İnternetten en fazla alınan mobilya “puf”

E-ticarette en az tercih edilen sektörlerden mobilya, Lazzoni’nin online markası NUEV ile adeta “tabuları” yıkıyor. Online mobilyayı tasarlayıp üreten...

 
 

Dekorasyon

Türkiye’nin ilk online mobilya firması NUEV, internetten mobilya alışveriş oranını 400’de bire çıkarmayı başardı. İnternetten azami alınan mobilya ise, Lazzoni’yi ABD’de marka yapmayı başaran firmanın 4. kuşak temsilcisi Efe Kababulut tarafından tasarlanan “box yataklı puf” oldu.

E-ticarette en az tercih edilen sektörlerden mobilya, Lazzoni’nin online markası NUEV ile adeta “tabuları” yıkıyor.
Online mobilyayı tasarlayıp üreten ve ürün yelpazesini hızla geliştiren NUEV, ARGE çalışmaları ile ürünlerini, tüketiciye uygun şekilde tasarlıyor, giderek daha da küçülen evlere uyarlıyor.

Efe Kababulut, ABD kadar artık Türkiye’de de zamanın altın değerinde olduğunu ifade ederek, kimselerin mobilya almak için bile mağaza mağaza dolaşmak istemediklerini kaydetti.

-Önce küçük ürünler alınıyor-

Kababulut, bunu değerlendiren NUEV’in girişimleri ile daha önce e-ticarette toplam binde 1 olan online mobilya satın alıcısı oranının 400’de bire kadar çıktığını, bunun NUEV’e özel olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“İnternetten mobilya almayı deneyenler hepsinden önce daha küçük ve münasip fiyatlı ürünleri tercih ediyor. Örnek vermek gerekirse başta 100 liralık bir ürün alan müşterimiz daha sonrasında oturma odasına koltuk, yatak odasına yatak, mutfağına 10 kişilik yemek masası alabiliyor. Bu bölümde tüketiciye sunduğumuz ürün seçeneği pek önemli. Küçük boyutlarda olan ama fonksiyonel ürünler öne çıkıyor. Tıpkı tasarladığım ‘box yataklı puf’ gibi. Benzer zamanda yatak olabilen bu ürün şu an NUEV’in satışlarında ilk sırada. Çok sevildiği gibi bu ürünle ilgili en ufak bir şikayet bile gelmedi.”

Efe Kababulut, açıldığında 2 kisilik yatak olabilen tek kişilik koltukların da online satışlarda büyük ilgi gördüğünü vurgulayarak, “Türk insanının çok alışık olmadığı tarzda mobilyalarla bu alanda büyük başarı elde ettik. Para vermeden iade olanağı sunduğumuz NUEV’de, orjinal tasarım, Lazzoni kalitesi, mağaza ve depo gibi giderler olmaması, iktisadi fiyat markanın hızla gelişimini sağlıyor” dedi.

Kababulut, “basit düşün, rahat yaşa, sıradanlığa sıkışmayın” sloganı ile çıktıkları yolda göstergelerin, NUEV’in Türkiye’nin çok önemli markalarından biri olacağına işaret ettiğini de bildirdi.

-Nuev

Türkiye’nin ilk ve tek online mobilya markası NUEV, ürünlerini Ankara’da 24 bin metrekarelik fabrikada, 50 senelik Lazzoni üretim tecrübesi ve garantisi ile üretiyor.

Emlak Mimar