En Güzel Banyo Tasarımları

Banyonuzun kullanım alanına göre en iyi tasarımı gerçekleştirerek; duşa kabin, küvet, lavabo, renk, seramik ve ayna gibi tüm ayrıntıları özenle seçtiğinizde banyonuz, evinizin en özel ve keyifli alanlarından biri haline gelebiliyor...

 
 

Dekorasyon

Evlerde genellikle salon, oturma odası, mutfak ve yatak odası dekorasyonları gerçekleştirildiği gibi son dönemlerde en güzel banyo tasarımları örnekleri ile banyo dekorasyonlarına da çok büyük bir önem veriliyor. Banyolar, özellikle sabahları uyandığınızda yüzünüzü yıkamak ve Ilık bir duş almak için tercih ettiğiniz alanlar olarak iyi bir tasarıma sahip olduğunda, huzurlu ve güçlü bir güne başlamanızı sağlıyor. Banyonuzun kullanım alanına göre en iyi tasarımı gerçekleştirerek; duşa kabin, küvet, lavabo, renk, seramik ve ayna gibi tüm ayrıntıları özenle seçtiğinizde banyonuz, evinizin en özel ve keyifli alanlarından biri haline gelebiliyor.

İşte En Güzel Banyo Tasarımları - emlakmimar.com

Türkiye’de son yıllarda oldukça artan bir ilgiyle en güzel banyo tasarımları ev dekorasyonlarında önemli bir yeri oluşturuyor. Ev hayatının en önemli ve mahremiyetinin korunması gereken en özel bölgesi olan banyolar, hem temiz hem de estetik bir görünüme sahip olarak ev kullanımında sağlık ve huzur oluşturuyor. Banyolarda uygulanan tasarım işlemlerinde en önemli ayrıntılardan birini de banyonun ışık alma açısı ve bölgesi oluşturuyor. Genellikle banyo tasarımları gerçekleştirilirken en önemli özellik olarak, sıra dışı fikirler ve farklılıklar göz önünde bulunduruluyor. Onlarca farklı örneğini görebileceğiniz ilginç banyo tasarımları arasında, beklenmedik aksesuarlar ve mobilyalar ile karşılaşabiliyor ve cesur kullanımlar görebiliyorsunuz.

İşte En Güzel Banyo Tasarımları - emlakmimar.com

Kreatif Fikirler İle En Güzel Banyo Tasarımları

Evinizde özellikle geniş bir kullanım alanına sahip banyolarda, yaratıcı fikirler kullanılması ile birlikte en güzel banyo tasarımları sağlanması mümkün oluyor. Örneğin, ahşap kaplama yapılmış bir banyoda tavandan gelen ışığın kullanılması ile birlikte banyonun aydınlatması çok daha doğal bir şekilde sağlanırken, kapalı havalarda bile doğal bir ışık alınması sağlanabiliyor. Bazı insanlar, banyolarında ve hatta evlerinin tüm bölümlerinde klasik ve ihtişamlı bir tasarım isterken, bu uygulamanın yapılması için banyolarda eski konakların ihtişamı da sağlanabiliyor. Banyo içerisinde ahşap çerçeveli eskitilmiş bir ayna, lüks kristal ışıklandırmalar ve mermer bir banyo tezgahı ile duvar kaplamaları bu ihtişamı sağlayabiliyor.İşte En Güzel Banyo Tasarımları - emlakmimar.com

Bazı ev sahipleri ise banyolarının, evin diğer odalarında olduğu gibi manzaraya sahip olmasını da talep edebiliyor. Bu noktada, en güzel banyo tasarımlarıaynı zamanda deniz veya göl manzarasına ya da şehir manzarasına da sahip olabiliyor. Çok yüksek katlı rezidans yapılarında veya deniz manzaralı ve önü açık yapılarda banyo tasarımları gerçekleştirilirken, sade ve zarif tasarımlar manzara ile birleştirilerek, oldukça uzun vakit geçirilebilecek ve huzurlu banyolar sağlanabiliyor.

Banyolarda çok eski zamanların havasını yaşayabilmek ve bir klasik olarak hamam kullanımı gibi bir görüntü oluşturmak için vintage tarzı kullanılarak, küvet 3802 duşa kabin yerine eski zamanların duş tekneleri ve kurunları da tercih edilebiliyor. Bu nostaljik tasarım gibi banyolarda antikanın şıklığı ve kendine özel özel görüntüsü de tercih edilebiliyor.

İşte En Güzel Banyo Tasarımları - emlakmimar.com

Yeni Devirde İlgi Çeken En Güzel Banyo Tasarımları

İnsanlar, evlerinin dekorasyonuna çok önem verdikleri için en güzel banyo tasarımları çok daha ilgi çekici görüntüler de oluşturabiliyor. Türkiye’de bu konuda önemli çalışmalar gerçekleştiren iç mimarlar ve tasarım firmaları bulunurken, banyosunu daha yaratıcı ve estetik bir hale getirmek isteyen insanlar bu kişilerle çalışabiliyor. Örneğin, deniz veya şehir manzarasına sahip olan banyolar gibi yazlık veya dağ evlerinde de orman manzarasına sahip ve etrafı camlarla çevrili bir banyoya rastlayabiliyorsunuz. Özellikle klasik olarak tercih edilen duvara monte edilmiş ve duşa kabin ile kapatılmış küvetler yerine, banyonun açık alanında bağımsız bulunan kuvvetler ve ebeveynler için 2 adet kullanılan lavabolar da tercih edilebiliyor. Ahşap tasarımlar, yer döşemelerinde tercih edilen farklı ve yaratıcı desenler ya da banyolarda kullanılan koltuk, masa veya TV gibi eklentiler banyo tasarımlarını daha renkli bir hale getirebiliyor.

Emlak Mimar