Erguvan Premium Residence’da satışlar başladı

Basın toplantısında konuşan Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, uzun zamandır hazırlıkları sürdürülen Erguvan Premium Residence'ın çok özel l...

 
 

Projeler

Erguvan İnşaat'ın Pendik Kurtköy'deki beşinci projesi olan Erguvan Premium Residence projesi, Erguvan İnşaat'ın yönetici ortağı Emre Maraşlı ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısıyla birlikte resmi satış sürecine başladı. Kurtköy'de Ankara Caddesi üzerinde bulunan 10 bin 350 metrekare büyüklüğündeki arsada 9 katlı 2 blok halinde inşa edilecek olan proje; 1+1'den 4+1'e kadar seçenekler sunulan 284 konuttan ve ticari ünitelerden meydana geliyor.

Satış fiyatlarının 295 bin TL ile 1 milyon 150 bin TL arasında değiştiği Erguvan Premium Residence projesinden 1.910 Liradan başlayan aylık ödemelerle konut sahibi olmak mümkün. 1 şubat 2016'da başlayan proje inşaatının çok hızlı bir şekilde nisan 2017'de tamamlanması planlanıyor.

Basın toplantısında konuşan Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, uzun zamandır hazırlıkları sürdürülen Erguvan Premium Residence'ın çok özel lokasyonundan dolayı yatırım garantisini içinde barındırdığını söyledi. Maraşlı sözlerine şöyle devam etti: ''Erguvan Premium Residence; Türkiye'nin geleceğinin üretildiği, inovasyon merkezi Teknopark İstanbul'un hemen dibinde yükseliyor. Teknopark İstanbul'un iki yeni etabı çok yakın bir zamanda faaliyete geçti ve yeni etapların etkisi yakında hissedilmeye başlanacak. Ayrıca Erguvan Premium Residence, Sabiha Gökçen ve HABOM'a 3 dakika mesafede yer alıyor, 11 büyük firma merkezi, 5 üniversite kampüsü ve metro durağının yakınında yükseliyor. Teknopark, Sabiha Gökçen, HABOM; üniversiteler ve firmalardan dolayı 5 yıl içerisinde 150 bin personel Kurtköy'e yerleşecek. Buna karşılık inşaatı devam edenler dahil bölgedeki konut sayısı en fazla 30 bini buluyor. Bölgenin nitelikli konut açığı kısa zamanda karşılanacak gibi görünmüyor. Erguvan markasının gücüyle desteklenen, yatırımda geleceği garanti eden lokasyonda yükselen, detayları alıcının istekleri ile şekillenen, mimarisi, kalitesi, çevreye saygılı tutumu ile Erguvan Premium Residence, hiç bir şekilde satış ve kiralama kaygısı taşımıyor. Bu projenin detaylarını geçen yıl gerçekleştirdiğimiz eğilim yoklaması ile belirledik. Buradaneolsun.com üzerinden yaptığımız eğilim yoklamasına 12 bin kişinin katılması, projeye duyulan güvenin ilk kanıtı oldu.''

Gayrimenkulde her sene asgari yüzde 25 değerlenen Kurtköy'deki konut yatırımlarının İstanbul ortalamasının üstünde primlendiğini de hatırlatan Emre Maraşlı, ''Anadolu Yakasında Maltepe'den Dilovası'na kadar olan bölümde yaşanabilecek, en planlı, en rahat, en güvenli bölümlerin başında Kurtköy geliyor'' dedi.

Emre Maraşlı, beyaz yakalı çalışanları hedefleyen projedeki ödeme planlarının da, 1.910 türk lirasından başlaması planlanan aylık taksitler gibi münasip modellerle ev sahibi yapmaya yönelik olduğunu ifade etti.

Projedeki sosyal tesisler Müşteri adaylarının isteklerine göre, sürdürülebilirlik, maliyet ve yaşam kalitesi dikkate alınarak özenle seçilerek en verimli sosyal tesisler olarak tasarlandı. AyrıcaErguvan Premium Residence, çevre dostu LEED Gold sertifikası adayı olarak yeşil bina hedefi ile projelendirildi.

Bu yönüyle Kurtköy'ün ilk Gold sertifikalı, yüksek standartlı çevre dostu konut projesi olarak dikkati çeken Erguvan Premium Residence, atık gri suyun tekrar kullanılması, enerji tasarruflu araçlar ve metodlarla çevreye ve kentin sürdürülebilirliğine olan saygısını da gösterecek.

Emlak Mimar