İnşaatta moda buçuklu evler

Albert Genau Yönetim Kurulu Başkanı Adil Işıldak; inşaat ve yapı sektörünü değerlendirdi. Açıklamasında inşaat sektöründe yeni trendin camla kapanabil...

Dekorasyon

Albert Genau Yönetim başkanlığı Başkanı Adil Işıldak; yapı ve inşaat sektörü hakkında açıklamalarda bulundu. Adil Işıldak, açıklamasında, inşaat alanında yeni trendin camla kapanabilir balkonların yarım oda sayıldığı buçuklu evlerin olduğunu söyledi.

Albert Genau Yönetme heyeti Başkanı Adil Işıldak; inşaat ve yapı sektörünü değerlendirdi. Açıklamasında inşaat alanında yeni trendin camla kapanabilir balkonların yarım oda sayıldığı buçuklu evlerin olduğunu söyleyen Adil Işıldak, “Gün geçtikçe ağırlaşan iş ve yaşam şartları, artan stres, devamlı koşuşturmaca ve bir yerlere yetişme durumu, günümüz insanının durup, nefes alacağı, kendine ait özel yaşam alanlarının değerini bir kat daha arttırırken, meskenlerin gittikçe yükseldiği şu devirde, balkon ve teraslar, insanlar için çok önemli nefes alma yeri olarak düşünülüyor” dedi.

“Buçuklu evler şimdi moda”
Yapı ve inşaat sektörünün, kat bahçesi, teras bahçe, yaz-kış balkon keyfi, camla kapanabilir balkonların yarım oda sayıldığı 3+1,5 gibi farklı konseptler geliştirdiğini belirten Adil Işıldak, “İşte tam bu noktada balkonları yeni yaşam alanları haline getiren cam balkon, balkon camlama, katlanır cam sistemleri gibi adlarla adlandırılan sistemler gündeme geliyor. Bu sistemler sayesinde, balkon veya teraslar istenildiği zaman tamamen açık, istenildiği zaman tamamen kapalı hale getirirken bu fonksiyon esnekliğinin yanı sıra, camın şeffaflığı, hem görsellik hem de yetiştirilecek bitkiler için yeterli gün ışığı sağlıyor. Yeni ısıcamlı cambalkon sistem, Tiara’yı ‘Cambalkon devri bitti’ sloganıyla pazara sunduk. Sözlük anlamı itibariyle ‘Taç’ anlamına gelen Tiara, balkon camlama ürünlerinde en çok ihtiyaç duyulan ısı yalıtımı konusunda öne çıkıyor” şeklinde konuştu.

Tiaranın tekcamlı sistemlere göre 5 kata varan yalıtım vaat ettiğini dile getiren Adil Işıldak; “Bu sistem, sanılanın tersine yalnızca soğuk havaya karşı yalıtım sağlamakla kalmayıp, münasip cam seçimi ile yazları da serin balkon imkanı sunuyor. Bu sistem vesilesiyle, kimi kısımlarda 2 ay ile sınırlı kalan balkon keyfi, hangi iklim şartlarında olursa olsun, dört mevsim yaşanabilir hale geliyor. Bütünüyle paslanmaz aksam takımlarının kullanılmış olduğu sistem, Alman PFB Teknik Enstitüsü’nce yapılmış olan, hava-su geçirgenliği, rüzgar dayanımı ve güvenlik konularında yapılmış olan testlerde de üst seviye sınıflara sahip. Bu konudaki tek sertifikalı cambalkon sistemi üreticisi Albert Genau, cambalkon yaptırmak isteyen kullanıcıları, kalitesiz ve sahte ürünlere karşı bilinçlendirmeye çalışıyor. Albert Genau olarak Hindistan’dan İsveç’e 32 ülkede balkonları giydiriyor” ifadelerini kullandı.

Emlak Mimar