İş GYO’dan 3 yeni proje

Fuarda, İstanbul Finans Merkezi’nin ortasındaki projeyi ve Tuzla E5 yolu üzerinde İş Bankası için yaptıkları teknoloji merkezi ve bu kompleks içinde y...

 
 

Emlak Rehberi

İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, 3 yeni projeye başlayacağını söyledi. Bunlardan ilkinin Kartal’da yer alacağını belirten Tanes, “300 bin metrekare inşaat alanı olan projede ticari konut ve ofis projesi olacak. Konut ve ofislerin belli ölçüde 3802 toplu halde yabancılara satabiliriz” dedi.

Fuarda, İstanbul Finans Merkezi’nin ortasındaki projeyi ve Tuzla E5 yolu üstünde İş Bankası için yaptıkları teknoloji merkezi ve bu kompleks içerisinde yer almakta olan otel ve ticari alanları tanıttıklarını dile getiren Tanes, bu projenin de 2015 sonuç kısmında bitirileceğini belirtti.

Ağaoğlu’na ilgi

AĞAOĞLU İnşaat bu sene ev bir stantla fuardaki yerini aldı. Arap yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Ağaoğlu, hem kişisel alıcılar aynı zamanda yatırımcılara projelerini anlattı. Maslak 1453 projesinin yanında diğer projelerini de görücüye çıkaran Ağaoğlu, ‘Invest in İstanbul’ sloganıyla büyük bir İstanbul maketi hazırladı. Diğer yandan, Tabanlıoğlu Mimarlık da, standında, güncel projeleri ile beraber halen inşaatı süren Dubai’deki Crystal Towers projesini tanıttı.

Önce Dubai’de görücüye çıktı

ŞAHİNLER Holding’in Beylikdüzü’ndeki arsasına Uzman İnşaat, Mutlu İnşaat, Mes Turkuaz, Beyaz İnşaat ve Şahinler Holding tarafından hasılat paylaşım modeliyle uygulamaya sunulan West Side İstanbul ilk satışına Dubai’de çıktı. 74 dönüm üstünde 1200 konutun olduğu projeyi ay nihayetinde ise Türkiye’de satışa çıkaracaklarını aktaran Şahinler Holding Yönetim başkanlığı Başkanı Kemal Şahin, Türkiye’den 2 bine yakın ön talep aldıklarını Dubai’de ise blok satış talebi geldiğini söyledi. 15 bloktan oluşan projede metrekare fiyatı 2 bin dörtyüz Liradan başlamakta.

Beylikdüzü’ne talep yüksek

BURSA’daki altı bin konutluk 40 projenin sonrasında İstanbul’da 2 bin dörtyüz konutluk İstanbul Prestige Park projesine başlayan Bakyapı’nın, buradaki 22 konutunu Birleşik Arap Emirlikleri’nden Rasel Hayme Emirliği şeyhi Ahmed Al Humeyd bin Qasımi satın aldı. Şirketin Beylikdüzü’ndeki projesinden Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar büyükelçileri ve bakanlarının da konut satın aldığını açıklayan Bakyapı Yönetme heyeti Başkan Yardımcısı Ferhat Bakgör, Prestige Park’ın yüzde 5’ini yabancılara satacaklarını açıkladı.

700 konutluk teklif aldı

EROĞLU Gayrimenkul, Skyland ve Harmony Towers projelerini tanıttı. Nurettin Eroğlu, Seyrantepe’deki karma proje Skyland İstanbul’daki evlerin yüzde 30’unu ofislerin de yüzde 15’ini sattıklarını belirtti. Skyland İstanbul’daki otel için Körfez’den bir otel zinciriyle görüştüklerini belirten Eroğlu, Skyland projesinin hepsine teklif geldiğini açıkladı. 1000 konutluk projede 300 konutun Türkiye’de satıldığını belirten Eroğlu, 700 konut için teklif aldıklarını açıkladı.

Emlak Mimar