İzmir Buca Konutları'ndaki 23 konut 167 bin TL'den satışa çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Tınaztepe mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerindeki konutlardan 23’ünün daha satışı için ihale düzenleyecek..

 
 

Emlak Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerinde değerlendirmek üzere inşa ettiği konutlardan ihtiyaç dışı olanlarını münasip fiyatla satmaya devam etmektedir.

Buca Tınaztepe mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi üstünde yapılmış olan konutlardan 23’ünün daha satışı için ihaleye çıkılıyor. Geçtiğimiz Ocaktan sonraki ayda 52 daireyi yeni sahipleriyle buluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 112 metrekare alana sahip 3+1 dairelerin 167 bin ile 204 bin lira arasında satışa sunulacağı yeni ihale için son başvuru tarihini 8 Mart 2017 olarak belirledi.

Önce ihaleye giriş belgesi alınacak

Vatandaşlar, konut alanında oluşturulan tanıtım bürosundan hafta içi 09.30 – 12.30 ve 13.30 – 15.30 saatleri arasında bilgi alabilecek. Konutlardan almak isteyen vatandaşlar, ihale giriş belgelerini İzmir Büyükşehir Belediyesi Mesken Şube Müdürlüğü’nden temin edebilecekler. Şartname için evlerin özelliğine göre satış bedeli üstünden yüzde 3 oranında teminat bedelini ödemek gerekiyor. ne

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz Yılın ikinci ayında gerçekleştirdiği ihalede 52 daire sahibini bulmuştu. Açık artırma usulü satılan 52 daireyi almak için 201 vatandaş fiyat vermiş, belediye bu satıştan 11 milyon TL gelir elde etmişti.

Kentin her alanına yakın

Büyükşehir Belediyesi tarafından Buca'da yapılmış olan 578 konuttaki daireler, üç oda 1 salona sahip ve net 112 metrekare. Konutlar, radye temel üstüne tünel kalıp sistemi ile ısı yalıtımlı ve çift asansörlü olarak bina edildi. Kuzeyinde Buca Yedigöller Rekreasyon alanı, Buca Betontaş Kapalı Pazar Yeri ve Buca Telekom Santrali bulunan evlerin güneyinde Akşemsettin İlköğretim Okulu, doğusunda 80. Sene Betontaş İlköğretim Okulu, batısında ise Cumhuriyet Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu bulunmaktadır. Modern mimari ile deprem yönetmeliğine münasip olarak bina edilen Buca Toplu Konutları, Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’ne 2.5 km, Buca Belediyesi’ne 3 km, İzmir-Çeşme otobanına 9 kilometre mesafede. Kent içi ulaşım araçları ile de konutlara pratik olarak ulaşmak mümkün.

İzmir Büyükşehir Belediyesi

Emlak Mimar