Karasu Sosyal Gelişim Merkezi'nin temel atma töreni gerçekleşti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karasu’ya kazandırılacak olan Sosyal Gelişim Merkezi projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 
 

Emlak Haberleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karasu’ya kazandırılacak olan Sosyal Gelişim Merkezi projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Karasu Aşağıincilli Mahallesi’ndeki şantiye alanında gerçekleşen programda Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanında, Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, AK Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüsten Keleş, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar ile çok miktarda katılımcı yer aldı.

Yaşayan bir merkez

Törenin açılış konuşmasını yapan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ”Karasu Sosyal Gelişim Merkezimizde çocuklarımızın eğitim göreceği sınıflar, kadınlarımız için SAMEK sınıfları, kafeterya ve yeşil alanlar bulunmakta. Sosyal Gelişim Merkezimizde 7-14 yaş arasındaki çocuklarımızın sosyal ve bireysel gelişimlerine, ailelerimize, engellilerimize ve kadınlarımıza katkı sağlanacaktır. Karasu Sosyal Gelişim Merkezi bittiği zaman 7’den 70’e bütün vatandaşlarımıza en güzel biçimde hizmet sunacaktır. Rabbim bize buralarda hayırlı hizmetler gerçekleştirmeyi nasip etsin” biçiminde konuştu.

Hizmet teşekkürü

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Sosyal Gelişim Merkezini ilçemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu başta olmak üzere bütün emeği geçen belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Karasulular bu Sosyal Gelişim Merkezi’nden önümüzdeki senelerde en güzel biçimde istifade edeceklerdir. Bugün Sayın Başkanımızdan 5 kilometre asfalt sözü de aldık. Zeki Toçoğlu demek hizmet demek, Zeki Toçoğlu demek Karasu demek, Zeki Toçoğlu demek Sakarya demek. Hepinize çok teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Karasu’ya önemli hizmetler

Başkan Toçoğlu, “Karasu’nun altyapısına çok büyük hizmetler yapıyoruz. Daha önce Sakarya Nehri’ne akan atıksuları artık arıtıyor ve nehire kirli su bulaştırmıyoruz. Karasu ve Kocaali’nin içmesuyu geleceğini garanti altına almak için ise Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi’ni inşa ettik. Çevre yatırımlarımız ve gerçekleştirdiğimiz sahil düzenlemeleri en sonunda artık Karasu sahillerinde mavi bayrak dalgalanıyor. Hükümetimizin de gerçekleştirdiği liman ve demiryolu yatırımları ile Karasu inşallah hak ettiği yerlere gelecektir” ifadelerini kullandı.

İnsana dokunacak projeler

Başkan Toçoğlu, “Biz yalnızca altyapı ve üstyapı hizmetleri değil, insanımıza dokunacak sosyal sorumluluk projeleri de üretiyoruz. Bugün de Karasu’da çok güzel sosyal projelerin üretileceği; çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza en değerli hizmetlerin sunulacağı Sosyal Gelişim Merkezimizin temelini atıyoruz. Karasu Sosyal Gelişim Merkezi takriben 5 bin metrekarelik bir alanda bina edilecek. Kapsamında 250 kişilik konferans salonu, kafeterya, çok amacıyla salon, seminer salonu, teknik ofisler ve çok amacı ile sınıflar yer alacak.”

Emlak Mimar