Emlak Konut Bizim Mahalle projesi geliyor

Eski mahalle yaşamını İstanbul’da yeniden hayata geçirmek isteyen Emlak Konut GYO, Bizim Mahalle projesini Türk mimarisine ugyun olarak tasarladı. Biz...

 
 

Projeler

TOKİ iştiraki Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı, senelerdir özlemini çektiğimiz sıcak mahalle yaşamını Bizim Mahalle projesi ile uygulamaya sunuyor. İstanbul Küçükçekmece’de bina edilecek olan proje, 1 milyon metrekarelik bir alanda yükselecek.

Eski mahalle yaşamını İstanbul’da yeniden hayata geçirmek isteyen Emlak Konut GYO, Bizim Mahalle projesini Türk mimarisine ugyun olarak tasarladı. Bizim Mahalle projesi her yaştan insanın faydalanabileceği sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk oyun alanlarına, sağlık tesislerinden kütüphaneye, eğitim tesislerinden festival alanlarına, resmî kurumlardan ata sporları merkezine, kent müzesinden el sanatları merkezine, spor tesislerine kadar olan faaliyet alanlarıyla gece gündüz yaşayan bir mahalle oluyor.

Emlak Konut gayrimenkul yatırım ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum, Küçükçekmece’de yükselecek olan Bizim Mahalle projesi hakkında bilgi verdi:

“Emlak Konut olarak yalnızca konut yapmanın ötesinde türkiyede daha iyi koşullarda kimselerin hayat süreceği sosyal yaşam standartlarını arttıran daha sağlıklı, güvenli projeler geliştirmenin yanında kültürel değerlerimize sahip çıkmak hedefi ile yola çıktık. Bu kapsamda Bizim Mahalle projemiz, özümüzde olan o mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu bizlere yoğun bir biçimde yaşatacak. Bu projede geçmişten gelen mirasımızı yeni nesillere taşımak için, sosyal birlik duygusunu ve özlenen mahalle yaşamını en üst seviyede sunmayı hedefliyoruz. Ölçeği kadar sunduğu yaşam ile de ayrı bir noktaya konumlandırdığımız Bizim Mahallede İnsan ve şehir odaklı yaklaşımımızın bir eseri olarak yatay mimari hakim olacak. Geleneksel Türk mimarisine münasip olarak tasarlanan proje, mahalle mimarisine getirdiği yaklaşımla şehre değer katacak ve yapısal dokusu ile öne çıkacak.” dedi.

Teslim tarihi Aralık 2020 olarak açıklanan projede kaç konutun yer almış olacağı ve metrekare büyüklükleri hakkında henüz kesin bir bilgi yok.

Emlak Mimar