Himalaya tuzu lambaları hakkında bilmediğiniz 10 şey

Himalaya tuzu lambaları etrafa yaydıkları enerji sayesinde bizi rahatlatıyorlar. Son zamanlarda popüler olan bu tuz lambaları almadan önce dikkat etme...

 
 

Emlak Rehberi

Evlerimizi sürekli bir şekilde eşyalar ile dolduruyoruz. Bir zaman sonra ise bu eşyaların arasında nefes alamayıp bizi rahatlatacak eşya arayışına başlıyoruz.

Himalaya tuzu lambaları etrafa yaydıkları enerji sayesinde bizi rahatlatıyorlar. Son zamanlarda popüler olan bu tuz lambaları almadan önce dikkat etmemiz gereken birkaç nokta bulunuyor.
1980’lerde günümüze geldiler
İlk kez 80’li yıllarda ortaya çıkan tuz lambaları uzun süredir unutulmuştu. Günümüzde teknolojinin her geçen gün hızla gelişmesi ve etrafımızdaki radyasyon seviyesinin artması tuz lambalarını yeniden hayatımıza getirdi.
Havayı temizliyorlar
Bulundukları odadaki havayı temizleyen tuz lambaları, sağlık açısından oldukça yararlı. Bu sayede ruh halinizin ve alerjilerinizin iyileşmesine yardımcı olurlar.
Pembe renk artıkça kalite de artıyor
Lambanız açık pembeyse ya da taşta görünür siyah birikintiler varsa kristaliniz muhtemelen daha düşük kaliteli bir tuzdan çıkarılmıştır. Bu lambaları alırken renklerine dikkat etmeyi unutmayın.
Yangın tehlikesine karşı dikkatli olun
Bazı lambalardaki anahtarlar aşırı derecede ısınarak yangın riskini ortaya çıkarabiliyor. Lambanızı güvendiğiniz bir markadan almaya özen gösterin.
Neme dayanıklı bir yüzey bulun
Negatif iyonlar havadaki nemi çektiği için lambanızı kullandıktan sonra üzerinde tuz veya su halkası bulabilirsiniz. Bunu engellemek için lambanızı neme dayanabilecek bir yüzey üzerinde tutun.
Farklı boyutlarda lambalar
Büyük bir odanın havasını temizlemek için tabi ki büyük bir lambaya ihtiyaç duyacaksınız. Farklı boyutları bulunan lambaları odanıza uygun olarak seçmeye dikkat edin. Aldığınız minik bir lamba, salonunuzdaki havayı temizlemeye yetmeyecektir.
Gece lambası olarak kullanın
Eğer bir gece lambasına ihtiyacınız varsa bu ihtiyacınızı himalaya tuzu lambaları ile giderebilirsiniz. Kitap okumak veya yazı yazmak için yeterli ışığı yayan bu lambalar sizin için ideal bir gece lambası görevini görecektir.

Emlak Mimar