Ferko Line, İş Hayatında Konfor ve Prestiji Yeniden Tanımlıyor

120 milyon TL'lik yatırım

 
 

Projeler

Gayrimenkul sektörüne kazandırdığı nitelikli projeler ile sektörde kendisine yer edinen Ferko, İstanbul'un ticaret merkezlerinden Kağıthane'de inşa ettiği yeni projesi Ferko Line'ı düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı.

120 milyon TL'lik yatırım

105 bin metrekare toplam inşaat alanında 4 blok olarak bina edilen, kapsamında 192 ofis, 38 adet ticari alan ve 173 oda kapasiteli Four Points by Sheraton Oteli'ni bulunduran Ferko Line'ın ofisleri Almanya'nın 150 senelik prestijli mobilya markası Walter Knoll'un imzasını taşıyacak. Ferko Line'ın lansman toplantısında konuşan Ferko Yönetme idaresi Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, 120 milyon dolarlık toplam yatırım bedeli olan projeyi 2018'in son çeyreğinde tamamlayacaklarını söyledi. Ferko Line projesinde ofis büyüklükleri 166 - 1664 metrekare arasında.

Ferko'un 25 senesi aşkın süredir sektöre öncülük eden projeler ürettiğini söyleyen Gökçe Meriçten, projede 5 senede 120'den fazla uluslararası tasarım ödülüne layık görülebilen Walter Knoll ile bir araya geldiklerini ve projelerinin Walter Knoll dokunuşları ile hayata bulacağını söyledi.

Four Points by Sheraton ile çalışmak mutluluk verici

Daha önce Four Points by Sheraton ile İmes Park projesinde bir araya geldiklerini hatırlatan Meriçten, Marriot & Starwood Grup Otelleri'ne ait Four Points by Sheraton ile tekrardan çalışmanın mutluluk verdiğini söyledi. Gökçe Meriçten, 'Four Points by Sheraton, 173 odası, 7 toplantı salonu ve 688 metrekare genel kullanım alanıyla konaklama, özel toplantılar için tasarlanan lüks salonlar ve hizmet kalitesiyle değişik alternatiflerin bulunmadığı bölümde iş hayatı için prestijli bir seçenek olacak'

Büyükdere Levent aksının doygunluğa ulaşmasının sonrasında bölümde yer almakta olan sanayi alanlarının, imar planlarındaki değişiklikler sonucu kent merkezi dışına taşınması ile Kağıthane'nin cazibesinin arttığını söyleyen Ferko Yönetim başkanlığı Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, Ferko Line projesinin 'ikibin onsekiz senesinde hizmete girecek Kağıthane-Mahmutbey Metro İstasyonunun Kağıthane durağına yalnızca 1 km mesafede yükseldiğini söyledi.

Huzur Dolur Bir Çalışma Ortamı Vadeden Ferko Line Ofis Fiyatları 11 bin yediyüz elli Türk lirasından başlamaktadır

Ferko Line projesindeki ticari alanların metrekare satış fiyatı 9 bin dolar - 12 bin dolar aralığında farklılık gösteriyor. Ofislerin metrekare satış fiyatı ise 3 bin yediyüz elli dolar (11 bin yediyüz elli TL) başlıyor.

Kağıthane'nin tam merkezinde ana cadde üstünde 300 metre boyunca uzanan Ferko Line, Ferko Sanat Koleksiyonu'nun en seçkin eserlerinden özenle oluşturulan heykel bahçeleri, yürüme alanları ve keyifli dinlenme alanlarıyla huzur dolu bir çalışma ortamı yaratıyor.

'Binaya ruh katmak gerekiyor'

İnşaat sektörünün Türkiye'nin lokomotif sektörü olduğunu ifade eden Ferit Meriçten, mimari ve değer olarak İstanbul'a değer katmak istediklerini, yalnızca bina yapmakla olmadığınu söyledi ve ekledi: 'binaya ruh katmak gerekiyor. İnsanlar boş zamanları iyi geçirmiş olduğu zaman işine daha iyi motive oluyor. Bu başarabildiğimizi ve Ferko Line projesinin başarılı olacağına inanıyorum'

Hedef Kitle; Levent, Maslak Aksı

Ferit Meriçten, Kağuthane'nin gelişen bir bölüm olduğunu ve fiyatların Levent ve Maslak'a göre daha ideal olduğunu söyledi. Hedef kitlelerinin Levent ve Maslak aksı olduğunu belirten Ferit, yeni meskenlerin gelişmiş altyapısı ve mimarisi ile dikkat çektiğini, kendilerinin de uzun senelerdir sektörde edindikleri tecrübeleri bu projeye yansıttıklarını o yüzden oradaki müşterileri projelerine çekebileceklerini belirtti.

"Çekmece Proje Yapmıyoruz"

Ferko Yönetme idaresi Başkanı Ferit Meriçten, emlak sektörünün moda olduğunu o yüzden değişik sektördeki girişimcilerin de gayrimenkul sektörüne giriş yaptığının altını çizerek 'bazı projelerle yatırımcının sektör tecrübesi olmadığından projeye müdahil olamıyor. biz senelerdir bu işi yapıyoruz. Teşhisi yaparak, tedaviyi buna göre yapıyoruz' dedi. 'Biz çekmece proje yapmıyoruz' diyen Ferit Meriçten, bu sözünü 'Anadolu da kullanılan tabirdir. Eskiden imar planları bir kere yapılırdı. Şimdiki gibi devamlı değişmezdi. O zaman bugün ki kadar mimar da yoktu. Kafalarına göre projeyi çizer çekmeceye atarlardı ve zamanı gelince de çıkartır projeyi yaparlardı. Biz böyle 'Çekmece proje' yapan bir firma değiliz.

Ferko'dan 4 Proje Daha Geliyor

'ikibin onyedi senesi içinde 4 proje daha lansmanını yapacağız' diyen Ferit Meriçten, arsa alımlarının yapıldığını arsalar büyütüldüğünü söyledi. Meriçten yeni projelerin lokasyonu olarak; Levent, Göktürk bölgesini işaret etti: 'Göktürk'teki 2b arazisi. Bu projemize 2017 Eylül ayı gibi başlamayı planlıyoruz. 2017'de bunlarla beraber 4 yeni projeye başlayacağız'

'40 metrekare ofis kimseye yetmiyor'

Bölümde arzın arttığını, arz arttıkça şahısların daha seçiçi olduğunu belirtti. Ofis projelerinin yatırımcıya yönelik inşa edildiğini 40 metrekare ofisin hiç kimseye yetmeyeceğini belirten Ferit, kişilerin tercihine göre dizayn edilecek, münasip fiyattan satışa çıkan ofislerin daha tercih edilir olacağını söyledi.

Ofis Kiraları 20-25 Dolar Seviyesinde

Proje içindeki oteli 30 milyon dolara sattıklarını ifade eden Meriçten, ofislerin kiralama bedelleri hakkında: 'altyapı yatırımları ile bölüm gelişiyor. Ofis kiralarının 20-25 dolar seviyesinde seyredeceğini düşünüyoruz' dedi.

Emlak Mimar