Fadıl Akgündüz’den ‘7 yıldızlı haciz’ yanıtı

İşadamı Fadıl Akgündüz, Mega Center Gıda Yapı Kooperatifi’nin eski ve yeni yönetimi arasındaki çekişmeler nedeniyle Caprice Gold’taki bazı devre mülkl...

 
 

Emlak Rehberi

Fadıl Akgündüz, bugün yayınlanan Caprice Gold’a haciz geldiği yönündeki haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

İşadamı Fadıl Akgündüz, Mega Center Gıda Yapı Kooperatifi’nin eski ve yeni yönetimi arasındaki çekişmeler sebebi ile Caprice Gold’taki bazı devre mülklerin haciz konusu olduğunu fakat bunun toplam içinde çok küçük yer tuttuğunu söyledi. Devremülk sahipleri açısından bir problem olmadığının özellikle üzerinde duran Akgündüz, hukuki olarak her çeşit girişime devam edeceklerini kaydetti.

Fadıl Akgündüz, bugün yayınlanan Caprice Gold’a haciz geldiği yönündeki haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

Mega Center Gıda Yapı Kooperatifi tarafından genel kurul kararı ve yapılmış olan yasal ihale ile Hazinedaroğlu AB Yapı Şirketi’ne satılan arsayı daha sonrasında Caprice Gold A.Ş’nin satın aldığını belirten Akgündüz, bu alımla Hazinedaroğlu Şirketi’nin ihale gereği kalan son 3 milyon dolarlık ödemesini de devraldığını kaydetti.

Bu zaman zarfında Mega Center Gıda Yapı Kooperatifi’nde yönetimin değiştiğini ifade eden Akgündüz, yeni yönetimin seçim sırasında üyelerine birçok gerçek dışı ve afaki taahhütlerde bulunduğunu iddia etti. Yeni yönetimin gerek Caprice Gold, gerek Forum İstanbul Alış Veriş Merkezi ve gerekse Bayrampaşa Belediyesi aleyhinde davalar açtığını ve lakin bu davalardan bir sonuç alamadığını vurgulayarak şu şekilde devam etti:

“Bu davalar çerçevesinde satışın daha yüksek bedelle olması gerektiği iddiası ile Caprice Gold’un 3 milyon dolarlık kalan ödemesini reddetmiş ve konuyu hukuki zemine taşımıştır. Arsa satışının Genel Kurul’da alınan kararlar çerçevesinde ve tahmin edilen değerin üzerindeki bir bedelle gerçekleşmiş olması hasebiyle bedeli artırma gayretleri boşa gitmiştir.

Sonuç itibarı ile Caprice Gold’a ait toplam 120 bin adet devre mülkten yalnızca 63 adetinin satışı için kooperatif talepte bulunmuş ve buna dahi itiraz edilmiştir. Yani devre mülk sayısının çok küçük sayısını ilgilendirebilecek bir hal vardır. Kooperatif yeni yönetimi ile eski yönetiminin çekişmelerine şirketimizin karıştırılmasının tek sebebi şirketimizin adının medyatik olmasıdır. Yeni kooperatif yönetiminin eski yönetimle bir hesaplaşması var ise bunu daha etik bir biçimde yapmasını tavsiye ederiz. Bundan 2.5 sene önce bizzat ben Koperatifin Yeni Başkanı Çamur Ali Topuz’a 3 milyon dolarlık ödemeyi yapmayı teklif etmiş lakin kendisinden buna red cevabı almıştım. Bu hareketinin bedelini Sayın Çamur Ali Bey üyelerine nasıl izah edecektir acaba?”

Akgündüz, Caprice Gold devremülk sahiplerine de çağrıda bulunarak, “Ne aldıkları devre mülkler ne de tapuları hakkında bir sorun yoktur. Aylık gelirleri şimdiye kadar olduğu gibi sağlıklı biçimde devam ediyor. Caprice Gold Sarayı’nın kaba inşaatı bitmiş ve cephe kaplaması büyük oranda yapılmış olup, sarayımız 2014 senesi nihayetinde bitirilecektir” dedi.

Emlak Mimar