İnşaat’ın kurucuları ne diyor?

Firmanın internet sitesinde yayımlanan mesajlar şöyle;

Süreyya Aydemir Yönetme heyeti Başkanı: “1998 yılında Ayçoka İnşaat adıyla başlattığımız yolculuğumuzu, bugün, Kent Art İnşaat adıyla sürdürme kararı alırken, bizi tanımlayabilecek en doğru “cümle”nin bu olduğuna inanıyorum:

“Biz, büyük-küçük bütün projelerimizde, attığımız her adımda, adı HAYAT olan bu büyük sanata yakışmaya çalıştık; sürekli, her halde, daima.”

Bugün, her birini başarıyla tamamladığımız konut projelerinin yanında, büyük sermaye ve insan gücü gerektiren girişimlere de imza atabilen özgüvenimizin ardında, bu felsefe var.”

İsmail Çorbacı Yönetim başkanlığı Başkan Yardımcısı: “Kurum felsefemize, ortağım ve yol arkadaşım Süreyya

Aydemir’in son derece veciz sözlerinden sonra benim ekleyebileceğim çok fazla söz yok...

Biz, inşaat sektörüne ilk adımlarımızı attığımız “şahıs firmamız”la olduğu kadar, Ayçoka ve Emirtaş İnşaat’la, ve bugün KentArt İnşaat’la, evet, hepsinden önce Hayat’a; Hayat’la beraber Dünya’ya; ve Dünya’yla beraber ülkemize ve insanımıza yakışmaya çalışırken, esasen, hep, her halde, “kendimize” yakışmaya çalıştık!..

Bugüne kadar, doğruluk ve dürüstlük olarak algıladığımız “sözümüz”den hiçbir koşulda taviz vermemişsek bundandır.”

Kent Art İnşaat’ın devam eden projeleri nelerdir?

Termal Tatil Köyü – Ankara: Tatil kulübü olarak dizayn edilmiştir. Proje çalışmaları devam ediyor. Dört ay içinde inşaatına başlanması planlanmaktadır.

Terra Ataşehir: 300 daire ve muhtelif büyüklükte ticari alanlardan oluşan miks bir projedir. Ekim 2013’te inşaatına başlanacaktır.

A’la Erenköy Projesi: Nisan 2013’te yıkım işlemleri tamamlanarak yapımına başlanan 14 katlı 54 daireden oluşan A’la Erenköy, Erenköy’deki ilk kentsel dönüşüm projelerinden biridir.

Markalı konut projesi Terra Ataşehir hakkında detaylı bilgiler neler?

Bugüne dek yüklenici firma olarak inşa ettiği konut ve ofis projelerinin tecrübesiyle oluşturulan Kent Art İnşaat, İstanbul'un finans merkezi Ataşehir'de yeni projeye imzasını atıyor...

Bugüne dek yüklenici firma olarak inşa ettiği konut ve ofis projelerinin tecrübesiyle oluşturulan Kent Art İnşaat, İstanbul’un finans merkezi Ataşehir’de yeni projeye imzasını atıyor. Kent Art’ın yeni projesi, 6 Haziran 2013 Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında “Terra Ataşehir” markasıyla lanse edildi.

Kent Art İnşaat - emlakmimar.com
Terra Ataşehir

İnşaat alanında 20 senesi aşkın süredir faaliyet gösteren Kent Art İnşaat, İstanbul'un finans merkezi olarak öne çıkan ve son zamanda pek çok yatırımın merkezi durumuna gelen Ataşehir'de yeni projesini kullanıma sunuyor.

Konut ve alışveriş üniteleriyle Ataşehir'de yeni yaşam alanı sunan Terra Ataşehir, basın toplantısı ardından lansmana özel avantajlı ücretlerle satışı başladı.

27 bin metrekare inşaat alanı sahip olması planlanmakta olan projede 210 konut ve 3.100 metrekarelik ticari alan yer almakta.

