“Hırsızlığa karşı 5 yıl garanti”

Çelik kapı sektörünün başarılı ismi Sur Çelik Kapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, Türkiye’de en çok işlenen suçun hırsızlık olduğuna dikk...

 
 

Emlak Rehberi

Sıklıkla rastlanan hırsızlık çeşitleri yüzde 25,56 ile evden hırsızlık, yüzde 13,80 ile iş yerinden hırsızlık olarak açıklandı.

Çelik kapı sektörünün başarılı ismi Sur Çelik Kapı’nın Yönetme idaresi Başkanı Yalçın Pekgüzel, Türkiye’de en çok işlenen suçun hırsızlık olduğuna dikkat çekerek, kapı güvenliğinden kaynaklanan eksikliklerin hırsızlık suçlarının artmasında etkili olduğuna dikkat çekti. Pekgüzel, “Güvenlikte en önemli basamağı kapılar oluşturuyor. Kullanılan kapının ve kilidin kalitesi hırsızlığa karşı kalkan görevi görüyor” dedi.

Türkiye’de mala karşı işlenen suçlarda hırsızlığın yüzde 81,1 gibi büyük bir orana sahip olduğunu açıklayan Pekgüzel, “Hırsızlık olaylarının çoğu ev ve işyerlerinde gerçekleşiyor. Artan rakamlarla da gözleri güvenlik sistemlerine çeviriyor. Aslına bakarsanız güvenliğin sağlanmasındaki en önemli adımlardan biri doğru kapı tercihidir. Malzemesi yanlış olan, içinde uygun kilit mekanizmasının bulunmadığı ve genellikle çok uzun yıllardır kullanımdan kaynaklanan tahribat sonucu iş görmez hale gelen kapılar; ev ve işyerlerinde büyük güvenlik eksikliklerini doğuruyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’de en fazla işlenen suç hırsızlık

Türkiye’de yaşanan asayiş olaylarının takriben dörtte birini hırsızlık suçlarının oluşturduğuna dikkati çeken Pekgüzel, “meydana gelmekte olan hırsızlık suçlarında ilk sırayı, evden hırsızlık suçları oluşturuyor. Sonrasında da iş yerinden hırsızlık suçları geliyor. Sürekli rastlanan hırsızlık çeşitleri yüzde 25,56 ile evden hırsızlık, yüzde 13,80 ile iş yerinden hırsızlık. Her sene büyüyen bu rakamlar endişeleri yanında getiriyor. Yüksek güvenlik gerektiren bu hallere karşı da kalkan olabilecek kapılar tasarlanıyor” açıklamasında bulundu.

Dünyada hırsızlığa karşı garanti veren ilk firma; Sur Çelik Kapı

Bu bilinç ışığında Sur Çelik Kapı olarak tasarım ve yüksek güvenliği birlikte sunduklarını belirten Sur Çelik Kapı Yönetim başkanlığı Başkanı Yalçın Pekgüzel, “Sur Çelik Kapı olarak çelik kapı alanında dünyada en fazla patente sahip markayız. Hırsızlığa karşı 5 sene garanti sözümüz de bunlardan biri. Dünyada hırsızlığa karşı garanti veren tek firma olduk. Artan hırsızlık rakamları göz önünde bulundurulduğunda da Sur Çelik Kapı akla ilk gelen isim oluyor. Çünkü sağlam ve dayanıklı kapı her evin ihtiyacıdır. İnsanlar gece uyuduklarında, 3802 kapılarını kilitleyip evden çıktıklarında, tedirgin olmamalılar. Bunu yapmak için araştırma yaparak ve araştırma nihayetinde bulduklarımızı geliştirerek çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Emlak Mimar