Hundertwasser Evi

Hundertwasser Evi, Viyana’da inşa edilmiştir. Ressam Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanmıştır. Viyana’nın en ünlü yapısıdır.

 
 

Mimarlık

Hundertwasser Evi nerede?

Viyana’da yer almakta olan bu ev, Avusturyalı sanatçı Friedensreich Hundertwasser tarafından yapılmış olan bir apartmandır. Landstrasse’deki Hundertwasserhaus (Yüzsular Evi,) Kegelgasse 34-38 numaradadır.

Hundertwasser Evi özellikleri nedir?

-Bu evde düz öğe kullanılmamıştır.

-Zemin engebelidir.

-250 adet ağaç ile terasları yeşillendirilmiştir.

-Binada toplam 52 adet daire ve 4 adet dükkân vardır.

-Teras büyük bir bahçeyi andırmaktadır.

Hundertwasser Evi - emlakmimar.com

Friedensreich Hundertwasser, ev hakkında ne söylemiştir?

Friedensreich Hundertwasser, Viyana’da yer almakta olan bu ev hakkında şu yorumda bulunmuştur: “Ressam özgür olmak istediği evler ve mimariler hayal eder ve bunları da gerçekleştirir."

Hundertwasser Evi’ne nasıl gidilir?

U2 Schottentor durağında inip Sigmund Freud parkını ve hemen yanı başındaki Votiv Kilisesi'ni görebilirsiniz. 3802 Parlamento binasının oralardaysanız 5 dk lik bir yürüyüş uzaklığında. Parlamento binasına sırtınızı veriğinizde solda kalan tarafa direk olarak 5 dk yürürseniz ulaşırsınız.

U2 Schottentor durağında inip önerilenleri yapınca hemen oradaki tramvay durağından her 6 dakikada bir gelen 1 numaralı tramvaya binip Hetzgasse'de ineceksiniz. Ardından ya tabelaları takip edebilirsiniz 3802 birilerine sorabilirsiniz.

Emlak Mimar