Gültepe Spor Tesisi'nde temel atıldı

İzmir Konak yatırımlarından olan Gültepe Spor Tesisi'nin temeli atıldı. Temel atma törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediye meclis üyeleri katıldı..

 
 

Emlak Haberleri

İzmir Konak'ta kente değer katan yatırımlara biri olan Gültepe Spor Tesisi'nde temel atıldı. Konak Belediyesi tarafından Gültepe Semti’nde bina edilecek olan dev spor tesisinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Konak Belediyesi sporcuları ile semt sakinleri katıldı.

Milliyet Gazetesi'nde yer almakta olan habere göre, temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, seçim çalışmaları esnasında Gültepeli gençlerin ve çocukların kendisinden ilk istedikleri şeyin bir spor tesisi olduğunu belirterek bir hayali gerçekleştirmekten duydukları mutluluğu anlattı.

Pekdaş, “Biz onlara verdiğimiz sözü tutuyoruz şimdi. Bu tesisin peşi sıra Halkapınar’da da bir halısaha yaptık, Yağhaneler’de Jandarma’nın bulunmuş olduğu yeri TOKİ’den satın aldık orada bu tesislerin devamını getireceğiz. Göreve geldiğimizde 22 olan semt merkezi, spor merkezi, kültür merkezi sayımızı 46’ya çıkardık. Biz Konaklılar olarak birbirimize iyi gelerek yaşamımızı sürdürmemiz gerekiyor. Bunu yapmak için bu merkezler o kadar işe yarıyor ki bunları çoğaltmak görevimiz” diye konuştu.

Emlak Mimar