İstanbul'daki kampanyalı konut projeleri

İstanbul'da konut kampanyaları yeni yılda hız kesmedi. Firmalar peşin ödemeye ciddi avantajlar sunarken, uzun vadede de faiz oranını minimize etti. İşte İstanbul'daki kampanyalı konut projeleri..

 
 

Projeler

Konut sektörü için 2017, bütün olumsuzluklara karşın satış rekorunun beklendiği 2016'dan değişik olabilir. Hassaten 'kur' artışının satışlar üstünde etkili olması bekleniyor. Sektör ise kampanyaları aralıksız bir biçimde sürdürüyor.

Geçtiğimiz sene ekimden sonraki ayda 1 milyon 200 bin adetlik satışla rekor sinyali veren konut satışlarının pozitif ivmesi aralıkta da sürdü. Henüz resmi rakamlar olmamasına karşın satış rakamlarının sene sonuç kısmında minimum 1 milyon 300 bin olması bekleniyor. Sektör temsilcileri yaşanan darbe girişimi ve diğer negatif olaylara karşın tarihi rekorun kırılacağını düşünüyor.

Lakin geçtiğimiz sene yaşanan beklenmedik olaylar ve bu seneye da taşınan 'kur' problemi gibi faktörler konut satışlarında zor bir sene geçirilmesine neden olacak. Bu yüzden konut alanında bu sene ciddi kampanyalar düzenlenmesi bekleniyor.

İstanbul'da konut kampanyaları yeni senede hız kesmedi. Firmalar peşin ödemeye ciddi avantajlar sunarken, uzun bir zaman sonra de faiz oranını minimize etti. Bir firma ise 'dolar bozdur' kampanyasına destek olarak kurunu tüketici lehine 4 TL'ye sabitledi. İşte İstanbul'daki kampanyalı konut satışlarından bazıları:

1) Resim İstanbul

Ortadoğu Grup projesi olan Resim İstanbul'da yüzde onbeş net indirim ve altmış ay yüzde 0.66 faiz oranı imkanı var. Proje Sancaktepe'de yer almakta.

https://www.resimistanbul.com

2) Kurtköy 360

Hanesel ve Demirbaş iş ortaklığıyla geliştirilen Kurtköy 360 projesinde iki seçenek var.İlk seçenek; yüzde 0 peşinat, yüzde seksen kredi ile yüzde 20'si teslimde ödeme şansı sağlıyor.İkinci seçenek ise; 120 ay taksit yüzde 0.70 faiz ile yüzde 20'si peşin, yüzde 80'i krediyle ödeme hakkı veriyor.

www.360kurtkoy.com

3) Moment İstanbul

Kartal'da yükselen Moment İstanbul, yüzde 25'e varan indirimler sunuyor. 1 1 dairelerin dahil olmadığı kampanya 31 Ocak'a kadar sürecek. Proje AC Yapı tarafından gerçekleştiriliyor.

http://momentistanbul.com

4) Ondörtüç Pendik

İnsay yapı tarafından Pendik'te bina edilen Ondörtüç Pendik'te ocak ayı sonuna kadar sürecek olan yeni sene kampanyası ile sıfır peşinat imkanı sunuyor. 120 aya kadar vadelendirilen ödemelerin yanında, banka kredisi ve peşin satışlarda artı olarak yüzde on daha iskonto yapılıyor.

http://www.ondortuc.com

5) Yaşam Plus

Bağcılar'da Diztaş İnşaat aracılığıyla gerçekleştirilen Yaşam Plus projesinde 4 değişik kampanya imkanı sunulmakta. İlk tercih peşinde yüzde on indirim, ikinci tercih yüzde elli peşin altmış ay faizsiz ödemeyi kapsıyor. Üçüncü tercih; yüzde 25'i peşin altmış ay 0,39 faiz oranı 3802 yüzde 0,69 faiz oranıyla 120 ay ödeme...Son tercihte ise yüzde 8 KDV alınmıyor.

http://yasamplus.com

6) Skyland İstanbul

Mart 2017’de teslim edilecek en prestijli Skyland İstanbul, kısa bir zaman devam edecek kampanyası ile müşterilerine İstanbul’un merkezinde akılcı bir yatırım fırsatı sunuyor.

http://www.skylandistanbul.com/tr

7) STRADA:

Akzirve, Bahçeşehir'de bulunan Strada Projesi’nde münasip ödeme fırsatı sunduğu yeni kampanyasını duyurdu. Yeni kampanya, banka kredili rahat ödeme modeli, uzun vadeli ve düşük oranlı ödeme fırsatıyla ayda 1.900 TL taksitle STRADA’dan ev sahibi olma imkanı yaratıyor. Dairelerin KDV dâhil 268 bin türk lirasından başlamakta olan ücretler ile satışa sunulduğu STRADA’da, yaşamak 3802 yatırım amacı ile konut sahibi olabilmek isteyenlere ek olarak 40 ay firma ödemeli vade imkânı da sağlanıyor.