KENTSEL DÖNÜŞÜME 40 MİLYON TL'LİK YATIRIM

İstanbul'un kentsel dönüşümünde de etkin rol üstlenen Kent Art, Terra Ataşehir projesini de kentsel dönüşüm bünyesinde kullanıma sunuyor.

Prof. Dr. Sinan Mert Şener'in proje mimarlığını yürüttüğü Terra Ataşehir, İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi tarafından tasarlanarak kullanıma sunuluyor. Finans merkezinin kalbinde konumlandırılan proje bölgenin en değerli noktasında 40 milyon TL'lik yatırımla kullanıma sunuluyor.

50 AY VADEYE 0 FAİZ

Kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilecek Terra Ataşehir, bu özelliği ile KDV artırımından etkilenmeden, yüzde bir KDV ile satışa sunulacak.

Konutları 42 metrekareden, 248 metrekareye kadar farklılık gösterecek olan Terra Ataşehir, lansman zamanı boyunca 96 bin liradan başlaması düşünülen fiyatlar ile ön talepler toplanmaya başlandı.

Yüzde 25'inin peşin, kalan bölümünün 50 aya kadar 0 faizle satışta olduğu projede konut kredisiyle de daire sahibi olabilmek mümkün.

Her zevke hitap edecek halde tasarlanan daire tiplerine sahip Terra Ataşehir'de stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve penthouse ev seçenekleri sunulmakta

İnşa çalışmalarının başlamasıyla beraber temellerin Ekim 2013'te atılacağı Terra Ataşehir'de teslimler ise Haziran 2015'te yapılacak.

Terra Ataşehir proje detayları şöyle;

• Projenin Adı : Terra Ataşehir

• Lokasyon : Ataşehir

• Yapımcı Firma : Kent Art İnşaat

• İnşaata Başlama zamanı : Ekim 2013

• Teslim Tarihi : Haziran 2015

• İnşaat Alanı : 27.000 m2

• Arsa Alanı : 4.100 m2

• Mimarlık Ofisi : İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi / Sinan Mert Şener

• Yatırım Bedeli : 40 milyon TL

• Toplam Konut Sayısı : 210

• Ticari Alan : 3.100 m2

• Satılabilir Alan : 19.000 m2

• Daire tipleri : Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, Penthouse

• Ödeme çizelgesi : %25 peşin, kalanı 50 ay 0 faizli takistlendirme

Kent Art İnşaat’ın taahhüt projeleri hangileri?

Plato İnşaatı, Zafer İlköğretimokulu, Nef 163, Nef 03 ve Papirüs Plaza.

Kent Art İnşaat’ın referansları neler?

İmes Park Otel: 01.07.2012 tarihinde Ferko firmasının taahhüt işi olarak başladığı İmes Park Otel taahhüt işi 31.12.2013 tarihinde tamamlanacak.

Göktürk Deresi Islahı: 2001 yılında yapımı tamamlanan, Cumhuriyet caddesi üzeri 450 metre uzunluğundaki dere ıslahı projesi, bedelsiz olarak Göktürk Belediyesi’ne hibe edilmiştir.

İzmir – Aliağa Liman Dolgu projesi: 28.02.2013 tarihinde başlanan ve dünyaca ünlü Socar firmasının işveren statüsü ile yürüteceği İzmir/Aliağa’da yapılacak olan liman dolgu işinde yüklenici olarak Yenigün inşaat çalışacak.

Kent Art İnşaat, Yenigün İnşaat’ın alt yüklenicisi olarak çalışmalara 25.03.2013 tarihinde başladı. Yenigün inşaat ile yapılmış olan ilk sözleşme 6 ay süreli olup işin toplam bitirilme süresi 5 sene

Ayçoka Göktürk Ofis Binası: Yönetim ofisi olarak 2002 yılında inşa edilmiştir.

Şişli İş Merkezi: 1 Nisan 2000’de başladığı 2700m2’lik Şişli İş Merkezi inşaatı, 8 ay gibi kısa bir sürede, 31 Aralık 2000 tarihinde tamamlandı.

