Köyüne dönmek isteyene arsa müjdesi

Sivas Valisi Davut Gül, Kangal Öğretmenevi'nde mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelerek, köyüne dönmek isteyenlerin arsa ile ilgili yaşadığı sorunları ortadan kaldırarak destek olacaklarını müjdeledi.

 
 

Sözlük

Sivas Valisi Davut Gül, Kangal Öğretmenevi'nde mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelerek, köyüne dönmek isteyenlerin arsa hakkında yaşadığı problemleri ortadan kaldırarak destek olacaklarını müjdeledi.

Gül, "Böyle bir iddiamız yok ama geçmiş yıllarla kıyasladığınız zaman hem taleplerinizin değiştiğini aynı zamanda her yıl bir öncekinden daha çok hizmet yaptığımızı görüyorsunuz. Geçen yıl önemli bulunan bir ölçüde köylere parke taşı tahsis ettik. Bu yıl de hem İl Özel İdaresi aynı zamanda KÖYDES programından averaj 150 bin metrekareye yakın parke taşı verilecek." dedi.

"Köyler Yaşamalıdır" projesi

Anadolu Ajansı'nda yer almakta olan habere göre, Vali Gül, Sivas İl Özel İdaresinin "Köyler Yaşamalıdır" adı altında bir proje başlattığını ifade ederek sözlerine şu biçimde devam etti; "Şehirde yaşayan ve köyüne geri dönmek isteyen vatandaşlarımız arsa hakkında sorunlar yaşamakta. Köylerimizde bu tür sorunlar yaşandığında Çevre ve Şehircilik ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Defterdarlık ve ilgili kurumlar birer kişi görevlendirdi. Olabildiği miktardai olabildiği ölçüde hızlı çözüm üretecek sistem oluşturmak istiyoruz. Sizlerin de köyünde bu tür talepler var ise bunu kaymakamlık ile İl Özel İdaresine alternatif arazileri bildirin. Amacımız ilk kısımda on bin arsa üretmek ve tüm köylerimizin buna katılmasını sağlamak."

Emlak Mimar