www.stradabahcesehir.com

8) Onur Park Life İstanbul

Onur Park Life İstanbul yüzde beş peşinat, yüzde 20 teslimde ödeme fırsatının peşi sıra, 0,69 faiz oranıyla 120 ay vadeli ödeme avantajı sunuyor. Proje Esenyurt'ta bulunmakta

www.onurparklife.com

9) Park Residences Cadde

TL kampanyasına Kadıköy'deki Park Residences Cadde’de destek veriyor. Var olan halde 3.8 TL olan dolar kuruna karşın, projeden ev sahibi olabilmek isteyenlerin 1 doları 4 lira sayılacak. Böylelikle yatırım yapmak isteyenler belli bir oranda kar elde etmiş olacak.

http://www.parkresidencescadde.com

10) Ncadde Hayat Residence

Özyurtlar İnşaat aracılığı ile Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı’nda bina edilen Ncadde Hayat Residence'da satışlar devam etmektedir. Lansman öncesi 179 bin türk lirasından başlamakta olan ücretler ile satışa çıkarılan 204 daire ve sekiz ticari üniteden meydana gelen proje, 1 1 ve 2 1 daire türlerinde.

www.ozyurtlar.com

11) Westside İstanbul

Beylikdüzü'nde bulunan WESTSIDE İstanbul peşin ödemelerde yüzde 20 indirim sağlıyor. on bin Lira peşinat, yüzde 0.70 faiz oranı ve on yıl vade imkanı sunuyor.

http://www.westsideistanbul.com.tr

12) Terrace Mix

İnanlar İnşaat'ın Beylikdüzü'nde bulunan projesi Terrace Mix'te peşin alımlarda yüzde on indirim sağlanıyor. 2'nci bir seçenek ise 120 ay yüzde 0.53 kredi oranı...

http://www.terracemix.com/

Sur Yapı, 'Olur Olur Bal Gibi Olur' isimli konut kampanyası ile sıfır faiz, sıfır peşinat ile altmış ay vade farkı olmadan ödeme fırsatı sunuyor. İşte bu imkanın sunulduğu 9 proje:

13) Lavander

Sancaktepe’de satışına başlanan Lavender projesi, üç cephesinden yola bağlantılı olan projenin Tem otoyoluna da cephesi bulunmakta. Kuzey Marmara otoyoluna, hızlı tren hattına komşu lokasyonda alan Lavender tamamlanmak üzere olan Çekmeköy – Sancaktepe metrosunun Samandıra durağının da yanında.

http://suryapilavender.com.tr

14) Şehir Konakları

Şehir Konakları 200 milyon Türk lirası yatırım değeriyle 13 dönüm arsa üstüne Ümraniye’de bina ediliyor. Şehir Konakları konut projesi, Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı üstündeki istasyona 600 metre mesafede.

http://www.sehirkonaklari.com.tr

15) Gölbahçe Evleri

Paşaköy gişeleri, Kuzey ormanları ve TEM otoyolunun yanında bulunan Gölbahçe Evleri, Ataşehir’e takriben on dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

www.golbahceevleri.com.tr

16) İlkbahar

Sultanbeyli’de yükselen İlkbahar da Ataşehir’e on dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Aileler için yaşam kompleksi olan İlkbahar, dubleks ve bahçe teraslı daireleriyle dikkatleri üstüne çekiyor.

http://www.suryapiilkbahar.com.tr

17) Exen İstanbul

Her iki boğaz köprüsüne olan yakınlığı ile dikkati çeken Exen İstanbul’da, 10 dönümlük meyve bahçeleri ile bezeli kendine özel koru, 3 bin beşyüz metrekarelik alan üstünde yer almakta olan sosyal tesis, bin metrekarelik fun golf sahası, çocuklar için özel tasarlanan macera parkuru ve daha çokca sosyal imkân sağlanıyor.

www.exenistanbul.com.tr

18) Axis İstanbul

Axis İstanbul ofis ve AVM projesi, merkezi bir noktada ve ulaşım ağlarına yakın. A Plus ofislerin bulunmuş olduğu Axis İstanbul projesinin ön girişinde Bayrampaşa Metro İstasyonu, arka girişinde ise Demirkapı Metro İstasyonu yer almakta. Metrobüse yalnızca 600 mt uzaklıkta bulunan Axis İstanbul’un yakınındaki Bayrampaşa Metro İstasyonu vasıtasıyla Atatürk Havalimanı, Taksim-Mecidiyeköy-Levent, Aksaray-Yenikapı-Sultanahmet-Sirkeci, Üsküdar-Kadıköy-Kartal gibi şehrin önemli finans, ticaret, sanayi, turizm, eğitim, kültür ve sanat merkezleri gibi noktalarına kolay bir şekilde ulaşılabiliyor.

https://www.suryapi.com.tr/

19) Ispartakule Bahçeyaka

Ispartakule’de 220 milyon TL yatırımla Bahçeyaka Ispartakule projesinin inşası sürüyor.

http://www.suryapibahceyaka.com.tr/

20) Mirage Rezidans

Mirage Rezidans, Atatürk Havalimanı’nın yakınında, TEM otoyolu ile E5 otoyolunun arasında bulunmaktadır

www.suryapimirage.com.tr

Dünya

Emlak Mimar