Emlak Konut’tan, 4 ayda 2.882 adet satış

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) son 11 yılda 100 bin bağımsız bölüm ür...

 
 

Emlak Rehberi

Yılın ilk 4 ayında 2 bin 882 adet bağımsız kısım satışı gerçekleştiren Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı, kaliteli ve güvenilir yatırım olanakları sağlamayı sürdürüyor. Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı, Anadolu’ya açılma politikasını ise Başkent Ankara üstünden sürdürüyor.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) son 11 senede yüz bin bağımsız parça üretimine imza attı. Gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına 2015 senesinde artan bir hızla devam edecek olan Emlak Konut, sene sonuç kısmında 12 bin bağımsız kısım karşılığında 6.7 milyar TL etrafında ciro elde etmeyi hedefliyor. Halen yüz bin adet olan projelendirilmiş ve ihalesi yapılmış bağımsız kısım sayısını ise 2023 senesi sonu itibarı ile ikiyüz elli bin adete ulaştırmış olmayı planladıkları bilgisini veren Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum, “Emlak Konut’un marka güvenirliğini devam ettirmek adına bütün gücümüzle çalışıyor, Türkiye adına başarıları ile anılacak, küresel bir oyuncu olma hedefimize her geçen gün birazcık daha yaklaşıyoruz. Emlak Konut olarak her sene önceki seneye göre hedeflerimizi büyüterek sektöre, ekonomiye ve yatırımlarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul’a rakip olma yolundaki Ankara’da da markalı konut projeleriyle kaliteli ve güvenilir yatırım olanakları sağlamayı hedefliyor. Başkent üstünden Anadolu’ya açılmayı planlayan Emlak Konut GYO’nun, en son Ankara’da imza attığı rekor ‘Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’ ihalesiyle de özel olarak Anadolu’da geliştirilecek projeler hakkında bilgi veriyor. Başarılı ihalenin ikinci oturumunda azami teklifi olarak 1 milyar 258 milyon 365 bin türk lirası gelmiş ve Emlak Konut GYO’dan yapılmış olan açıklamada ortaklığın, 4 milyar 194 milyon 550 bin lira ile arsa satışı karşılığı satış toplam geliri içerisinde rekor denebilecek azami teklifi vermiş olduğu belirtilmişti. İstanbul’a rakip şehirler ve projeler ile başta Ankara olmak üzere Anadolu’nun bütün illerine girmeyi planlayan Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı, ihalelerine gelen teklifler ile de başarısını ortaya koyuyor.

Emlak Mimar