Kent Art İnşaat’ın tamamladığı konut projeleri hangileri?

Kartal Emirtaş Evleri: 1 Mart 2011 tarihinde başlanan Kartal Emirtaş Evleri inşaatı 30 Eylül 2012 tarihinde teslim edildi.

Göktürk Emirtaş Evleri: 1 Mayıs 2008’de başlanan ve 32 daireden oluşan Göktürk Emirtaş Evleri inşaatı 31 Aralık 2009’da tamamlandı.

İpek Apartmanı: 31 Mart 2010’da başlanan Göktürk İpek Apartmanı inşaatı 31 Aralık 2011’de bitirildi.

Sıraevler: Göktürk’te, 15 Haziran 2006’da “kat karşılığı” olarak başlanan 24 dairelik Sıraevler projesi 31 Aralık 2007 tarihinde tamamlandı.

Vila Altınoluk: Firma, müteahhitliğini 1 Ocak 2006 tarihinde aldığı, 6 villadan oluşan Altınoluk Petek Villaları inşaatını 6 ay gibi kısa bir sürede, 20 Haziran 2006’da teslim etti.

Yeshill: 31 Aralık 2004 tarihinde “kat karşılığı” olarak başlanan, 180 daire ve 20 işyerinden oluşan Göktürk “Yeshill” Sitesi projesi, 31 Aralık 2007 tarihinde tamamlandı.

Yeşil Belgrad Evleri: 1998 yılında, “kat karşılığı” olarak başlanan 124 dairelik Göktürk Yeşil Belgrad Evleri 2001’de sahiplerine teslim edildi.

Kent Art İnşaat hangi nasıl haber konusu oldu?

Kent Art her sene 5 bin konut üretmeyi hedefliyor! (Emlakulisi.com, Haziran 2013)

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkardıkları Terra Ataşehir projesiyle sektördeki rolünü genişletmeye hazırlanan Kent Art İnşaat, her sene 5 bin konut üretmeyi hedefliyor...

İnşaat alanında 20 senesi aşkın süredir yüklenici firma olarak faaliyet gösteren Kent Art İnşaat, sektördeki rölünü genişletmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Finans Merkezi Ataşehir'de hayata geçirdikleri Terra Ataşehir projesini satışa çıkaran firma, yoluna kentsel dönüşüm projeleriyle devam edecek. İstanbul'un estetik bir görüntüye kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Kent Art İnşaat Yönetim başkanlığı Başkanı Süreyya Aydemir, "Bize İstanbul'u verin, 2 yıl içerisinde kenti yıkıp tümüyle tekrar inşa edelim" diyecek kadar iddialı altyapıları olduğunu söylüyor.

Hedef senede 5 bin konut

Hedeflerinin her sene 5 bin konut üretmek olduğunu vurgulayan Aydemir, "Terra Ataşehir projemizin yanında Erenköy'de Ala Erenköy, Suadiye'de butik bir projemiz ve Göktürk'te de yine kentsel dönüşüm bünyesinde aldığımız projeler var. Yine Ankara'da Türk turizmine katkı sağlayacak otel, hastane, rezidans ve termal tesis konseptinde bir projemiz var. Bu da hayli büyük bir proje. Bunların yanında hayata geçirmeyi planladığımız, görüşme durumunda olduğumuz projelerimiz de var. Kent Art İnşaat olarak hedefimiz her sene 5 bin konut üretmek. Önümüzdeki zamanlarda 5 bin on bin konutluk projelere de imza atmayı planlıyoruz. Her yıl yara almadan, emin adımlarla büyümeyi hedefliyoruz" dedi.

Kent Art İnşaat iletişim bilgileri nelerdir?

Adres: Merkez Mah. Cumhuriyet Cad. Cami Sok. No: 7/A Kat.2 Göktürk - Eyüp / İstanbul

Telefon: 0212 322 00 66

Faks: 0212 322 01 33

Web Adresi: www.kentart.com.tr/

Emlak Mimar